У Тернополі пройшов форум «Залучаємо ресурси – розвиваємо громаду»

У п’ятницю 22 лютого пройшов форум «Залучаємо ресурси – розвиваємо громаду», який став фінальним заходом в рамках проекту “Децентралізація в дії: підтримка розробки дорожніх карт для місцевих громад”. Вишнівецьку громаду представляли Віталій Рись – заступник селищного голови з фінансово-економічних питань та Сергій Волохатий – заступник селищного голови з питань проектного менеджменту інвестиційної діяльності та розвитку.

В рамках цього проекту, протягом дев’яти місяців, експерти допомагали об’єднаним громадам провести аналіз Стратегій розвитку та напрацювати конкретні рекомендації з їх удосконалення. Спільними зусиллями, завдяки залученню працівників рад, громадських активістів та бізнесу були розроблені конкретні проектиякі допоможуть досягнути стратегічних цілей. Завдяки освітньому компоненту проекту працівники місцевих рад та бізнесу навчались ефективно спілкуватись “однією мовою” з інвестором та донором.52553524_594500247662749_6044503171550674944_n

Під час Форуму учасники розглянули такі теми як: “Інвестор у громаді – міф чи реальність? Хто допоможе залучити інвестора?” і “Фонди та міжнародні програми допомоги – джерело ресурсів чи головної болі?”.

Розібратись із тонкощами спілкування з донорами та інвесторами допомагали Володимир Василевський, директор Агенції регіонального розвитку в Тернопільській області, інвестиційний менеджер та Качурівська Оксана, начальник Управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської обласної державної адміністрації.

Ми залучили кращих експертів Тернопільської області, які не лише добре знають свою справу, але й консультуватимуть і надаватимуть необхідну допомогу громадам і після завершення проекту” – коментує керівник проекту, менеджер ГО “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” Ірина Масло.52797028_594544254325015_3818056695842603008_n

Після теоретичної частини, учасники закріплювали отримані знання розробляючи та презентуючи проекти. Експертами з оцінки проектів стали:

  • Володимир Василевський, директор Агенції регіонального розвитку в Тернопільській області, інвестиційний менеджер.
  • Оксана Качурівська, начальник Управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської обласної державної адміністрації.
  • Ігор Гірчак, виконавчий директор Тернопільського регіонального відділення “Асоціації міст України.”

Проект дав нам можливість обмінятись досвідом з іншими громадами. Також велике дякую кваліфікованим тренерам, які на конкретних прикладах пояснили роботу донорських організацій та методику написання інвестиційних проектів“, коментує учасник проекту Ткачук Ігор, начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій Шумської міської ради.

 

Проект “Децентралізація в дії: підтримка розробки дорожніх карт для місцевих громад” реалізовує громадська організація “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад” у партнерстві з Тернопільським регіональним відділенням “Асоціації міст України”, Агенцією регіонального розвитку в Тернопільській області за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.

_DSC1601 _DSC1560

Автор: Максим Черкашин