Продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім – порушення норм чинного законодавства України

сусд 0014

Служба у справах дітей Вишнівецької селищної  ради звертається до суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами на території громади.

Законодавством України заборонено продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років (стаття 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва, обігу спирту етилового, плодового і коньячного, алкогольних напоїв і тютюнових виробів» – далі Закон).

Також, цією статтею визначено, що продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов’язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Відповідальність за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які   не досягли 18 років передбачена Законом та Кодексом України про адміністративні правопорушення ( далі – КУпАП).

Так, згідно зі статтями 15, 17 Закону до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу – 6800 гривень.

Відповідно статті 156 КУпАП до працівника підприємства (організації) торгівлі або громадського харчування застосовується штраф від чотирьохсот до восьмисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.

Тому, шановні підприємці громади, звертаємося до Вас з проханням неухильно дотримуватись норм чинного законодавства та не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої, а також тютюнові вироби неповнолітнім.

Шановні батьки та законні представники дитини!

Нагадуємо Вам, що за вчинення правопорушень і злочинів неповнолітніми настає адміністративна і кримінальна відповідальність.

Просимо вас з усією серйозністю віднестись до комплексу заходів і більше уваги приділяти проведення дозвілля ваших дітей.

Майбутнє дітей залежить від нас, наше майбутнє – від них.

Служба у справах дітей

Вишнівецької селищної ради