ВІДКРИТТЯ НОВОГО ДИТСАДОЧКА “СОНЕЧКО”

У селі Бодаки Першовересневе свято ознаменоване ще й відкриттям нового дошкільного структурного підрозділу школи.

День знань цього року прийшов у Бодаки, одне із сіл Вишнівецької ОТГ, не лише із щедрим сонечком, а й щасливими усмішками малечі, їхніх батьків, ба, навіть бабусів і дідусів. Не жарти ж- відкриття дитсадочку у приміщенні школи. Чекали цього дня довгих два десятки літ. Нарешті ! Збулося! Тому й так багатолюдно нині тут! І гостей запросили чимало.

Назвали ДНЗ структурний підрозділ Бодаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Та хіба справа у назві?! Це для педагогів значимо. А для оцих маленьких хлопчиків і дівчаток щастя не в цьому. Вони зможуть тут гратись і відпочивати, здобувати ази знань. Бо дошкільна освіта є першою сходинкою до здобуття якісних знань, фундаментом, на якому будується вся система освіти. Максимально охопити дітей дошкільною освітою, забезпечити її якість і доступність – таке завдання постало перед керівництвом громади, зокрема її головою Володимиром Кравцем. Адже старе приміщення дитсадка прийшло в занепад. І більше двадцяти літ про дошкільне виховання в Бодаках забули. Доки за справу не взявся новий очільник громади. Пообіцяв у перевиборній програмі – і слова дотримав.

Завдяки створенню нових груп 19 маленьких бодаківчан отримали можливість відвідувати дитячий садок, а батьки реалізувати своє право на працю.

-Сьогодні у житті с. Бодаки і місцевої школи,- в інтерв’ю журналістам ТV-4, котрих також бодаківчани запросили на урочистості,- сказала начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької ОТГ Марія Погранична,- неймовірна подія. Вперше за багато років незалежної України у цьому закладі відкривається структурний підрозділ школи – дитсадок «Сонечко». Ми довго вибирали назву. І вирішили, що «Сонечко» саме враз. Бо буде гріти душу маленьким діткам і осяювати не тільки дошкільний заклад, а й всю школу. Впевнена, що кожний житель села дуже щасливий, бо малюки матимуть можливість здобувати дошкільну освіту. А це буде важливим кроком, щоб і надалі в них було здобуття безперервної освіти і продовжили вони своє навчання в початковій школі.

В дитсадочку створено всі умови на сьогоднішній день, щоб він запрацював. Правда, протягом першого місяця він функціонуватиме з короткотерміновим перебуванням діток, щоб вони адаптувалися до нових умов. А вже з першого жовтня «Сонечко» повноцінно запрацює, і хлопчики й дівчатка зможуть тут харчуватися, проводити до 9- 10 годин у своєму другому домі. Вихователі, які працевлаштувалися у цей дитсадочок,також дуже світлі, дуже хороші педагоги. І навіть коли дітки лише заходять у садочок, то бачу , як їхні личка сяють усмішками. Бо вже декілька днів вони спілкувалися, коли готувалися тут до нинішнього свята.

Не менш важлива подія і для діток, які йдуть у перший клас. Приміщення їхнього класу повністю відповідає вимогам Нової української школи. Тут є велика частка праці і вчителів, і батьків. Та все-таки дуже велика частка вкладу є керівництва громади, людей, які небайдужі до освіти. Тому тут створені комфортні умови. На сьогоднішній день не вистачає лише нових парт, бо їх для найменших школяриків ще не встигли закупити, тому що тендерна процедура дещо затягнулася. А все інше, що потрібно було для першого класу, закуплено. Є хороша сучасна стінка, де хлопчики і дівчатка зберігатимуть свої речі. Створено всі вісім осередків відповідно до вимог концепції НУШ. Батьки поклали у ранці діткам все необхідне: зошити, ручки, пластилін тощо.

З великою вдячністю бодаківчани говорять про свого очільника громади Володимира Кравця, котрий робить все, щоб рівномірно розвивалися всі населені пункти. Послухаймо їх.

Лариса Колеснік:
-Ми дуже чекали цього моменту-відкриття дитсадка у Бодаках. Готувалися батьки, готувалися діти. А ще ми зайшли в такий гарний перший клас, який з’явився завдяки спільній роботі і батьків, і вчителів, і керівників громади – всіх небайдужих людей. Результат очевидний- прекрасний клас. Сучасний світ вимагає освічених людей. А освічена людина може бути тільки в тому випадку, коли ми маємо з чим працювати. Сьогодні ви бачите, що все є. Має з чим працювати наш педагог, навчити, виховати, допомогти нашим чадам пізнавати світ, підготувати нам справжню зміну. Адже наші діти – це наше майбутнє. А вчитель буде їхнім провідником при сходженні в Країні знань і буде їм у всьому допомагати. 

Люда Колесник, мама першокласника:
-Дуже дякуємо нашій громаді за те, що зробила дуже гарний перший клас. Звичайно, це була спільна робота. Будемо надіятися, що діти будуть відповідати цьому класові, будуть добре вчитися. Дуже гарна у діток вчителька. З Першовереснем всіх!

Надія Рабінович:
-Мій внук Антон Чемерис йде у перший клас. І я хочу привітати й інших його одноліток. Прийшла вся наша сім’я. Навіть ось цей двомісячний, ще один мій внучок з мамою також «прийшов». У нього світле підготовлене завтра. І дитсадочок сучасний, і перший клас. Тільки рости.
Тож за дитсадочок дуже вдячні, як і за сучасний перший клас. Я ходила ще в стару школу. Тепер все гарно. Всім спасибі. За те, що стільки вкладають у майбутнє дітей. Прошу Бога, щоб тільки був мир і спокій на землі.

Володимир Біляс:
-Дуже добре, що ми об’єдналися в громаду, і що керує нею така людина як Володимир Кравець. Я і односельці вдячні йому за працю, за дороги, за садочок. 

Не шепочіть листочки, тихіше. Чарівний годинник відлічує останні акорди літа. Ми на порозі шляху в Країну знань. Україна замислено дивиться в чисті очі свого майбуття. І все робить у цей нелегкий час, щоб вони зростали здоровими, мудрими.

А ось і розпочинаються самі урочини. Звучить Славень Україні. Ведучі торжества розпочинають словами:
– Світлий вересень знову скликає своїх дітлахів
І до книжки, до знань закликає,
Щоб учився тут кожний й мужнів…

Стоять замріяні і чинні першокласники. Сьогодні і їхній день. Перший. Відвідувати дитсадочок у них можливості не було ( а ось у їхніх менших братиків і сестричок сьогодні з’явилася), вони раді і за них. Всіх чекають різні казки і дива. Перша вчителька Алла Шевченко і класний керівник Жанна Гевусь подбають про це.

-Усіх зібрало нас на мить, – не здаються ведучі,- ще одне свято незвичайне – відкриття «Сонечка». На урочисту лінійку запрошуються найменші, майбутні вихованці дитячого садка. Звичайно, разом із вихователями Оксаною Мазур та Ольгою Шандрук.

Альма-матер чекала всіх своїх вихованців, чепурилась. Тепер у добру путь, настав навчання час!

Слово бере директор школи Світлана Пойдич. Вона також вітає всіх зі святом, бажає щастя, здоров’я, щоб учні могли порадувати своїх батьків, всіх вчителів і нашу славну Україну.

-Сьогодні,- сказала вона,- в нашу школу вливається 17 хлопчиків і дівчаток. Вони вже не маленькі. Вони вже учні першого класу… І ви, доросліші, прийміть їх у нашу шкільну родину, піклуйтеся про них, допомагайте їм і підтримуйте їх у добрих вчинках.

Настав відповідальний час і для вчителів. Дозвольте побажати вам здоров’я, терпіння, гарних учнів і доброзичливості від наших батьків.

У нас сьогодні подвійне свято. Адже нині відкривається дошкільний підрозділ «Сонечко». Сюди прийшли 19 малюків. Їм тут буде весело. Бо про них подбав відділ освіти, голова громади Володимир Кравець, щоб тут було зручно, комфортно. Для дошкільнят відкриті світлі кімнати, де багато іграшок. Ви тут будете їсти, спати, гратися, проводити весь свій вільний час.

Вітання від себе особисто і від голови громади Володимира Кравця висловила заступник голови громади Юлія Цимбалюк.

– Перше вересня- це завжди радісне і хвилююче свято. Одинадцятий клас сприймає цей день, як рубіж, за яким вони перейдуть у доросле життя. Для першого класу це свято хвилююче. Вони ще не знають, чого очікувати, адже вони дружно вливаються в нову шкільну сім’ю. І сьогодні важливе свято для найменших хлопчиків і дівчаток, які із сьогоднішнього дня будуть гратись, навчатись і розвиватись у бодаківському дитсадочку. Сьогодні хочу передати привітання від нашого голови Володимира Кравця: «Будьте здорові, щасливі, навчайтеся, розвивайтесь на благо своїх сімей, для розвитку свого села і для того, щоб наша держава стала кращою, успішнішою, стала розвинутішою».

Володимир Васильович пообіцяв, що в Бодаках буде садочок. І він є… Хай ваша доля буде щасливою, успішною. І нехай кожна ваша дія проходить під Божим благословенням.

Як батько, як бодаківчанин, і як заступник голови громади привітав усіх присутніх Сергій Волохатий:
– Мені дуже приємно,- сказав він,- що поруч із випускниками, учнями середніх класів, першокласниками стоять і наші дошкільнята, діти, які назавжди увійдуть у новітню історію Бодак…

Та яке ж свято без пісеньок, віршиків, різних монтажів! І ними сипонула малеча. А далі несміливі шепеляві голосочки розповідали віршиками про те, чим займатимуться в «Сонечку».

За давньою українською традицією приміщення дитячого садочка освятив о. Володимир, священик місцевого храму. Перед цим він поблагословив дітей і побажав учням, щоб наука була їм не в тягар, а в радість. Не тільки пізнавати нове, а й використати набуті знання в подальшому своєму житті…

Дійство закінчилося в гостинних стінах дитсадка, де кожен міг помилуватися затишним убранством дитячих кімнат. А перерізати стрічку голова громади доручив діткам, тепер господарям цього закладу.

Батьки задоволені, а в дитячих очах не згасає іскринка щастя, адже вони отримали свій “дім радості”, де будуть навчатись, виховуватись, спілкуватись з однолітками і успішно готуватись до навчання у школі.

Так, всі наші справи для них, наших дітей. І прекрасне приміщення «Сонечка», сучасне і гарне, теж з цього ряду. Тут діти не просто зростатимуть, а зростатимуть з гарним настроєм. Ми, дорослі, маємо зробити все, аби вони були щасливими. Нехай все буде добре в нашій українській родині.

 

ГАННА БАРВА