Вишнівецьку громаду відвідала делегація з Рівненської області

Віта КостюкЗаступник селищного голови Смизької ОТГ та начальник відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Смизької селищної ради Віта Костюк опублікувала на своїй сторінці у соцмережі відгук про відвідини Вишнівецької громади.

У складі делегації з Рівненської області мандрувала #маршрутами_успіху Вишнівецької об’єднаної територіальної громади завдяки Офісу Реформ Рівненського РВ АМУ в рамках реалізації Проекту “ПУЛЬС Децентралізаційний марафон”.

Хочеться поділитися ключовими тезами, які потрібно брати на озбоєння у нашій ОТГ:

  • Громаді потрібен не один голова – громаді потрібні менеджери і прораби, які реалізовують спільні задуми і проекти. Підписувати документи може кожен, але функції управлінця набагато ширші!
  • На вибори потрібно іти не індивідуальним персонам. На вибори повинна іти команда однодумців у складі голови, заступників і депутатів. Тільки командою можна творити зміни.
  • Місцеве самоврядування виступає партнером громади: і для дітей, і для молоді, і для старійшин.
  • Керівника не повинні боятися. Потрібно соромитися його підвести. Так, і тільки так, можна змінюватися разом!
  • Після утворення громади жителі відчули особисту причетність до перетворень і нових змін, тому намагаються донести свої ідеї до голови ОТГ, або, навпаки, підтримують його ідеї як словом, так і ділом.
  • У громаді повинні працювати молоді професіонали з новим поглядом на управління, невтомним бажанням зробити щось корисне для людей, при цьому не чекаючи слів подяки, просто потрібно любити свою роботу!

Враження від візиту дуже позитивні, адже влада тут дуже відкрита і цілеспрямована. За два роки їм вдалося зробити те, чого бракувало десятиріччями. Розумію одне, що командна робота і взаємопідтримка – це ті зерна розвитку, які необхідно засівати ще в зародку громади. Треба шукати однодумців, створювати умови для кар’єрного росту молодих людей, створювати соціальні ліфти, впроваджувати інновації та будувати мости між владою і громадою.

Щиро вдячна Володимиру Кравцю, Юлії Цимбалюк та Віталію Рисю за чудову зустріч, продуктивний обмін досвідом та за вашу невтомну працю, завдяки якій будується нова правова громада, де не люблять брехні і зради, немає відкатів та песимізму в очах!

Успіхів у ваших планах і нових починаннях!!!