3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

сан-кур фссЛюдське життя сповнене надій, сподівань, прагнень. На жаль, ніхто не захищений від раптових подій, які здатні перевернути звичайний ритм життя. Нещасні випадки, що трапляються з людьми в побуті і на виробництві можуть призвести до втрати працездатності, обмежити фізичні можливості та кардинально змінити звичний спосіб життя. Завдання суспільства ― не залишити людину наодинці зі своїми проблемами, а надати всю необхідну допомогу для відновлення здоров`я, для полегшення фізичного та морального стану.

Щороку 3 грудня українське суспільство разом з усією світовою спільнотою відзначає Міжнародний день інвалідів, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх гідності,  прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов`язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства. В Україні близько 3 мільйонів інвалідів. І вони вимагають до себе підвищеної уваги. Ліки, продуктові набори, пільги на медичне обслуговування, пенсії і дотації, спеціально оснащений транспорт – це все потрібно людині з обмеженими можливостями. Але не будемо забувати про головне –  найбільше, чого потребують такі люди – це наша увага та розуміння.

Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов`язання щодо  створення для інвалідів  необхідних правових, соціально-побутових і соціально-психологічних  умов для задоволення  їх потреб у відновленні здоров`я, матеріальному забезпеченні, посильній трудовій та громадській діяльності. Дані напрямки роботи покладаються в межах чинного законодавства і на Фонд соціального страхування України.

Піклування про людей, які в результаті нещасного випадку на виробництві втратили працездатність чи стали інвалідами трудового каліцтва, є одним із основних завдань роботи Підволочиського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області. Спеціалісти відділення завжди готові вислухати, допомогти кожному, хто цього потребує, надати  консультацію та кваліфіковану допомогу у вирішенні питань, що належать до компетенції Фонду.

Станом на 01.11.2019 року  на обліку у відділенні перебуває 170 потерпілих, в тому числі: 4 інваліди І групи, 17- ІІ групи, 96- ІІІ групи. Всі вони отримують від Фонду соціального страхування страхові виплати. За 10 місяців 2019 року відділенням відшкодовано шкоди, заподіяної працівникові внаслідок трудового каліцтва та професійного захворювання, на суму  3081,7  тис. гривень.

Згідно з рекомендаціями та висновками МСЕК Фондом фінансуються витрати на лікування в закладах охорони здоров`я, санаторно-курортне лікування, забезпечення протезно-ортопедичними виробами, інвалідними візками, спеціальним медичним та постійним  стороннім доглядом, побутовим та транспортним обслуговуванням, компенсуються витрати на пальне. Щомісячно фінансуються витрати на лікарські засоби та вироби медичного призначення. За 10 місяців цього року Підволочиським відділенням профінансовано витрат на ці статті у розмірі 316,6 тис. грн.

Цього року, як і в попередні роки, інваліди, які перебувають на обліку у відділенні, взяли участь у Всеукраїнській спартакіаді серед інвалідів праці «Сила духу» й отримали заряд бадьорості та море позитивних емоцій.

Вже стало доброю традицією у  нашому відділенні відвідування інвалідів праці за місцем їх проживання. У спілкуванні з ними, ми змогли більше дізнатись про їхні потреби, надії, вивчити соціально-побутові умови для вирішення їх проблем, і коли на їхніх обличчях з`являються посмішки, відчуваєш радість, що працюєш не марно.

Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитись над непростою долею людей з вадами здоров`я і не тільки 3 грудня, а й протягом усього року не забувати про те, що поруч із нами живуть люди, які потребують нашої допомоги та уваги. У цей день хочеться побажати їм теплих стосунків із близькими, бадьорості духу та міцного здоров`я, і надалі залишатися для нас прикладом безмежних людських можливостей та великої сили волі, що ці можливості породжує, а всім нам побільше душевної щедрості і милосердя, які втілилися б у добрі справи.

Л. Остапів

Головний спеціаліст Підволочиського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України в Тернопільській області