ЧИ БЕЗПЕЧНА ВАША СВЯТКОВА ЯЛИНКА? 

Незабаром Новорічні та Різдвяні свята, що принесуть у кожен будинок радість і надію, зміни на краще в житті. Щоб наслідки від пожежі нікому не затьмарили свята, необхідно дотримуватися певних вимог пожежної безпеки. Такі вимоги є і до новорічних ялинок, ялинкових прикрас та інших виробів, які використовуються під час святкування Нового року і Різдва.

Новий рік – це свічі, хлопавки й вогні, а ялинки, на жаль, дуже добре горять. Штучні при цьому ще й виділяють отруйні речовини, швидко плавляться й “розтікаються”. Щоб ялинка приносила тільки радість, установлювати її треба подалі від опалювальних приладів і джерел відкритого вогню – камінів, газових плит. При виборі штучної ялинки безпечніше віддати перевагу моделям, які мають протипожежне просочування (ця інформація вказується на упаковці). 

Щоб ялинка не впала або не поранила дитину, вона повинна бути правильно зібрана і надійно встановлена, а іграшки на ній рівномірно розподілені. На ялинку не можна встановлювати свічі та бенгальські вогні, особливо в поєднанні з “ватним снігом” і паперовими іграшками. Збирати штучну ялинку потрібно згідно з інструкцією. У процесі складання ялинки не рекомендується підпускати до неї дітей. У кімнаті, де стоїть ялинка, малята повинні перебувати тільки під доглядом дорослих. Для дитячої безпеки ялинку краще нарядити легкими прикрасами, які не б’ються (бантами, шишками, кульками із склопластику і т. ін). 

Слід дотримуватися й правил електробезпеки. Для прикраси ялинки не можна використовувати несправжні й не сертифіковані електричні вироби. Підключення гірлянд до мережі повинне виконуватися тільки за допомогою штепсельних з’єднань. При виявленні несправності в ілюмінації – нагрівання проводів, миготіння лампочок, іскріння- гірлянда повинна бути терміново відключена. 

Збаразький райвідділ Управління ДСНС України у Тернопільській області нагадує: пам’ятайте, що тільки при дотриманні цих правил ви зможете подарувати безпечне свято собі та своїй родині. 

Збаразький РВ Управління ДСНС України у Тернопільській області

lunka1

043b61e4716b1ae1a8a832a476452904