Олександр Довженко – знамено української кіноповісті

Наша культура багата талантами. Однак далеко не всі вони реалізувалися: одні змушені були відмовитися від себе і своїх переконань, інші – емігрували або були репресовані. Олександр Петрович Довженко – один з небагатьох, який зміг і при таких умовах стати художником світової величини, ім’я якого входить в усі енциклопедії, антології світового кіномистецтва.

Створений ним у 1930 р. кінофільм “Земля” ввійшов до складу дванадцяти найкращих фільмів світу, започаткувавши напрямок “поетичного кіно”. Перебуваючи на фронтах Великої Вітчизняної війни, О. Довженко написав низку оповідань-новел. Перлиною його письменницького обдарування стала “Зачарована Десна” у створеному ним жанрі “кіноповісті”. “Щоденник” О. Довженка – то не лише документ епохи, а й філософське осмислення долі українського народу, історії нації, суспільних явищ середини ХХ століття.

“Довженко – рідкісний приклад гарячої відданості художника народу, своїй нації. Його творчість – неповторна. Він родоначальник не тільки в кіно, але і в літературі…(Б. Аменгаль, французький культурний діяч.)