ПІДСУМКИ ПРОВЕДЕННЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНОЇ ГРИ «СОКІЛ» («ДЖУРА»)

        Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») є формою позаурочної та позашкільної, оборонно-масової роботи, початкової військової та фізичної підготовки, ідейно-політичного, морально-психологічного та національно-духовного виховання учнівської молоді. При проведенні гри з учнівською молоддю віком 15-16 років гра називається «Сокіл», віком 12-14 років ― «Джура”.

Метою гри є виховання у юнаків та дівчат глибоких і твердих національно-патріотичних переконань, підготовка молоді до військової служби та захисту своєї Батьківщини шляхом залучення широкого загалу молоді до оборонно-масової та військово-спортивної патріотичної роботи. Програма гри передбачає наступні випробування: стройовий впоряд, стрільба, рятівник, неповне розбирання та складання автомата після його неповного розбирання. Серед конкурсних видів: гра «Відун» (військово-історичний конкурс), таборування, фізична  та медико-санітарна підготовка учасників.

На Вишнівецькому стадіоні 23 травня 2019 року   під  виконання Гімну України та   благословіння  настоятеля храму Вознесіння отця Василя Дідика розпочав роботу І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Вітальним словом урочисто відкрив змагання голова  Вишнівецької ОТГ, начальник штабу, Володимир Кравець, який відмітив, що  виховання духовно та фізично розвиненого юного покоління суверенної України на історично сформованих засадах козацького світогляду та здорового способу життя,  є одним  із основних завдань формування у дітей та молоді патріотичної свідомості, національної гідності.

Капітани команд «Бодак» (Бодаківська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Бутинська Січ» (Бутинська ЗОШ І-ІІІ ст.), «Імені Байди Вишневецького» (Вишнівецька ЗОШ І-ІІІ ст.), «Козаки» (Старовишнівецька ЗОШ І-ІІІ ст.) звітували про готовність до проведення гри методисту  Олександру Косяку, який  оголосив порядок проведення змагань.

Всі учасники  брали активну участь у роботі команд, працювали над отриманням  як загального результату, так і на кожному із випробувань, при цьому  дотримувалися морально-етичних норм і були вимогливими до себе. Підведення підсумків проведення  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») серед освітніх закладів Вишнівецької ОТГ відбулося 24 травня 2019 року.

Урочисте вручення  переможцям змагання  грамот відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради було проведено завідувачем методичного центру  Маєю Мінаковою, яка висловила подяку адміністраціям  шкіл та вчителям, під керівництвом яких учнівські команди успішно виступили в грі «Сокіл» («Джура»). За результатами змагань  за зайняте І місце нагороджено  команду Вишнівецької комунальної ЗОШ І-ІІІ ступенів Вишнівецької ОТГ; за зайняте ІІ місце – команду Старовишнівецької комунальної ЗОШ І-ІІІ ступенів Вишнівецької ОТГ; за зайняте ІІІ  місце –   команду Бутинської комунальної  ЗОШ І-ІІІ ступенів Вишнівецької ОТГ; за зайняте ІV  місце –  команду Бодаківської комунальної  ЗОШ І-ІІІ ступенів Вишнівецької ОТГ. Команда-переможець  Вишнівецької ОТГ братиме  участь у ІІ обласному  етапі Всеукраїнської  військово-патріотичної гри ”Сокіл” (”Джура”) 10-15 червня 2019 року на території урочища «Червоне» Заліщицького району.

Проведення таких заходів   сприяє  формуванню і вихованню у молоді високих морально-психологічних та морально-бойових якостей, мужності, сміливості, рішучості, відваги, стійкості, наполегливості, дисциплінованості, ініціативності на теренах відновлених національних козацьких педагогічних традицій.