Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області

Сьогодні, 28.07.2021 року, службу у справах дітей Вишнівецької селищної ради, з робочим візитом відвідав координатор проєкту «Реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області» Володимир Вовк.
Ключовим питанням даної зустрічі, було поширення інформації серед мешканців громади про сімейні форми виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – усиновлення, встановлення опіки та піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу, і, нарешті, патронат.
Як зазначив керівник служби Володимир Мороз – «Сім’я забезпечує такі базові потреби, як любов, піклування, затишок, безпека. В інтернатах нема такого потрібного зв’язку з мамою і татом, до яких діти біжать, коли їм страшно, цікаво чи самотньо. Тому руйнується така важлива для дітей прив’язаність до дорослого, а це породжує потім проблеми на все життя – це добре знають лікарі і психологи. Дитина потім не довіряє ні іншим, ні світові, ні собі, не вміє вибудовувати стосунки, вирішувати проблеми і бути щасливою. Тому потрібно забирати дітей з інтернатів. І тому так важливо знайти заміщуючі сім’ї”.
В свою чергу Володимир Вовк відзначив, що як на Тернопільщині, так і в цілому по Україні наразі чомусь спостерігається невтішна тенденція до зменшення кількості потенційних прийомних батьків та усиновлювачів (можливо, це пов’язано із загальною кризою в суспільстві, а в західних областях – ще й з масовим заробітчанством). Тому одна з важливих цілей проекту – поширювати максимум інформації, як про саму проблему, так і про можливості та допомогу для тих, хто готовий подарувати дитині домівку і любов. «Якщо говорити про сімейні форми виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в контексті реформи деінституціалізації, то це безперечно одне з її ключових завдань, – підсумував Володимир Вовк. – І в останні роки державою багато зроблено як для популяризації цього напрямку, так і для фінансової підтримки. Ми ж повинні знайти таких людей, навчити їх, забезпечити їм підтримку і супровід».
226554866_1947088872114354_8058973838714359879_n