Відновлення роботи ринку у смт.Вишнівець з 30.05.2020 р.

Комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вишнівецької селищної ради дозволила відновити торгівлю на території ринку в смт.Вишнівець з 30.05.2020 року.

Сьогодні, 29 травня 2020р., на території ринку по вул. Кременецька у смт.Вишнівець, відбулося виїзне засідання комiciї з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Вишнівецької селищної ради, на яке були запрошені:

• Телевяк Богдан Ярославович – начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Збаразького районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Тернопільській області;
  • Хомишак Мар’яна Степанівна – головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Збаразького районного управління ГУ ДПСС в Тернопільській області

За результатами проведеної перевірки агропромислового ринку щодо його готовності до відкриття, враховуючи вимоги чинного законодавства про дотримання карантину та протиепідемічної безпеки, вирішили:

1. Відновити торгівлю на території ринку в смт.Вишнівець з 30.05.2020 року.

1. Забезпечити виконання дотримання чинного законодавства про дотримання вимог карантину та протиепідемічної безпеки, постанови №14 Головного санітарного лікаря України від 27.04.2020 року, постанови №21 Головного санітарного лікаря України від 16.05.2020 року:
  • оператор має бути зареєстрований як оператор ринку харчових продуктів;
  • має відбуватись температурний скринінг працівників ринку, продавців та відвідувачів;
  • вхід працівників, продавців та відвідувачів — лише в масці (зокрема — й саморобній) або респіраторі та після безконтактного температурного скринінгу;
  • на кожному вході повинні бути диспенсери з антисептиком;
  • максимальна кількість відвідувачів — не більш ніж 1 покупець на 10 м кв. площі;
  • відстань між робочими місцями продавців — не менше як 1,5 м. за умови наявності між місцями торгівлі захисних екранів, або 3 метрів у разі їх відсутності;
  • між продавцем та покупцем — захисні екрани з плівки чи пластику;
  • дезінфекція поверхонь — кожні 3 години, прибирання та дезінфекція приміщень — в кінці робочого дня;
  • стихійна торгівля на прилеглій до ринку території заборонена;
  • постійне інформування відвідувачів про карантинні обмеження та профілактику COVID-19;
  • контроль за дотриманням вимог та оперативне усунення порушень — за адміністрацією ринку.
  1. Спільно із представниками Збаразького відділення поліції Підволочиського відділу поліції головного Управління Національної поліції та Держпродспоживслужби забезпечити контроль за дотриманням протиепідемічних заходів під час проведення торгівлі на ринку.

Як повідомлялося раніше, з 12 березня уряд запровадив в Україні карантин з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Було закрито заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, в тому числі і ринки. 31 березня головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко дозволив відкрити ринки за умови, що там буде дотримано соціальну дистанцію. Проте через велику кількість порушень було прийняте рішення про повторне закриття ринків на час карантину.