Щодо максимального зменшення використання електроенергії в місцях загального користування багатоквартирних будинків та домогосподарств

наш шов 5440

Інформація до відома управителів житлових будинків, керівників об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Ударами по енергосистемі України, які завдано внаслідок збройної агресії російської федерації по території України, було зруйновано 30% українських електростанцій, що спричинило масові відключення світла. При цьому, близько 40% загальної інфраструктури та генеруючих потужностей енергетичної системи України серйозно пошкоджено.

Означене змусило до введення додаткових невідкладних системних заходів, спрямованих на економне використання електроенергії, не тільки підприємствами та установами, але і кожним домогосподарством.

З метою зниження навантаження на електромережі кожної територіальної громади та економії електроенергії просимо провести відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення.

При цьому, звернути увагу на можливості такої економії для багатоквартирних будинків та для кожного домогосподарства, зокрема:

  • – встановивши енергозберігаючі лампи, які працюють у 5-8 разів довше, ніж лампи розжарювання та в рази економніші при забезпеченні аналогічної освітленості;
  • – встановивши світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають і вимикають освітлення при появі людини.
  • – дотримуватися порад та рекомендацій енергетиків щодо заощаджувальних заходів та режиму економії електроенергії.
На виконання листа 
Міністерства розвитку громад та територій України 
№ 7/9/11841-22 від 07.11.2022.