Про нас пишуть: День обласної організації у Вишнівецькій ОТГ

Про узгоджені спільні дії роботодавців та профспілок, як запоруку збереження та захисту трудових, соціально-економічних прав освітян, мова йшла у ході зустрічі голів первинних профорганізацій та керівників закладів освіти, підпорядкованих Вишнівецькій об’єднаній територіальній громаді, із головою та юрисконсультом Тернопільської обласної організації Профспілки, яка відбулася 24 січня 2019 року у приміщенні Вишнівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.1548765047_190007

Багато різних питань хвилювали учасників зустрічі: місце галузевої Профспілки у сучасних реформах, мотивація профспілкового членства, особливості ведення колективних переговорів тощо.

Позитивно оцінила важливість збереження профспілкового членства Марія Василівна: «Кожен з вас, освітяни, радіє преференціям від влади, але не усі знають, що так просто вони не з’являються, а є результатом наполегливого профспілкового руху освітян за достойне місце у суспільстві. Однак недостатня поінформованість спілчан інколи призводить до втрати профспілкових рядів. Вважаю, що це тільки може нашкодити в майбутньому нашій галузі в цілому та кожному з вас зокрема. Тому й на управлінській роботі сприятиму діяльності первинних профорганізацій у наших закладах освіти. Наразі важливо у кожному з них переглянути колективні договори та у випадку необхідності укласти нові». Також вона порушила питання профспілкової діяльності в умовах об’єднаних територіальних громад та можливої зміни організаційної структури організації.

Голова обласної організації Людмила Іванівна Мокей ознайомила присутніх із основними напрямами діяльності Профспілки працівників освіти і науки України на сучасному етапі, зупинилася на викликах та перспективах діяльності організації в період реформування українського суспільства, навела конкретні приклади позитивної мотивації та акцентувала на важливості збереження організаційної єдності.

Степан Степанович Кушик надав необхідні консультації щодо ведення колективних переговорів у закладах освіти, а також коротко проаналізував ті питання соціально-економічного й трудового характеру, що повинні погоджуватися керівниками закладів освіти із виборними профорганами.

1548765077_190008

Довго тривала зустріч, було багато запитань та змістовних відповідей. На завершення одностайно прийнято рішення продовжити таке спілкування у колективах працівників шкіл та дитячих садків громади вже найближчим часом.

 

Прес-центр Тернопільської обласної організації Профспілки

Джерело: https://pon.org.ua/news_regions/6863-den-oblasnoyi-organzacyi-u-vishnvecky-otg.html