Інформація для пенсіонерів. Зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги

пфу 4Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільської області повідомляє, що Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову № 277 „Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України”.

Відповідно до постанови, до 1 вересня 2021 року Пенсійний фонд України проведе перший конкурс для відбору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України. До його проведення виплату і доставку пенсій здійснюватиме АТ „Укрпошта”.

За місцем фактичного проживання з 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу:

• люди з інвалідністю І групи;
  • особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;
  • особи, які досягли 80-річного віку;
  • одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Особи з вищезазначених категорій отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором: або через організацію, відібрану на конкурсі, або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Інші категорії пенсіонерів, які на сьогодні отримують виплати у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, до 1 вересня 2021 року повинні обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати пенсій.

Перелік банків, які уповноважені на здійснення відповідних операцій :

• 1. ПАТ “КРИСТАЛБАНК”
  • 2. ПАТ “Комерційний Індустріальний Банк”
  • 3. ПАТ “Перший Український Міжнародний банк”
  • 4. ПАТ “Банк Альянс”
  • 5. ПАТ “КРЕДОБАНК”
  • 6. ПАТ “Полтава-Банк”
  • 7. ПАТ “РАДАБАНК”
  • 8. ПАТ “БАНК ВОСТОК”
  • 9. ПАТ КБ “АКОРДБАНК”
  • 10. АБ “Укргазбанк”
  • 11. АТ “Укрсиббанк”
  • 12. ПАТ АБ “ПІВДЕННИЙ”
  • 13. ПАТ “ПІРЕУС БАНК МКБ”
  • 14. ПАТ “ОТП Банк”
  • 15. ПАТ “ЮНЕКС БАНК”
  • 16. ПАТ АКБ “Львів”
  • 17. ПАТ “МТБ БАНК”
  • 18. ПАТ “КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК”
  • 19. АТ “АЛЬФА-БАНК”
  • 20. ПАТ “ІНДУСТРІАЛБАНК”
  • 21. ПАТ СХІДНО – УКРАЇНСЬКИЙ БАНК “ГРАНТ”
  • 22. ПАТ “МОТОР-БАНК”
  • 23. АТ ” Ідея Банк”
  • 24. ПАТ “УНІВЕРСАЛ БАНК”
  • 25. ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”
  • 26. ПАТ “Райффайзен Банк Аваль”
  • 27. АТ “Державний експортно-імпортний банк України”
  • 28. АТ “Ощадбанк”
  • 29. ПАТ ” МетаБанк”
  • 30. ПАТ “ТАСКОМБАНК”
  • 31. АТ “Міжнародний інвестиційний банк”
  • 32. АТ “УКРАЇНСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК”
  • 33. ПАТ “КЛІРИНГОВИЙ ДІМ”
  • 34. АТ “ПРАВЕКС БАНК”
  • 35. АТ “АКЦЕНТ- БАНК”
  • 36. АТ Полікомбанк”
  • 37. АТ “КБ “ГЛОБУС”
  • 38. АТ “Банк Кредит Дніпро”
  • 39. АТ “МЕГАБАНК”
  • 40. АТ “ПроКредит Банк”
  • 41. АТ “АКБ”КОНКОРД”
  • 42. АТ “БАНК “УКРАЇНСЬКИЙ КАПІТАЛ”

У разі, якщо до визначеного терміну громадяни не зроблять вибір, виплата пенсій кожному з таких одержувачів з 1 вересня 2021 року здійснюватиметься через поточний рахунок в АТ “Ощадбанк”, який буде відкритий за зверненням органу Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.

Головне управління
Пенсійного фонду України