Щоб були ви завжди щедрі і багаті!

Яке Різдво без Української колядки? В ці зимові дні у кожному домі звучать вони, адже «нова радість стала» – Христос народився! Славіте його!
Ось і до Вишнівецької селищної ради завітали юні колядники із Старовишнівецької ЗОШ І-ІІІ ст. Біля п’ятдесяти учасників хору «Дзвіночок» у різнобарвних віночках і таких же яскравих українських барвистих хустках щебетав у дворі:
– Містом дивним новорічним, спішною ходою всі за звичаєм предвічним ходять з колядою. І ми ваш дім не минаєм, і з Різдвяною колядою до вас прибігаєм.
І вони зазвучали. Серед них і «Добрий вечір, люди»:”Добрий вечір, люди, в вашій теплій хаті,
Щоб були ви завжди щедрі і багаті.
Хай Різдво Христове вас благословляє,
Бог ся рождає!”
…Дзвенять колядки в ніч святу, серця несуть хвалу Христу, бо він спасти в наш світ прийшов і нам приніс свою любов.
-Дзвеніть колядки і псальми і не вмовкайте серед тьми,- просить керівник хору Алла Кошак.- І вони не вмовкають. Ось і про «Різдвяну ніч», котра настає, «зоряне сяйво з неба б’є, в тихій яскині, у Вифлеємі, спочив Спаситель на сіні»,- розповідають.
Христос родився, родився той, хто дасть нам мир і спокій, хто нам любов і силу дасть, спасіння й благодать.
Діти закликають йти за пастирями, дарувати злато за царями, серцям- молитву, славу щиру і… непохитну віру.
Неможливо не зачудуватись тією щирістю, з якою розповідають дівчатка у колядці «Ой, у полі, полі» про ту знаменну подію, яка сталась більше двох тисяч років тому:
…Ісусе, Ісусе, ти найкращий цвіте,
Привітай же, Божий Сину, всі маленькі діти.
Ісусе, Ісусе, Ти Дитина Божа,
Наша славна Україна, як та квітка рожа.
Різдво! Величне свято серця во ім’я істини і вічності життя,
Пречиста Діва, Богоматір’ю вже зветься, і німбом святості осяяне Дитя. І так пресвітло лунає в колядці «День Різдва»: «Дзень-дзелень, як ті дзвоники, бринить і хор :
-Цілий день: «Дзень-дзелень,ділін-дон-дінь-дінь».
Зірка сяє і лунає цей Різдвяний дзвін. А потім віншують:
-Хай добробут прибува вам кожну мить,
Хай ніколи голова в вас не болить.
Хай вам хліб і білий цукор на столі,
Хай вам радісні дороги по землі.
Хай з роси вам і води, із ясних зір… А ще -із щедрих дитячих слів:
– Гей, сієм, сієм, сієм -засіваєм,
Повнися, земле, врожаєм.
Нехай вам уродить жито,
Щоб було краще жити.
Нехай золота пшениця
Золотом колоситься…
Коли коляда йде від хати
й до хати,
Ми хочем вас люди
повіншувати.
Здоровими будьте, як бук
у Карпатах,
По вінця хай повниться
радістю хата.
Комори- ковбасами і калачами,
А дружба завжди хай витає
між нами.
Нехай почувається вільно
чудова
Мова Шевченкова, мова
Франкова.
Дай, Боже, любові і щастя
віднині,
Всій нашій славній Україні!
І насамкінець на добрий настрій, на щасну долю, на добре здоров’я забриніло ніжним переливом «Будьте здорові».
Голова громади Володимир Кравець щиро подякував колядникам, не забувши про щедру винагороду- коляду. І юні артисти пішли «до дому другого», загадуючи, як їм використати наколядоване: «Може, до Києва на екскурсію поїдемо?», – сказала красуня із четвертого класу.
…Отож і вам всього найкращого, наша славна зміно, яка так шанує українські традиції і так гарно колядує.

ГАННА БАРВА
Фото Олега Дідика