“Кращий працівник дошкільної освіти” – вихователька Вишнівецького ДНЗ “Малятко” Кирик Ольга

ЗА ПОКЛИКОМ ДУШІ ЖИВУ У КРАЇНІ ДИТИНСТВА

Підтримую флешмоб «Кращий працівник дошкільної освіти» та хочу розповісти про вихователя Вишнівецького ДНЗ «Малятко» Кирик Ольгу Сергіївну, яка святкує сьогодні свій ювілей.

Ось уже більше тридцяти років щоранку вона зустрічає своїх малят, а вони квітують усмішками в очікуванні чогось нового і цікавого. Ольга Сергіївна впевнена , що малечі потрібно давати тільки найкраще: «Усім відомо, що діти – дзеркальне відображення дорослого». Тому треба в усьому мати обізнаність та бути взірцем для наслідування. Насправді бути таким легко! Які б не були важкі життєві ситуації, яким би хмурним не був настрій – все лікують невимушені посмішки діток, їхня радість при зустрічі. Коли починаєш бачити, що дитина, завдяки твоїм зусиллям стає добрішою, слухнянішою, розумнішою – є велике бажання працювати. Хіба будуть мати вагу безсонні ночі, скромна зарплатня, зірваний голос, у порівнянні із тим, що твій вихованець гарно розповів вірш на святі, подякував тобі за все, подарував квіти, поступився місцем старшим в автобусі, приємно здивував батьків новими знаннями… Заради таких чудових моментів – варто працювати вихователем.

Ольга Сергіївна вважає: «Найголовніше, щоб дитина відчула, запам’ятала, що її в дитячому садку ЛЮБИЛИ! А ця любов починається з позитивного ставлення. А потім щодення праця: як вихователь дбає про приміщення групи, які іграшки підібрала для ігор, як підготувалася до заняття, що придумала, щоб дітки краще навчилися одягатись, їсти, тримати ложку, не сварились. Це все і є любов. І тоді дитина залюбки біжить у рідний садочок. Добрим, уважним ставленням вона підібрала ключики до сотень дитячих сердець. Скільки коштує хоча б один такий ключик? Чашу терпіння, велике серце любові, повні пригорщі щедрості, гумору і добра. Тому найвищою нагородою для неї є непідкупна дитяча любов та батьківська повага.

Вихователька з повною самовіддачею, тому, що вміє, може і хоче – кожну зустріч з малятами перетворити на маленьке свято теплого спілкування й самовираження. Навіть через багато років вихованці пам’ятають прочитані нею казочки, цікаві прогулянки, незабутні свята і перші незграбні літери, написані під дбайливим поглядом. Побачивши своїх колишніх вихованців самодостатніми, Ольга Сергіївна щиро тішиться їх успіхам. На запитання про вибір професії, впевнено відповідає: «Я- вихователь і горджуся цим! Дорогу обрала в житті таку яку схотіла. І скільки по цій дорозі йду, ніколи про свій вибір не пошкодувала. Моє педагогічне кредо: «Малеча – наче деревця в садочку». Який пагінець, таке й деревце виросте. Якщо ми хочемо отримати плоди, маємо серйозно працювати і доглядати наш сад. Вихователь має бути сонцем, яке випромінює тепло. Має знаходити благодатний грунт для розвитку найщиріших почуттів, сіяти знання в пам’яті, а любов та пошану до людей і навколишнього світу- в маленьких сердечках»

Колектив, батьки, вихованці дитячого садка вітають Ольгу Сергіївну з ювілеєм.

Нехай ця осінь золота, Вам подарує вік щасливий.
Щоб не згасали доброта, здоров’я, радощі і сила.
Щоб Ваш важкий почесний труд був плідний, як багата осінь.
І кожен день, що йде новий хай тільки щастя Вам приносить.

Передаю естафету Коханівському ДНЗ « Сонечко» Збаразького р-ну, Тернопільської області.

Оксана Дідик, директор Вишнівецького ДНЗ “Малятко”