Як розпочати процес стягнення аліментів

алім юстПравовими підставами стягнення аліментів є заява платника аліментів, договір про утримання дитини, укладений між батьками, або рішення суду про стягнення аліментів.

Для добровільної сплати коштів на дитину один із батьків може подати заяву про відрахування коштів із його заробітної плати, пенсії чи стипендії. У заяві він визначає розмір та строк відрахувань аліментів. Заяву подають за місцем роботи, місцем виплати пенсії, стипендії. На її підставі аліменти відраховуються не пізніше триденного строку від дня, встановленого для виплати зарплати, пенсії, стипендії.

Щодо договору, то його укладають у письмовій формі і нотаріально посвідчують. Батьки дитини узгоджують форму, в якій сплачуються аліменти, періодичність та способи. Якщо розмір аліментів визначено у фіксованій грошовій сумі, то до договору потрібно також включати умови про індексацію. Якщо договір укладений, але особа аліментів не сплачує, вони можуть стягуватися органом державної виконавчої служби на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Якщо досягти угоди між батьками про добровільне відрахування неможливо, кошти на утримання дитини можуть бути присуджені за рішенням суду.

Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області