Вишнівецька АЗПСМ отримала комплект діагностичного обладнання для телемедицини

КНП “Вишнівецька амбулаторія загальної практики – сімейної медицини” отримало нове сучасне обладнання для телемедицини, вартістю понад 100 тис. гривень. У комплект входить: оглядова цифрова камера, набір цифрових «скопічних» систем із генератором світла, монітор життєво важливих показників і 12-канальний електрокардіограф з цифровим інтерфейсом.

Сімейний лікар відтепер з робочого місця може консультуватися з профільними спеціалістами, що суттєво покращить якість надання медичних послуг. Обладнання придбано за бюджетні кошти та за співфінансуванням бюджету Вишнівецької громади.

Як повідомили в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації, актуальним питанням є участь області в єдиній (інтегрованій) інформаційно-аналітичній системі обліку стану здоров’я громадян України на основі електронної ідентифікації пацієнтів у закладах охорони здоров’я, збору даних профілактичних обстежень з метою подальшого використання в аналітичних, експертних і статистичних системах.

Відтак, виникла необхідність організації обласного сервера телемедицини, що дозволить отримати дистанційний доступ до високоспеціалізованої консультативної медичної допомоги незалежно від місця знаходження пацієнта та лікаря.

Окрім економії часу, ресурсів, підвищення якості надання послуг населенню, це ще і впровадження ведення статистики, що дуже важливо для обрання тактики боротьби з різними захворюваннями.