Ні хвоста, ні луски! В області розпочався сезон риболовлі

253426657010 червня – останній день дії на водоймах Тернопільщини нерестової заборони на вилов риби. Вже з 11 червня обмеження знімаються, тож любителі риболовлі розпочинають сезон.

Згідно встановлених правил, вже з 11 червня 2019 року на водоймах загального користування дозволяється вилов риби з берега та човна вудками усіх видів із загальною кількістю гачків не більше 5 та спінінгом. Дітям до 16 років самостійний вилов риби дозволяється лише з берега.

Добова норма вилову складає 3 кг на одну особу. Щодо підводного полювання, то воно дозволяється гарпунними рушницями (без застосування аквалангів) та при наявності посвідчення підводного мисливця. У випадку недотримання вимог Правил любительського та спортивного рибальства порушники відшкодовуватимуть збитки за кожен екземпляр риби.

Як повідомляє Тернопільський рибоохоронний патруль, такси на кожну рибину наступні: судак – 510 грн, сом – 425 грн, щука – 340 грн, сазан – 306 грн, білій амур та товстолобик – 255 грн, лящ – 170 грн, лин – 119 грн, тарань (плітка) – 85 грн, краснопірка – 68 грн, плоскирка – 34 грн, карась – 17 грн, окунь – 17 грн, підуст – 34 грн.

Разом з тим, існує сувора заборона встановлена на вилов риби такими знаряддями лову як сітки, ятері, павуки, екрани, драчі, ості та інші. За вилов риби електровудкою, вибухівкою та шляхом потрави передбачена кримінальна відповідальність згідно із 249 ст. ККУ з відшкодуванням всіх нанесених збитків.

— Нагадуємо, що сувора заборона діє також на рибу, котра занесена до Червоної Книги України. Тернопільський рибоохоронний патруль звертається до всіх рибалок-любителів та просить бути максимально відповідальними та суворо дотримуватись встановлених правил рибальства. У випадку, якщо ви помітили порушення правил рибальства – прохання терміново повідомляти на «гарячу лінію» Тернопільського рибоохоронного патруля: (0352) 27-70-34 та (097) 427-85-95, — йдеться  на сайті Управління Державного агентства рибного господарства у Тернопільській області.