Що таке SMS-маяк та які дії власник та інші особи мають можливість вчинити щоб захистити свої права у сфері нерухомості?

Уряд за ініціативою Міністерства юстиції України вживає превентивних заходів у боротьбі з рейдерством у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

house_index

З метою реалізації норми Закону, яка передбачає заборону вчинення реєстраційних дій на підстави заяви власника щодо власного об’єкта нерухомого майна. Таку заяву можна подати як в паперовій, так і в електронній формі.

При цьому необхідно дотримуватися кількох умов, адже сервісна послуга надається виключно:

  • на платній основі на підставі укладених договорів
  • за умови наявності зареєстрованого права власності на окремий індивідуально визначений об’єкт нерухомого майна з присвоєним такому об’єкту реєстраційним номером
  • за умови використання кваліфікованого електронного підпису, у тому числі з використанням ресурсів комунікаційних мереж мобільного зв’язку («Mobile ID»).

Крім того, самостійно контролювати реєстраційні дії за допомогою зручного сервісу SMS-маяк, який дозволяє оперативно дізнатися про зміни в реєстрі зручним способом: через смс-повідомлення, електронну пошту або в особистому кабінеті можуть:

  • власники окремого індивідуально визначеного об’єкта нерухомого майна – про подані заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо належного таким власникам об’єкта нерухомого майна, а саме про реєстраційний номер, дату і час реєстрації таких заяв;
  • користувачі земельної ділянки – про подані заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень щодо земельної ділянки, яка перебуває у користуванні таких користувачів, а саме про реєстраційний номер, дату і час реєстрації таких заяв;
  • фізичні та юридичні особи – про проведені реєстраційні дії стосовно будь-якого окремого індивідуально визначеного об’єкта нерухомого майна без зазначення відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про суб’єктів таких прав;
  • іпотекодержателі – про подані заяви у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень стосовно об’єкта нерухомого майна, який передано в іпотеку таким іпотекодержателям, а саме про реєстраційний номер, дату і час реєстрації таких заяв.

Ознайомитися з сервісом SMS-маяк можна за посиланням ТУТ!

(Якщо посилання не працює: https://smsmayak.ligazakon.net/?utm_source=jurliga.ligazakon.ua&utm_medium=news&utm_campaign=jursmstest&utm_content=jl02)

Головне територіальне управління

юстиції у Тернопільській області