ДЕНЬ ЄВРОПИ – СВЯТО, ЯКЕ З ТОБОЮ ЗАВЖДИ…

День Європи — свято, що відзначається в країнах Європейського Союзу 9 травня. З 2003 року щорічно воно відзначається в Україні у третю суботу травня. Цього року святкування Дня Європи випало на 18 травня.

Тернопільський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створено за підтримки програми Європейського Союзу ULEAD з Європою / ULEAD with Europeта Мінрегіон, цього разу перемістив святкування в одну із об’єднаних територіальних громад області. У “круглому столі” за темою “Шлях до Європи: впровадження реформ в Україні. Нові стандарти молодіжної політики” взяли участь представники більше десятка молодіжних рад об’єднаних громад Тернопільщини.

Молодіжна дискусія відбулася у новозбудованому спортивному комплексі Вишнівецької ОТГ. Це неймовірно красива і приваблива споруда із сучасним стадіоном і дитячими майданчиками є окрасою Вишнівця та його старостинських округів. Вишнівецька громада утримує дві футбольні команди, які успішно грають в чемпіонатах району і області.

Вишнівецьку територіальну громаду вибрано не випадково. Саме тут знаходиться відома історико-архітектурна пам’ятка національного значення – Вишнівецький палацово-парковий комплекс, який є складовою частиною Національного заповідника “Замки Тернопілля”. Це родинне гніздо князів Вишневецьких. Тут народився засновник Запорозької Січі Байда Вишневецький. Звідси походить й інша, – цього разу суперечлива фігура, – Ярема Вишневецький. Свого часу збоку від палацу і парадного двору на невеличкому перепаді висот на двох терасах було розплановано 219 гектарів англійського і французького парків. Невеличка екскурсія по залах палацу і парку стала бонусом для наших юних дискусантів.

Але головним все ж стала дискусія молодих людей щодо пошуку європейського шляху, проведення реформ в Україні, інтеграції України у європейський простір і інтеграція Європи в Україну. Це пошуки себе у співпраці з Європою, але неодмінне повернення з новими знаннями й досвідом у рідні домівки. Як не втратити себе, не розчинити свою національну ідентичність у глобалізації? Не менш гострою стала дискусія щодо європейських цінностей, а також необхідності імплементації українських національних цінностей у європейський культурний і соціальний простір.

Цікавим став спільний проект Тернопільський Центр розвитку місцевого самоврядування та Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядуваннящодо проведення скайп-мосту між “молодіжками” двох областей. Молоді люди не тільки обмінювалися думками, але несподіваним стала пропозиція обмінятися учнями. Домовилися, щоб учні з Житомирщини тиждень змогли вчитися у Вишнівецькій школі, а учні з Тернопільщини на тиждень перебралися б до однієї із шкіл Житомирщини.

Родзинкою свята став флеш-моб у вишиванках. На зелений газон стадіону висипала яскрава, неймовірно красива і живописна зграйка діток різного віку. Десять… двадцять… тридцять… півсотня!.. Композиція вразила своєю щирістю. Дітям аплодували всі: як учасники “круглого столу”, так і чисельні жителі, які дізнавшись про святкування прийшли на стадіон.

Окремо хочеться сказати про господарів свята. У дискусіях взяв участь Вишнівецький селищний голова Володимир Кравець, заступники голови Юлія ЦимбалюкСергій ВолохатийВіталій Рись. Вони не тільки допомогли в організації, а й цікаво і змістовно поділилися своїм досвідом, ознайомили присутніх з презентаціями т здобутками в царині освіти, культури,громадського життя, молодіжних проектів. Учасники ознайомилися з малюнками юних вишнівчан на тему Дня Європи, які склали тематичну виставку у спортивному комплексі.

Навіть не помітили, як за гарячою кавою і не менш гарячими розмовами минув день. У дискусіях взяли участь усі працівники і радники Тернопільський Центр розвитку місцевого самоврядування та його директор Victor Lytvynchuk, який модерував захід.

Ми дякуємо директорові Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування Василь Невмержицький, раднику з питань комунікації Dmytro Klymenko та усім учасникам житомирського “круглого столу”.

Не приховуємо: напередодні святкування ми неабияк хвилювалися. Але тепер ми впевнено можемо сказати: “Свято вдалося”. Гарячі обійми і слова подяки учасників стали найкращим цьому підтвердженням. Спасибі Вам, дорогі наші друзі!..