Зимова чарівна казка зі Святим Миколаєм

У грудні довгі ночі і такі короткі дні, але час у передсвятковій метушні летить дуже швидко. Не встигли оглянутись – як уже і Святого Миколая ! А це особливе свято і для малих, і для дорослих. Його однаково чекають діти Франції та Німеччини, Голландії й Італії, Тернополя і нашого старовинного Вишнівця. Бо усім так хочеться відчути таємничий прихід Святого Чудотворця.

Щоріч Миколай кличе за собою людей, пропонує стати поруч і робити добро задля інших. Одні ще сумніваються…

Хтось уже зробив перший крок. А деякі давно і впевнено ідуть за ним, за Святим Угодником, несучи радість у дитсадки,школи, приватні будинки…
Чекали приходу Чудотворця і біля Новорічної ялинки у Вишнівці. Вона, гарно прибрана і святкова, стоїть у всій красі біля пам’ятника Великому Кобзареві. За традицією тут і проходять щороку зустрічі Святого Миколая.

Ось і 19 грудня звучить мелодія «Дзвіночки для ангелят». А добрий і мудрий Казкар (добре справилась із роллю Таня Генсіцька зі Старого Вишнівця) сидить на Місяці і промовляє: «Високо-високо в небі жило маленьке янголятко. Там йому було дуже весело. Воно стрибало з хмаринки на хмаринку, спускалося вниз із сонячним промінням і бігало під небесним дощем. Взимку, коли йому було сумно, воно стрибало по хмаринках та вибивало з них чарівні сніжинки». Зачервонілись щічки у дітей, котрі висипались із домівок, дитсадків, шкіл до Новорічної красуні, але як уважно вони слухають Зимову казку. Хтось на руках у мами, а дехто й на плечах тата примостився

«… Янголятко (а був це Вадим Дзюма, котрий так вдало зображав небесне маля) особливо полюбляло зиму, бо в цей час на небі все змінювалося. Починався рух і метушня: старші янголи щось носили, складали, прикрашали; великі небесні робітні відкривалися, і там усі завзято працювали. Так! Наближався час, коли Святий Миколай завітає до всіх чемних дітей зі своїми дарунками».

Під Різдвяну музику з’являються Ангели (ці ролі випали учням Вишнівецької та Старовишнівецької шкіл) у красивому білому вбранні, а ще з коробками та атрибутами.

Святий Миколай (О. Кривокульський, послушник вишнівецької Вознесенської церкви) обіцяв взяти з собою на землю тих, хто працював найкраще. Маленьке Янголятко дуже хотіло потрапити в помічники до Святого Миколая, то й вирішило допомогти на Небесній фабриці шоколаду. Та не догодило майстрам, вигнали. Тоді завітало Янголятко на Книжкову фабрику.

-Я хочу Вам допомагати, чарівні книжки для малят друкувати. Якщо я буду добре допомагати, Святий Миколай зможе мене із собою в подорож взяти,- тихенько мовило.

Метушилося, допомагало. Та раптом Янгол: “Ой! Що це? Ти переплутав казки!В казці про Буратіно звідки кроти? Нам такої допомоги не треба, лети краще на фабрику іграшок, там в допомозі потреба”.

Але й тут «недопрацювало» Янголятко. І вирок: “Що ти наробило, не тим кольором машину пофарбувало, ляльку не туди поклало та пазли всі порозкидало! Нам такої допомоги не потрібно».

Плаче Янголятко, бо ж так хотіло усім у пригоді стати,помічником у Святого Миколая бути…

Бачили б ви, як у великих дитячих очках від співчуття бриніли слізки – шкода Янголятка. Та казочці поки що не кінець. В канву свята вплітається пісня “Як тільки над містом спускається нічка”, яку виконав зразковий хор “Дзвіночки” із Старовишнівецької ЗОШ (керівник Алла Кошак). Учасники хору у білих пухнастих кожушках, котрі так личили їм і святу.

Під цю музику і з’являється Святий Миколай: “Хто тут плаче?Ой,Янголятко! Що трапилось з тобою, малятко?”

Сумненька відповідь малого:
– Я так хотів усім допомагати,
Щоб помічником у тебе стати,
В Шоколадниці допомагав – шоколад порозливав,
В книжечки казки збирав – переплутав, розірвав.
Навіть в іграшках не зміг– виставили за поріг.
Святий Миколаю, що робити, як ласку від тебе мені заслужити?
Я нічого не вартий, куди мені тепер прямувати?

Та розрадив Святий Миколай: «Не потрібно сумувати, плакати та нудьгувати, треба всім малятам знати, що потрібно працювати, якщо сильно щось бажаєш, треба не здаватись –працювати, щоби мрії всі могли збуватись. Тобі треба добре все обміркувати, а я пішов дарунки для діточок збирати!»
Поміркувало Янголятко та вирішило запрягти святкові сани Миколаю, щоб він міг швидше добратися до дітей. Вони стояли тут, із подарунками- білі і красиві, а в упряжці-олені.Час в дорогу поспішати! Гість із неба,Святий Миколай, у Вишнівецьку громаду з добром завітай!

Він і завітав, звертаючись до ангелів, спитав: « А скажіть, небесні дітки, ви ж для нас найліпші свідки, – чи усі присутні діти, ті спереду і там, далі, більші, менші і маленькі, цілий рік були чемненькі? І залишився задоволений відповіддю: «Так, вони були чемненькі, тата слухали і неньки. Далі допитується Святий: «А скажіть, небесні дітки, –
Ви для них найкращі свідки –
Чи молитву рідну знають?
Бога нею прославляють?
Чи шанують рідну мову,

Українське рідне слово?” І тут ствердну відповідь отримав, а в підтвердження й пісню.
-Бачу я, ви -добрі діти,буде з вами Бог радіти!
Божі слуги, ангелята!
Закружляйте всі завзято,
Хай ялинка ця чудова
Вмить засяє в нас казково!

І вона засяяла. Тож не дивно, що закружляли в «Танку ангелят» з дзвіночками школярі Бутинської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Продовжив свято Казкар:
-Незабаром зорі в небі затанцюють,
Дивний вечір наворожать.
Тож в таку казкову днину
Запросім сюди людину,
Яка про громаду нашу дбає,
Діткам подарунки щедро всім вручає!

Запрошений до слова голова громади Володимир Кравець запитав у хлопчиків і дівчаток, чи чемно себе вели. “О, так”, -почув у відповідь. Після цього й нагородив спершу школярів, переможців олімпіад ( у пакунках для них, окрім ласощів,- блокноти, грошові премії: за перші місця- 300 гривень, другі і треті, відповідно, 200 і 100 грн. ) потім інших діток. Володимир Васильович привітав й усіх присутніх із святом Святого Миколая та прийдешнім Новим роком, Різдвом Христовим. Побажав усім доброго здоров’я, здійснення мрій і бажань. А ще- миру на рідній землі. Благочинний Вишнівецькогоблагочиння о. Святослав (Швець) також привітав усіх із святом. нагадавши, що Бог є любов.Побажав усім Божого благословення.

Від імені освітян громади привітала дітей і начальник відділу освіти, культури, молоді і спорту ОТГ Марія Погранична.

Вручаючи подарунки, Святий Миколай та голова громади бажали дітям бути чемними, робити добро, не ображати нікого, не сваритися.

Ще довго лунали пісні щасливої малечі. Діти дякували Миколаю за подарунки та просили у Господа щасливої долі тим, хто подарував їм таке веселе свято, в тому числі спонсорам- ПАП «Добрий самарянин».

Ось і підійшла до завершення святкова Зимова чарівна казка з участю Святого Миколая.Всі дізнались його секрети, як він готує чемним діткам даруночки, хто йому допомагає в цьому. А якщо ви раптом побачите переплутані сторінки в казці, чи неправильно розфарбовану іграшку – знайте, це маленьке Янголятко дуже хотіло допомогти і в гості до діток завітати.

Працювала в цей день і Резиденція Святого Миколая, куди дітки приносили заздалегідь виготовлені вітальні листівки, аплікації, малюнки. Святий Миколай провів конкурс: троє переможців отримали квитки на мультфільм “Людина-павук” (ТРЦ “Подоляни”). Тут відбувалася і святкова фотосесія.
Звучить фінальна пісня. Театралізоване дійство закінчилось, а добрий настрій залишився, грів душу не тільки малечі, присутніх хлопчиків і дівчаток. а й дорослих, котрі дякували організаторам за хороший настрій,урочисту атмосферу свята. Незважаючи на морозець.

ГАННА БАРВА