ЕПІД СИТУАЦІЯУ ВИШНІВЕЦЬКІЙ ОТГ З ПРИВОДУ COVID-19

93324790_975180772897711_4225174558476337152_o Вишнівець та навколишні села опинилися у “червоній зоні” через збільшення кількості хворих на COVID-19, розпочалася нова хвиля епідемії. За серпень медичними працівниками Вишнівецької амбулаторії проведено 156 заборів на ПЛР-тестування, серед них 81 підозра на COVID-19, отримано 55 позитивних результатів. З 01.09 по 15.09 проведено 196 заборів на ПЛР, з них 87 підозр на COVID-19, виявлено 40 позитивних результатів. 23 пацієнта на сьогоднішній день перебувають на амбулаторному лікуванні у сімейних лікарів Вишнівецької амбулаторії з діагнозом COVID-19. 58 пацієнтів очікують результати ПЛР-тестування.
При здачі біологічного матеріалу у Вишнівецькій амбулаторії пацієнт підписує інформаційну згоду на самоізоляцію до визначення результатів тестування. Зателефонувавши до свого сімейного лікаря або його помічника, ви дізнаєтесь про свій результат тестування. Сімейний лікар надасть вам усі необхідні поради, визначить план лікування та буде контролювати ваш стан (при необхідності, допоможе викликати екстрену медичну допомогу). Також вам повідомлять, коли необхідно здати повторно біологічний матеріал для тестування на підтвердження про одужання.
Кількість пацієнтів у нашій амбулаторії щоразу зростає. Не слід забувати, що у цей період незабаром почнуться сезонні захворювання на грип та ГРВІ. Виникла негайна потреба у посиленні карантинних заходів і дотриманні всіх умов карантину нашими громадянами. Щоб досягти позитивного результату у боротьбі з епідемією COVID-19 необхідно відповідально ставитись до свого здоров’я і дотримуватись правил самоізоляції та гігієни. Вірус НЕ циркулює в повітрі, а передається від хворої людини до здорової, якщо ви знаходитесь поруч. Тож гарантія безпеки – відстань. Вірус може бути на ваших долонях. Слідкуйте за рухами й не торкайтесь обличчя, щоб інфекція не потрапила в організм через слизові оболонки. Руки слід мити з милом як можна частіше й ретельніше. Якщо такої можливості немає, використовуйте дезінфікуючі спиртовмісні засоби. Дезінфікуйте особисті речі, зокрема окуляри, телефон чи інші гаджети, якими користуєтесь найчастіше. У групі ризику – люди похилого віку; люди, які мали безпосередній фізичний контакт із хворими, наприклад, через рукостискання; люди з хронічними хворобами та медичні працівники. Щоб убезпечити себе від можливої хвороби, дотримуйтесь правил карантину, уникайте натовпу, мінімізуйте поїздки в громадському транспорті. Це ваша гарантія безпеки. Наше спільне завдання – не допустити поширення епідемії. Якщо кожний з нас зробить свідомий крок до цього, ми переможемо коронавірус і збережемо життя людей.
Світлана Сікора, головний лікар КНП “Вишнівецька АЗПСМ”