Перелік питань щодо перевірки знань законодавства на заміщення вакантної посади провідний спеціаліст, юрисконсульт /29.04.2021/

вакансія освіт

Перелік питань щодо перевірки знань законодавства на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради

І. Питання на перевірку знання Конституції України:

1.  Основні розділи Конституції України.
  2. Форми правління в Україні.
  3. Визнання найвищої соціальної цінності України.
  4. Об’єкти права власності Українського народу.
  5. Питання, правове регулювання яких визначається та встановлюється виключно законами України.
  6. Державний бюджет України.
  7. Призначення, склад та введення в дію рішень Ради національної безпеки і оборони України.
  8. Склад Кабінету Міністрів України.
  9. Повноваження місцевих державних адміністрацій.

ІІ. Питання на перевірку знання Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”:

1. Поняття, основні принципи місцевого самоврядування за Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
  2. Система місцевого самоврядування.
  3. Законодавство України про місцеве самоврядування та державний контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування.
  4. Повноваження сільських, селищних рад.
  5. Повноваження виконавчих органів сільських, селищних рад у сфері соціально-економічного і культурного розвитку, планування та обліку.
  6. Повноваження виконавчих органів у сфері освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту.
  7. Повноваження виконавчих органів сільських, селищних рад у сфері соціального захисту населення.

ІІI. Питання на перевірку знання Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»:

1. Поняття служби та посади в органах місцевого самоврядування, посадової особи місцевого самоврядування за Законом України “Про службу в органах місцевого самоврядування”.
  2. Основні принципи служби в органах місцевого самоврядування.
  3. Право на службу в органах місцевого самоврядування.
  4. Основні обов’язки посадових осіб місцевого самоврядування.
  5. Основні права посадових осіб місцевого самоврядування.
  6. Прийняття на службу в органи місцевого самоврядування.
  7. Присяга посадових осіб місцевого самоврядування.
  8. Обмеження , пов’язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби.
  9. Відповідальність посадових осіб місцевого самоврядування.

IV. Питання на перевірку знання Закону України “Про запобігання корупції”:

1. Визначення термінів: пряме підпорядкування, близькі особи, корупційне правопорушення, корупція, потенційний конфлікт інтересів, реальний конфлікт інтересів.
  2. Суб’єкти, на яких поширюється дія Закону України “Про запобігання корупції”.
  3. Обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища та одержання подарунків.
  4. Запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.
  5. Вимоги до поведінки осіб.
  6. Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
  7. Встановлення своєчасності подання декларації та повна перевірка декларації.

Перелік питань щодо перевірки знань законодавства на заміщення вакантної посади провідний спеціаліст, юрисконсульт відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради:

1. Трудовий договір та колективний договір.
  2. Порядок і умови надання щорічних відпусток , їх тривалість.
  3. Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу.
  4. Підстави припинення трудового договору.
  5. Розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з ініціативи працівника.
  6. Строки розрахунку при звільненні. Відповідальність за затримку розрахунку при звільненні.
  7. Види дисциплінарних стягнень, які застосовуються до працівників та порядок їх застосування.
  8. Строк позовної давності у трудових та цивільних правовідносинах.
  9. Термін розгляду звернень громадян.
  10. Повноваження місцевих рад щодо прийняття рішень, за порушення яких передбачається адміністративна відповідальність.
  11. Порядок пред’явлення претензії.
  12. Порядок і строки розгляду претензії.
  13. Зміст і форма позовної заяви.
  14. Строки апеляційного оскарження (згідно ЦПК та ГПК).
  15. Строк на касаційне оскарження ( згідно ЦПК і ГПК).

Деталі про конкурс ТУТ.