Вирує життя у Публічній бібліотеці Вишнівецької громади

Кращим засобом від турбот, тривожності і стресу вчені з Оксфордського університету називають читання. Вони стверджують, що це заняття має швидкий позитивний ефект на організм.

Дивно, але цей спосіб набагато кращий для швидкого відпочинку за прийом алкоголю, набагато ефективніший від прогулянки, чаювання або прослуховування музики.

Був проведений експеримент, у ході якого учасників спочатку піддавали серії різних вправ або тестів, здатних викликати стрес. Після чого учасники експерименту вибирали один з наведених нижче методів релаксації.

Магнітно-резонансне дослідження мозку людей показало, що при читанні сторінок про запахи, різні ландшафти або смаки у мозку активізуються ділянки, які відповідають за сприйняття. Наче людина відчувала все це у реальності. Причому цей ефект пропадає, якщо дивитися телевізор або грати в ігри.

У процесі дослідження виявилося, що читання знижує ступінь стресу на 68%. Всього шести хвилин достатньо, щоб розслабити м’язи і нормалізувати пульс.

Прослуховування музики знизило стрес у 61% випадках. Чашка кави або чаю — у 54%, а прогулянка — всього у 42%. Вибір книг анітрохи не впливав на ефективність способу. Для позбавлення від стресу рекомендують читати будь-що, головне — достатньо зрозуміти сюжет і зануритися з головою.

А тим часом вирує читацьке життя у публічній бібліотеці Вишнівецької об’єднаної територіальної громади. Зокрема у Бодаківській публічно-шкільній бібліотеці-філії відбулася зустріч з поетом – Юхимом Дишкантом.

27 вересня – День туризму. Помандрувати туристичною Тернопільщиною пропонує читачам Вишнівецька публічно-шкільна бібліотека.

30 вересня – День бібліотек. У Бутинській публічно-шкільній бібліотеці-філії відзначили цей день під щирі вітання учнів школи.

“Бібліотека – море книг
Бібліотека – це храм науки…”