Відбулася традиційна конференція освітян Вишнівеччини “Сонце в долонях… Любов у серці…”

Марія Погранична: «Реформування і покращення матеріально-технічної бази в освіті триватиме»

Педагогічні працівники з усіх закладів освіти Вишнівецької громади проаналізували свої успіхи у втіленні Концепції Нової української школи (НУШ) і здобутки за 2018-2019 навчальний рік, а також обговорили перспективи освітньої реформи.

Нагадаємо, традиційну конференцію освітян Вишнівеччини «Сонце в долонях… Любов у серці…» провели 29 серпня у приміщенні конференц-залу Старовишнівецької школи. Там були багато вітань, щирих зізнань і навіть флешмоб.

Засідання розпочали хвилиною пам’яті

Початок роботи освітньої конференції благословив благочинний Вишнівецького благочиння, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці, митрофорний протоієрей отець Святослав Швець. У вітальному слові священник наголосив на важливості духовної компоненти сучасної світської освіти, а також запропонував, щоб початок кожного навчального дня учні розпочинали молитвою.

 • Хочу побажати педагогам вдалого початку нового навчального року, впевненості, натхнення достатку і доброго здоров’я, – сказала заступник голови Вишнівецької ОТГ Юлія Цимбалюк, яка також була серед почесних гостей. – Хороших і розумних вам учнів! Пам’ятайте: саме ви, вчителі даєте дітям неоціненні скарби: навчаєте, виховуєте, формуєте справжніх громадян України, майбутнє нашої держави.

До речі, офіційну частину пленарного засідання розпочали хвилиною пам’яті, вшанувавши бійців, які поклали своє життя за Україну. Адже того дня відзначали День пам’яті захисників нашої держави, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Питання освіти сьогодні – найвищий пріоритет

Згодом начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької ОТГ Марія Погранична представила учасникам конференції доповідь про «Підсумки роботи освітньої галузі Вишнівеччини за 2018-2019 навчальний рік».

 • Наші школи мають стати осередками цікавого та мотивуючого навчання, де інтереси дитини – у центрі уваги, де розвивається її індивідуальність, де учні та вчителі є командою і мають спільні цінності, а батьки впевнені у тому, що школа – дружня та безпечна, – звертаючись до освітян, сказала Марія Погранична. – Перед нами стоять великі виклики щодо поширення інновацій НУШ на базову і старшу школу. Нова українська школа – це школа, до якої приємно ходити учням, бо ми маємо навчитися прислухатися до їхньої думки, вчити дітей критично мислити і не боятися висловлювати свою думку.

Також вона наголосила, що питання освіти сьогодні – найвищий пріоритет в громаді.

 • Із гордістю це кажу: освітня галузь – у пріоритеті керівництва Вишнівецької ОТГ, – додає вона. – І це покладає на нас величезну відповідальність, бо в майбутньому ми маємо виправдати очікування громади і зробити усе можливе, щоб наші заклади освіти могли надавати якісні освітні послуги.

У своїй докладній презентації очільник освіти громади зазначила, що у Вишнівецькій ОТГ повноцінно функціонують 3 дошкільних навчальних заклади та один структурний підрозділ ДО «Сонечко» у Бодаківській школі. У них діють 9 груп. Тож у минулому навчальному році дошкільною освітою було охоплено 205 дітей.

 • Нагадаю, встановили дитячий майданчик біля садочку «Малятко» і Бодаківської школи, – розповіла вона. – Ми це здійснили спільно із програмою «DOBRE». Освоїли під час реалізації проекту грантові кошти – 52 760 грн, а також із місцевої казни – 22 588 грн. За рахунок позабюджетних коштів, отриманих як благодійний внесок від ПП «Добрий самарянин» провели реконструкцію подвір’я і приміщення харчоблоку Бутинського дитячого садочку «Дзвіночок». Загалом придбали будівельних матеріалів на суму 20 487 грн.

На переконання Марії Пограничної, загальна середня освіта Вишнівеччини останніми роками отримала безпрецедентні інвестиції.

 • У 2018-2019 навчальному році провели капітальні ремонти шести класів НУШ, у яких навчалися 95 першокласників, – підсумувала вона. – Купили дидактичних матеріалів на суму 101 727 грн, а саме: комп’ютерний контент – 40 571 грн, меблі (парти) – 134 710 грн, стінки, дошки – 150 000 грн.

акт зал (3)

Ремонти – за підтримки органів місцевої влади і батьків

Що цікаво, у минулому навчальному році повну загальну середню освіту у закладах Вишнівецької ОТГ здобули 58 випускників. Причому двоє із них отримали документи про освіту із відзнакою (дві срібних медалі – прим.). Базову середню освіту здобули 90 випускників. Свідоцтва із відзнакою вручили 7-м учням.

 • Першопроходцями у реформуванні освітньої галузі Вишнівеччини стали п’ятеро учителів початкових класів і 9 учителів-предметників, – продовжила підбивати підсумки Марія Погранична. – Щодо візії місцевої освіти на майбутній навчальний рік, то реформування і покращення матеріально-технічної бази триватиме.

У 2019-2020 навчальному році планують провести капітальні ремонти у чотирьох класах НУШ, де навчатимуться 70 першокласників. Усього охоплять навчанням 913 дітей шкільного віку. Середня наповнюваність класів, за словами пані Пограничної, становитиме 16,6 учнів.

 • За підтримки держави, органів місцевої влади і батьків в усіх навчальних закладах вживають заходи щодо створення нового освітнього простору: сучасний дизайн, нове навчальне обладнання, мобільні одномісні парти та стільці, – перелічила вона. – Окрім того, учні забезпечені програмними та технічними засобами навчання: ноутбуками, копіювальною технікою тощо.

Будівельних матеріалів купили на 50 000 грн, а ремонтні роботи виконали за позабюджетні кошти і за підтримки батьків.

 • Дидактичних матеріалів придбали на суму 66 520 грн, комп’ютерний контент – на 76 120 грн, парти – на 104 383 грн, а стінки, столи і дошки – на 107 980 грн, – прозвітувала чиновниця. – Концепцію НУШ наразі впроваджують 4-ро учителів початкових класів, опираючись уже на минулорічний досвід освітян. Підвезення 164 учнів учнів і педагогів громади до навчальних закладів здійснюватимуть двома шкільними автобусами.

акт зал (2)

Заохочення і стимулювання педагогічних працівників

У 2018-2019 навчальному році організували харчування учнів початкових класів і вихованців дошкільних установ, у тому числі – пільгове, для дітей із сімей соціально незахищених категорій. Варто додати, що із 1 вересня 2018 року визначили вартість харчування однієї дитини у селищному і сільських закладах дошкільної освіти в розмірі 25 грн/день. У 2019-2020 навчальному році, згідно із наказом відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради від 21.08.2019 р. №88-од «Про організацію харчування у закладах дошкільної та загальної середньої освіти об`єднаної територіальної громади з 1 вересня 2019 р.», цю традицію продовжать.

 • Окрім того, організували одноразове харчування для учнів закладів загальної середньої освіти об’єднаної територіальної громади за рахунок коштів, виділених із селищного бюджету, – додала пані Погранична. – Це передбачили для учнів 1-4 класів і 5-11 класів із пільгових категорій.

Марія Погранична також зачепила тему позашкільної освіти як рівноправного інституту в загальній системі освіти, зазначивши, що Вишнівецький комунальний міжшкільний навчально-виробничий комбінат (МНВК) перевели на госпрозрахункову основу.

 • Там навчався 41 учень – 2 групи за напрямком підготовки «водій автотранспортних засобів категорій В, С, С1», – уточнила вона. – Навчально-виховний процес забезпечували 3 майстри і вчитель та дві особи технічного персоналу. Естетичне виховання наших дітей здійснювали у Вишнівецькій музичній школі. Там традиційно готують підґрунтя для занять художньою творчістю, а для найбільш обдарованих учнів – до вибору професії у галузі культури та мистецтва.

У музичній школі торік навчалися 99 учнів, із них 27 – з навколишніх сіл. Навчально-виховний процес забезпечували 14 викладачів і 3 працівника адміністративно-господарського персоналу.

 • Жоден рік не минає без заохочення і стимулювання педагогічних працівників з нагоди Дня вчителя і в кінці календарного року, – розповіла начальниця. – Зокрема, учителів відзначали за особливі досягнення, результативність у роботі, виплачували надбавки: 20 % за престижність +5% вчителям 1-х класів НУШ, матеріальну допомогу на оздоровлення, преміювання тощо.

До слова, матеріальну винагороду отримували також учні-призери районних та обласних олімпіад (за кошти меценатів – прим.).

акт зал

«Школа – це люди, а все решта – їхнє доповнення»

У громаді триває активна співпраця з міжнародними донорськими організаціями- програми «DOBRE» і «U-LEAD з Європою». Своєрідним показником роботи закладів освіти є участь у різноманітних заходах навчального характеру.

 • Так, щороку наших учнів залучають до участі в інтелектуальних змаганнях: олімпіадах, конкурсах, турнірах, фестивалях на районному та обласному рівнях, – пригадала Марія Погранична. – Серед шкіл ОТГ провели освітньо-виховні проекти: фестиваль фізичного конкурсу-експерименту, дитячо-юнацький турнір «Хід весни», фестиваль-конкурс юних талантів «ART-VISH 2019» на тему: «Людина починається з дитинства», методичний міст «Забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти в умовах НУШ», фестиваль різдвяних колядок «Притулюсь молитвою до неба!», а також – ІІ-й Відкритий всеукраїнський турнір з вільної боротьби “Кубок Вишнівця».

До того ж, за її словами, ведеться активна гурткова робота на основі платних освітніх послуг на різні секції: військово-патріотичну, спортивну, хорову, хореографічну, екологічну тощо.

 • Усі люди – особливі й важливі, варто просто навчитися бачити і розвивати сильні сторони кожного, – завершила свій виступ начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту. – Школа – це люди, а все решта – їхнє доповнення. Яким буде лідер, таким буде колектив. Яким буде педагогічний колектив, такими будуть учні. Яким буде стиль менеджменту у навчальному закладі, такими будуть стосунки з батьками дітей, які навчаються у цьому закладі.

Врешті директори шкіл щиро подякували організаторам конференції, представникам влади за плідну, якісну та важливу роботу в освітніх закладах громади.

акт зал (4)

Розмова була діловою і корисною

Насиченою і дуже корисною виявилася наступна частина заходу. Керівник методичного центру відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької ОТГ Майя Мінакова представила присутнім методичний календар. Відбулася також панельна дискусія для керівників шкіл і вчителів НУШ. Розмова була діловою і корисною. До неї долучилися усі присутні, у яких, як кажуть, серце болить за дітей.

Традиційною складовою серпневої конференції стала робота різнопланових методичних студій із питань викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури, дошкільної та початкової освіти, викладання інформатики, трудового навчання (технологій) та фізичної культури, предметів художньо-естетичного напрямку та гурткової роботи, викладання іноземних мов, історії та правознавства, основ християнської етики, захисту Вітчизни, викладання математики та фізики, природничих дисциплін, організації виховної роботи та діяльності психологічної служби, які проходили у класних аудиторіях школи.

Яскравим фіналом заходу став танцювальний номер вихованців студії сучасного танцю «Лілія» під керівництвом Лілії Філіц.

Василь Левенець