ГОРДІСТЬ І НАДІЯ ВИШНІВЕЧЧИНИ!

У світі все настільки взаємопов’язане, що одне явище спричиняє появу іншого. Якщо існує яблуко, то, звичайно, існує і дерево, на якому воно виросло.

Школа – це дерево, на якому ростуть плоди науки – учні, які живляться мудрістю вчителів, а, виростаючи, стають справжніми особистостями, громадянами своєї держави. Освітній заклад сьогодні – це не місце, де готують до життя, це місце, де дитина уже має жити повноцінним життям, усвідомлювати, наскільки вона потрібна, і що без неї її родина, її школа, її громада не можуть обійтися.

Пріоритетом функціонування відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради та усього керівництва громади стала турбота про школу, про освіту, бо саме такий напрям і є турботою про майбутнє рідного краю.

У переддень новорічних свят приємна звістка неабияк потішила колективи усіх шкіл громади. Результати II етапу Всеукраїнських олімпіад викликали почуття гордості за наших вчителів та учнів: 40 призових місць і з них 13 – I місце. Передноворічний час – це час, коли кожна людина, а особливо дитина, сподівається на диво. От і вирішив відділ освіти, культури, молоді та спорту, спільно із методичним центром, подарувати призерам олімпіад та конкурсів чудове свято із обнадійливою назвою: «Гордість і надія Вишнівеччини».

26 грудня 2017 року о 12 годині в приміщенні бенкетного залу «Старого парку» зібралися талановиті діти нашої громади. Дійство розпочала начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради Марія Погранична, яка сказала, що у кожній дитині закладені зерна обдарованості. Проте, одні зернятка хочуть проростати крізь благодатний грунт, тягнутися до сонечка, милуватися красою рідної землі, приносити радість навколишнім, а інші, хоч і не менш здібні, побоюються сонця, яке може обпекти, дощу, який може зламати тендітне стебельце, і не відкривають себе цьому прекрасному світу. Наше завдання – спільними зусиллями побачити талант у кожній дитині і дати їй можливість реалізувати себе.

Залишивши усі турботи, голова громади Володимир Кравець поспішив на урочистості і привітав дітей з їхніми першими перемогами на користь громади.

– Коли ви отримуєте свої перші перемоги у навчанні, то тим самим популяризуєте нашу громаду, показуєте її інтелектуальну конкурентноспроможність, а, отже, робите свій посильний вклад у краще майбутнє громади, – зазначив Володимир Кравець. – Бажаю стати гідними людьми, освіченими і впевненими у собі. Із шкільних лідерів ви станете лідерами в обраній професії, принесете користь суспільству, Україні. Вами гордитиметься наша громада, ваша школа. Міцного вам здоров’я, нових перемог у навчанні і творчості, віри, оптимізму, можливостей реалізувати свої знання в житті!

Привітала дітей із успіхом і завідувач методичним центром Н. І. Панонько. Вона побажала добрих результатів і на обласній олімпіаді, на котру школярі поїдуть після зимових канікул.

Урочистою і водночас хвилюючою була церемонія нагородження призерів, бо М. В. Погранична повідомила, що окрім дипломів школярі ще й отримають грошові винагороди – 300, 200 і 100 гривень відповідно із здобутими першим, другим і третім ступенями. А оскільки обдаровані діти обдаровані у всьому, то і дипломів заробили по два, три, чотири, а то й шість, як-от Олександр Козира. Він продемонстрував гарні знання з української і німецької мов, хімії, біології, фізики і трудового навчання, тож у конверті отримав 1500 гривень.

Два дипломи 1 ступеня з географії та біології і 600 гривень грошової винагороди отримав і дев’ятикласник Олег Мороз. Три дипломи вручили Наталії Павленко, стільки ж – Андрію Буковському, два – Наталії Цьонь, Назару Генсіцькому, Євгену Якубовському. По одному диплому різних ступенів отримали учні різних шкіл Аліна Дорожинська, Валентин Олійник, Тетяна Мельничук, Ілля Борсук, Тетяна Теслюк, Марія Бодасюк, Вадим Цимбровський, Катерина Косяк, Марія Рись, Антон Головатюк, Олег Буковський, Станіслав Ващук, Антон Кравець, Інна Андрощук, Олександра Пойдич, Таїса Будна, Яна Цимбровська, Анастасія Бартощук, Софія Собко, Тетяна Сторожук, Інна Мукоїда. Призовий фонд склав 7600 гривень. Кожен учитель, який підготував призерів, отримав додатково до премії грошову винагороду.
Окрім дипломів та грошових винагород від керівників, учні отримали із рук Панонько Н. І. креативні медові рукавички із промовистою назвою «Успіх в долонях». Щоб свято запам’яталося, подбала і методист із психології М. В. Мінакова. Вона запропонувала дітям цікаву гру: у великій сніговій кулі для кожного було завдання, щоб усі ближче познайомились у неформальній обстановці.

Потім учні розповіли, за що вони люблять школу, співали улюблені пісні, танцювали гопака, говорили новорічні компліменти і віншування, читали улюблені вірші… Виконували «домашні завдання» й дорослі. Володимиру Кравцю довелось продовжити речення «Якби я був Президентом…», а Марії Пограничній створити вимріяну картину майбутньої України, Наталії Панонько – поділитися особистими мріями. У зустрічі взяли участь і педагоги із шкіл, де навчаються обдаровані діти. Їхні відповіді – взірці любові до рідної землі, мови, культури рідного народу.
На закінчення під прекрасний музичний супровід різдвяних дзвіночків прозвучала колядка. У передзвін гарно впліталися юні голосочки школярів.

Не обійшлося і без гостинного фуршету. Надзвичайно приємно відмітити, що дане дійство відбулося за фінансової підтримки місцевих підприємців ((Дохтора А., Пограничного О., Борсука М.). Слова подяки від дітей звучали і на їхню адресу. Громада дбає про своє майбутнє, про виховання гідної зміни.

Шановні вчителі та учні! Щиро зичимо вам впевненості, оптимізму, віри в себе і в свої сили, можливості розкрити свої таланти. Пірнайте в найтемніші глибини і злітайте до небачених висот. Нехай щороку поповнюються наша громада талановитими дітьми, а Новий 2018 рік стане роком здійснення мрій.


МАРІЧКА ТИХА