Досягнення Вишнівецької громади у прозорості бюджетного процесу

Учасники Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети” повідомляють про високі досягнення нашої громади у прозорості місцевого бюджету.
Зокрема було оцінено елементи визначення Індексу прозорості місцевого бюджету:
  • 4 етапи бюджетного процесу
  • 3 параметри прозорості бюджетного процесу
  • 36 показників забезпечення прозорості місцевих бюджетів
  • 142 критерії-питання.
Вже другий рік поспіль проводиться оцінювання Індексу у Вишнівецькій ОТГ. Приємно відмітити суттєвий прогрес в оцінці даного показника.
Цього року громада активно долучилася до самооцінювання за критеріями, що дало змогу бачити свої плюси та мінуси, і вибудовувати напрямки підвищення рівня прозорості.
11 жовтня експерти Партнерства за прозорі місцеві бюджети Марія Орлова та Микола Орлов презентували результати оцінювання прозорості бюджету Вишнівецької ОТГ та обговорили рекомендації щодо підвищення його рівня. Участь в обговоренні взяли голова громади Володимир Кравець, заступник голови громади Віталій Рись, бухгалтер Наталія Ганжа, економіст Наталія Лукащук.
Найбільша оцінка отримана по етапу виконання бюджету, найменша – етапу звітування.
Все, що пов’язано із розробкою та оприлюдненням Стратегії громади, оприлюднення рішення про місцевий бюджет, наповнюваність кабінетів єдиного державного порталу E-data, Реалізацією бюджету участі в тому числі і онлайн-інструментів в реалізації бюджету участі, доброчесності використання системи закупівель Prozorro отримало найвищу оцінку.
Враховуючи рекомендації минулого року, громада змогла покращити оцінку наступних показників, а саме:
  • проведено збір пропозицій від громадян під час складання бюджету на наступний рік
  • створено розділ “Бюджет” на сайті громади
  • опубліковані проекти рішень та самі рішення з бюджетних питань
  • оприлюднено бюджетні запити
  • проведено консультації з громадськістю щодо проекту рішення про бюджет на наступний рік (бюджетні слухання)
  • розроблено “Бюджет для громадян”
  • реалізація Бюджету участі
  • оприлюднення квартальних та річних звітів про використання бюджету та інше.
Незважаючи на гарні результати, ще є над чим працювати. Робоча група обговорила зони зростання та реальні можливості підвищення прозорості бюджету в наступному році. Особливо вимагає покращення показників на етапі звітування.
Присутні задекларували продовжити позитивну динаміку змін у бюджетній сфері, в тому числі і через провадження запропонованих рекомендацій.
Оцінка прозорості бюджету Вишнівецької ОТГ відбувається в рамках компоненту “Доброчесні громади” Програма DOBRE USAID Ukraine – USAID Україна, який реалізує Громадське партнерство “За прозорі місцеві бюджети!”
73128870_2480759992020712_5159143530890788864_n
Марія Орлова