Вільна боротьба: Змагалися за “Кубок Вишнівця”

У Вишнівецькій ОТГ 2 березня ц.р. відбувся другий відкритий Всеукраїнський юнацький турнір «Кубок Вишнівця» з вільної боротьби серед дітей.

Змагання, як і минулоріч, пройшли у Вишнівецькій загальноосвітній школі.

За майже річний термін тут сталося багато змін. Другий поверх, де проводяться змагання, змінився до невпізнання: встановлено енергозберігаючі вікна, проведено капітальний ремонт класів, заясніли світлими тонами стіни, в різнобарвному обрамленні дверні отвори тощо. І цим були приємно вражені гості.

Радо зустрічали спортсменів і їхніх вболівальників господарі. Кожній команді вихованці зразкового дитячого танцювального колективу «Орхідея» подарували не лише запальні танці, а й на вишитих рушниках запашні короваї.

Привітав гостей голова Вишнівецької ОТГ Володимир Кравець. На минулорічному турнірі він обіцяв, що наступні змагання на Кубок Вишнівця відбуватимуться систематично, і дотримав слова. До того ж турнір відбувся цього року у вже реконструйованому приміщенні.

Володимир Кравець зупинився на завданнях, які стоять перед громадою, розповів про розвиток спорту серед дорослих і дітей, створення умов для цього в селах і селищі і побажав учасникам чесної боротьби і перемог.

Виступили також заступник голови громади Юлія Цимбалюк та начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради Марія Погранична, а також президент Збаразького клубу ФСК «Чемпіон» Петро Король. Від гостей промовляли віце-президент Асоціації спортивної боротьби Польщі Рішард Медвецкі, президент Федерації, громадський і політичний діяч, депутат Хмельницької обласної ради Василь Процюк. Був присутній і завкафедрою Кам’янець-Подільського педуніверситету, заслужений тренер України з вільної боротьби, професор Леонід Гурман.

Спортивна подія зібрала понад півтори сотні юних спортсменів із кількох областей України та республіки Польща. Приємно, що зараз у групі вільної боротьби тренується і чимало юних вишнівчан, багато з яких стали чемпіонами «Кубку Вишнівця-2018». Це, зокрема, Назар Баньковський, Роман Догон, Назар Бовтун, Іван Максимчук, а також дівчата Катерина Мельник, Мартіна Модна та інші.

Свої навички з улюбленого виду спорту вони продемонстрували і на цьому турнірі. А тепер про переможців. Перші місця у своїх категоріях вибороли збаразькі і вишнівецькі борці: Мартіна Модна (21 кг), Віталій Ткач (27 кг), Дмитро Антонюк (44кг), Олександр Смакула (26 кг), Владислав Модний (28 кг), Назар Баньковський (30 кг), Влад Хариш (35 і 37 кг), Юрій Дячук (57 кг), Роман Догон (38 кг), Арсен Цар (45 кг).

Другі місця посіли Михайло Борис (21 кг), Роман Левчук (24 кг), Станіслав Бак (27 кг), Денис Шклярук (44 кг), Дмитро Борак (28 кг), Ілля Вінтонович (30 кг), Назар Бовтун (32 кг), Антон Солонинка (57 кг), Остап Борсук (45 кг) та Катерина Мельник, яка перемогла чемпіонку України Олександру Бондар.

Треті місця посіли Захар Руденький (24 кг), Ігор Романчук (27 кг), Іван Максимчук (26 кг), Валерій Герасимів (28 кг), Григорій Шафранський (57 кг), Арсен Яблонський (50 кг).

Свої медалі повезли хлопці і дівчата й з інших команд України і навіть у Польщу.

«Кращим борцем турніру» визнаний Влад Хариш, в номінації «Краща техніка на турнірі» – Назарій Баньковський, а в номінації «За волю до перемоги» – Мартіна Модна.

Висловлюю подяку Вишнівецькій ОТГ та батькам спортсменів за допомогу в організації заходу.

ОЛЕГ БОРИСЕВИЧ,
організатор змагань.

Дивіться фото у нашій ФОТОГАЛЕРЕЇ.