У Вишнівецькій громаді дошкільнята відновлювали традиції /+ фото/

Не так часто малята дитсадків виїжджають за межі своїх закладів. Та ось днями вихованці старших груп Вишнівецького ДНЗ «Малятко» та  Старовишнівецького ДНЗ «Ластівка» здійснили екскурсію до Бутинського садочка «Дзвіночок». Його директор Марія Поліщук радо запросила гостей познайомитися з однолітками.

– Сьогодні нас усіх зібрала чудова нагода – ми разом пригадаємо наші давні традиції. Адже здавна так ведеться, що від Паски до Зелених свят співають веснянки, гаївки, водять кривотанці, – сказала відтак Марія Петрівна.

Голоси ведучих закликали:

– Гей! Збирайтеся, малята,

Весну красну зустрічати,

Скільки у сонця весняних промінців для всіх,

Стільки у нас розваг та утіх!

На галявину виходять мами групи «Совенята» Іванна Гуменна, Василина Буковська, Ганна Шмігельська, Надія Ткачук, Ганна Парій, Марія Ситник. Вони дивують усіх чудовим танцем із рушниками, під якими проходять їх діти-квіти, а їм назустріч поспішає Весна (методист із дошкільної освіти методичного центру Мар’яна Новіцька). Вона промовляє:

– Я рада, діти, вас вітати,

На цім чудовім світлім святі,

Я звуки свищиків почула,

Які душевно так звучали,

І ніжним співом чарівним

Мене, красуню, зустрічали.

Малеча разом із своєю вихователькою Тетяною Кравець підбігає до Весни, утворюючи коло для танцю з кольоровими стрічками, а музичний керівник Валентина Коберник запрошує погратись у народну гру «Чижик». А ось кривотанець веде малеча старших груп «Сонечко» і «Бджілки» Вишнівецького ДНЗ «Малятко». Під керівницвом директора садочка Оксани Дідик, вихователів Алли  Філик, Лесі Лукащук, музичного  керівника Оксани Путькалець, помічника вихователя Валентини  Городицької залунали веснянки «Прийди, прийди, Ладо, до нашого саду», «Ой, нумо, нумо, заплетімо шумо».  Веснянки «Повертайся, ластівко!», « Вийди, вийди, Іванку», «Котилася велика бочка» услід за ними почали виспівувати діти старшої групи «Сонечко» Старовишнівецького ДНЗ «Ластівка» під керівництвом вихователя  Мирослави Грохольської, музичного керівника Світлани Савич та директора Раїси Левенець. Сміх, радість, дитячі пустощі наповнювали усе навкруги.

Серед  рясної травневої зелені та розмаїття вишиванок почувалися щасливими і дорослі, і малеча. Є сподівання, що такі маленькі фестивалі стануть початком відродження призабутих традицій і виведуть на шлях єднання багатьох поколінь.