Щороку в ніч з 6 на 7 липня в Україні традиційно відзначають свято Івана Купала

Саме ця ніч вважається магічною. І, якщо вірити повір’ю, саме в цю ніч зацвітає папороть. Хто знайде цвіт папороті – в того збудуться усі бажання та йому відкриються усі таємниці. Раніше свято називалось просто Купала, а вже пізніше додалося Івана на честь Івана Хрестителя. На Івана Купала не можна сваритися з близькими, бажати іншому зла чи заздрити.

Більшість традицій на Івана Купала пов’язані із продовженням роду, віднайденням другої половинки та підтвердження щирості почуттів. Прийнято палити багаття, коли воно догорає молоді пари пригають через нього беручись за руки. Якщо руки розімкнуться – почуття не щирі і пара в цей рік розійдеться. Ще одна традиція – плетення вінків, яка уособлює родючість та вшанування землі. Дівчата плетуть вінки, заплітають свою долю. Потім вінки спускають на воду: куди попливе вінок – звідти суджений. Якщо тоне -цьогоріч дівчина залишиться на виданні. Як і вогонь, вода також має силу “очищення”, “оздоровлення”.Тому в цей день купання є ритуальним, а також великі цілющі властивості купальської роси, у ній качаються, нею умиваються.

Нехай свято порадує веселощами, наповнить життя свіжістю, незабутніх емоцій, міцного здоров’я. Зі святом!