ПОДБАЛИ ПРО СВЯТКОВИЙ НАСТРІЙ ДЛЯ ЧИТАЧІВ

Хлопцям-дівчатам – на гуляння,
Малим дітям забавляння,
Христу-Богу вихваляння.
Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група має свої звичаї, що виробилися протягом багатьох століть. Освячені віками звичаї народу – це ті прикмети, за якими розпізнається народ не тільки в сучасному, а і в його історичному минулому. На час, у який ми тепер святкуємо Різдво Христове, колись, ще до християнства, в Україні припадало свято зимового повороту сонця. Люди заздалегідь готувалися до Різдва. Молодь розучувала колядки, щедрівки, вертепні дійства. У кожній родині бажаними гостями були колядники, щедрівники. Зимовий коловорот складався з трьох свят: Різдва Сонця, Різдва Місяця і Водохреща. Зараз Різдво відзначається як свято народження Ісуса Христа, урочисто, зі щирими побажаннями, веселими жартами, з Маланкою, водінням кози.
За Різдвом настає другий празник – Святого Василя. Доброю ознакою на Старий Новий рік є посівання. Посівають житом, пшеницею і віншують, бажаючи щастя, добра, здоров’я, достатку в оселі. Удосвіта засівають хлопчики, і скільки теплих, щирих слів у тих побажаннях!
Заключним акордом Різдвяних свят є Водохреща: освячують воду, яку використовують протягом року, бо має вона цілющі властивості, лікує людей від хвороб.
Працівники Вишнівецької бібліотеки для дорослих декорували новорічними традиційними прикрасами зал, щоб упродовж свят читачі не розлучались із святковим настроєм, щоб їм було приємно провести тут час.
У нашій бібліотеці Різдвяні свята об’єднані циклом заходів під назвою «Сяйво Різдвяно-новорічних святок». В рамках циклу відбуваються народознавчі заходи, а також відкрито виставку-інсталяцію «Радість нині в кожній родині: ми святкуємо Різдво».

26219943_1780256908946929_7299731227692793715_n
СВІТЛАНА КРИСЬ,