Легалізація самобудів, збудованих до 9 квітня 2015 року

20 квітня 2018 року набув чинності Закон № 2363-VIII “Про внесення зміни до пункту 9 розділу V “Прикінцеві положення” Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо продовження терміну прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу на виконання будівельних робіт”. Про це свідчать дані на сторінці законопроекту №3696 на сайті Верховної Ради.

Цим законом вносяться зміни до Закону “Про регулювання містобудівної діяльності”, які відновлюють термін прийняття в експлуатацію об’єктів будівництва, збудованих без дозволу.

Нагадаємо, що в першому читанні даний законопроект був прийнятий парламентом ще восени 2016 року. У березні 2018 року Верховна Рада дозволила до 31 грудня 2018 року провести легалізацію самобудів.

Змінами встановлюється, що орган державного архітектурно-будівельного контролю безоплатно протягом 10 робочих днів з дня подання заяви власниками (користувачами) земельних ділянок, на яких розміщені об’єкти будівництва, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів з незначними наслідками (СС1), збудовані на земельній ділянці відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт, за результатами технічного обстеження приймає в експлуатацію:

• збудовані у період з 5 серпня 1992 року до 9 квітня 2015 року індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 квадратних метрів;
  • збудовані до 12 березня 2011 року будівлі і споруди сільськогосподарського призначення.

При цьому, право на легалізацію не поширюється на багатоповерхові житлові будинки та об’єкти, побудовані з істотними порушеннями законодавства, а також будівельних норм і правил.