7 грудня – День місцевого самоврядування!

Сьогодні в Україні відзначається День місцевого самоврядування.
За великим рахунком, День місцевого самоврядування – це свято української громади. Здавна саме громада була в Україні не лише первісною й елементарною формою соціальної організації, а й особливою формою соціальної самоорганізації, яка не знає ієрархії та домінування, і навіть моделлю ідеального суспільства.
Михайло Грушевський ще у 1892 році так висловлював своє переконання щодо ролі громади та держави в історії: «…не збавляючи ціни держави як культурної і поступової форми, одначе тільки тоді можемо встоювати за неї, коли вона дає змогу духовно-моральному, економічному і політичному розвитку громади».
Шановні представники органів місцевого самоврядування! Від вашої роботи залежить якість та комфорт нашого життєвого простору. Чи відремонтована школа у селі, достатньо парків у місті, чи відремонтовані дороги. Ви отримали як суттєві повноваження та фінанси, так і серйозну відповідальність. Вкрай непростих рішень сьогодні вимагає ситуація з протидією COVID-19. Саме органам місцевого самоврядування уготована висока честь і відповідальна місія об’єднувати громадян різного віку, політичних уподобань у спільному прагненні зробити нашу країну багатою і процвітаючою.
Від усього серця бажаємо усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їх потреби та інтереси, міцного здоров’я, щастя і непохитної віри у щасливе майбутнє рідної громади та України.
день місцевого самоврядування