На Тернопільщині презентували регіональну систему містобудівного кадастру та перспективи розроблення геопорталу відкритих даних 

Участь в нараді від Вишнівецької ОТГ взяв начальник відділу земельних відносин, ЖКГ та містобудування Михайло Вакулік.

Нарада, в ході якої відбулась презентація, відбулась сьогодні, 9 квітня, у приміщенні Тернопільської обласної ради. Учасники засідання обговорили питання розвитку містобудівного кадастру в Україні, впровадження регіональної системи містобудівного кадастру області, розроблення Геопорталу відкритих даних Тернопільської області як дієвого механізму співпраці між структурними підрозділами місцевих органів виконавчої влади для оптимізації структури державного управління.

Відкрив засідання голова обласної ради Віктор Овчарук:

«Упродовж останніх років відбулися важливі якісні зміни в адміністративно-територіальному та соціально-культурному розвитку області. У 2014 році активно розпочала впроваджуватись реформа місцевого самоврядування шляхом передачі на місця реальних повноважень та обов’язків, а також відповідного матеріального ресурсу.

Об’єднані територіальні громади здійснюють формування нової інфраструктури, будують вулиці та дороги, створюються центри надання адміністративних послуг, амбулаторії загальної практики сімейної медицини, опорні навчальні заклади.

Відтак – активізувалося будівництво та розроблення містобудівної документації. Водночас відсутність відкритих інформаційних ресурсів містобудівного кадастру регіонального рівня, комплексної системи моніторингу стану розроблення містобудівної документації не давало можливості забезпечити в повному обсязі ефективне управління розвитком та раціональним використанням земельних ресурсів для містобудівних потреб.

У серпні 2018 року депутати обласної ради затвердили обласну програму створення та ведення містобудівного кадастру на 2018-2010 роки, передбачивши на її фінансування понад 1 мільйон гривень.

Цей ресурс задовольнятиме інформаційні потреби у плануванні територій та будівництві, забезпечить зберігання і використання геопросторових даних про територію, адміністративно-територіальні одиниці, містобудівну документацію тощо. І це буде ще одним кроком у творенні сприятливого інвестиційного середовища».

Довідково: 

Геопортал містобудівного кадастру – картографічний інтернет-ресурс, який виступає єдиною точкою доступу до великої кількості інформаційних джерел даних з системою інструментів перегляду та пошуку географічної інформації, її візуалізації, завантаження та поширення. Основною особливістю геопорталу є його націленість на роботу з великими обсягами даних для створення спеціалізованих галузевих і тематичних рішень у галузі містобудівного та земельного кадастру, для оперативного управління розвитком території, визначення місцезнаходження інвестиційних майданчиків, моніторингу результатів діяльності органів влади тощо.

Можливості геопорталу:

• максимально повний набір функцій: навігація по карті, редагування даних, оперування векторними шарами мапи, просторовий аналіз, адресний пошук;
• для роботи користувачу не потрібні спеціалізоване програмне забезпечення та кваліфікація картографа, достатньо наявності веб-браузера та підключення до мережі Інтернет;
• простота пошуку, швидке оновлення та редагування бази даних;
• постійна готовність до роботи;
• захист інформації від спотворення та несанкціонованого доступу;
• можливість багатокористувацького режиму доступу та групового редагування бази даних.