ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОФІЛАКТИЧНИЙ ЗАХІД «УРОК» НА ТЕРИТОРІЇ ВИШНІВЕЦЬКОЇ ГРОМАДИ

Службою у справах дітей, відділом освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради спільно з відділенням № 2 (м. Ланівці) Кременецького РВП ГУНП в Тернопільській області з 01 вересня проводиться Всеукраїнський профілактичний захід «Урок». Метою заходу є виявлення дітей, які не приступили до навчального процесу з 1 вересня 2021 року, усунення причин і умов, унаслідок яких діти не були охоплені навчанням, притягнення до відповідальності батьків та осіб, які їх замінюють, посадових осіб за порушення прав та законних інтересів дітей. Вишнівець_Урок

Служба у справах дітей нагадує батькам, особам, які їх заміняють, що законодавство України, а саме Сімейний кодекс в ст. 150, визначає, що батьки зобов’язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя. Цей обов’язок безпосередньо пов’язаний з нормою ст. 53 Конституції України, відповідно до якої повна загальна середня освіта є обов’язковою. В повсякденному житті виконання обов’язку батьків по забезпеченню здобуття дитиною повної загальної середньої освіти полягає у тому числі у матеріальній підтримці дитини. Дитина може суміщати своє навчання з роботою, творчою, підприємницькою діяльністю. Незалежно від сімейної ситуації, рівня матеріального забезпечення сім’ї, стану здоров’я батьків, дитина повинна отримати необхідну мінімальну освіту.

Такого роду обов’язок поширюється і на осіб, що заміняють батьків у встановленому законом порядку.

При виконанні обов’язку забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти батьки обирають навчальний заклад та форми навчання дитини.

Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (184 стаття Кодекс України про адміністративні правопорушення).

Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України підставою позбавлення батьківських прав є ухилення від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти.

Станом на 16 вересня 2021 року, суб’єктами профілактичної роботи з дітьми, виявлено 4 школярів, які не приступили до навчального процесу. На часі, проводиться робота щодо залучення даних учнів до навчальних занять.

Отже, забезпечення відвідування навчальних занять та отримання повної загальної середньої освіти дітьми є обов’язком батьків. Тільки власний контроль за навчанням дітей, співпраця з суб’єктами соціальної роботи та педагогічним колективом гарантуватиме належне місце особистості в освітньому просторі.

Служба у справах дітей Вишнівецької селищної ради