Патронатна сім’я – новітня форма сімейного виховання в Україні

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання якою передбачено надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя.
Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю.
Оплата послуг із здійснення патронату над дитиною становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (станом на 01.01.2021 р. — 10 945 грн).
На дітей влаштованих в сім’ю виплачується соціальна допомога на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років (станом на 01.01.2021 р. — 4 802 грн., для дітей віком від 6 до 18 років —5 987 грн).
За детальною інформацією звертайтеся у Службу у справах дітей Вишнівецької селищної ради, що знаходиться за адресою вул. Грушевського 6, смт Вишнівець.
Патронат