Творчість і дух Шевченка у Вишнівецькій публічній бібліотеці

9 Березня не просто день народження видатного письменника. Це день духовного народження нашого народу. Саме поява Шевченка засвідчила справжнє народження українців. Щастя української нації в тому, що Бог послав такого генія як Кобзар, який мав різнобічну обдарованість, який зумів підпорядкувати усі свої здібності: етнографа, художника, філософа, прозаїка, публіциста – одному талантові – поезії. Геній Шевченка розкрив у своїх творах душу своєї нації і дух своєї доби.

Великий поет живе у своїх творах. Його образ, світ думок і почувань, прагнень та ідеалів постає перед нами насамперед з того, що він написав, чим збагатив духовну скарбницю людства. Водночас, прочитавши твори поета, ми проймаємося невідступним бажанням у всій повноті й точності пізнати його життєвий і творчий шлях,громадську діяльність, духовні інтереси й запити. І не тільки тому, що все те нерідко допомагає глибше прочитати твори у зв’язку з конкретно-історичними умовами їх виникнення, а й тому , що труди і дні геніальної людини вимальовують суттєві прикмети епохи, в яку він жив.

Слово Кобзаря наповнене плоттю і кров’ю народу. Світова історія не знала такого злиття поета і народу. Не уявляємо собі Шевченка без України і України без Шевченка.

Шевченко жив, творив, боровся. Його творчість, пророчість, геніальність живі, дієві й сьогодні.