Серпнева конференція освітян Вишнівеччини

ШЛЯХ ДО СЕРЦЯ УЧНЯ – ЧИСТЕ СЕРЦЕ ВЧИТЕЛЯ

Знову на календарі осінь. І так як хлібороб спішить посіяти озимину, щоб мати добрі жнива в наступному році, так і готуються педагоги до нового навчального року. Адже цьогоріч стартує Нова українська школа. Якій їй бути? Що взяти в дорогу знань із старого портфеля, а що покласти туди нового, того, що дозволить виховати здорове,грамотне, готове до сучасних випробувань у житті покоління. Концепція Нової української школи- переломити стереотипи мислення. Але як? На це запитання й старались дати відповіді доповідач, виступаючі, гості. Та про все по порядку.

Добрий заряд позитивної енергії роботі традиційній серпневій конференції вчителів, яка відбулася 29 серпня 2018 року у залі Вишнівецького будинку культури, дали юні таланти, вихованці Оксани Пілярчук із зразкового дитячого танцювального колективу «Орхідея».

3

 

Начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради ОТГ Марія Погранична, яка вела конференцію, привітала всіх педагогів – із загальноосвітніх шкіл громади, музичної школи та міжшкільного навчально-виробничого комбінату, дошкільних навчальних закладів, котрі теж були запрошені сюди. Вона ж і проаналізувала їхні здобутки, надбання у минулому навчальному році, намітила шляхи вирішення багатьох проблем у наступному.
Голова громади Володимир Кравець привітав вчительську аудиторію із початком нового навчального року, розповів про ті разючі зміни, котрі зусиллями громади, батьків, педагогічних, а деколи й учнівських колективів пройшли в навчальних закладах. Зроблено потужні ремонти у Старовишнівецькій, Вишнівецькій ЗОШ, відкрито нову групу у Вишнівецькому садочку «Малятко», 1 вересня відкриється структурний підрозділ дошкільної освіти у Бодаківській ЗОШ тощо.

-Інколи мені закидають, – говорить Володимир Васильович, – що багато робиться для Старовишнівецької і Вишнівецької шкіл, іншим менше уваги. Авторитетно заявляю, що не буде жодного навчального закладу, де не пройдуть сучасні ремонти. З центру нашої уваги ніколи не випадатиме дитина, її право на щастя, на відпочинок. Це із моєї сторони, як господарника. А ваше завдання -дати дітям хороші знання, підготувати до дорослого життя, подбати , щоб вони росли здоровими. Ми подбаємо про ігрові майданчики, наповнення кабінетів сучасним обладнанням, віковими партами тощо.

Із звітом роботи методичного центру виступила завідувач МЦ відділу освіти , культури, молоді та спорту Вишнівецької селищної ради Наталія Панонько. Вона вела мову про науково-методичний супровід забезпечення якості освіти учасниками навчально-виховного процесу. Це шляхом реалізації концептуальних засад Нової української школи.

1

 

Охарактеризувавши роботу методистів: з іноземних мов Н.Ф.Петрук, з історії та правознавства О.Д.Косяка, психологічного та соціально-педагогічного супроводу М.В.Мінакової, з дошкільної освіти М.Р.Новіцької, з української мови Т.Ф.Буковської, з математики, фізики, та роботи з бібліотечними кадрами І.М.Рейтерович та інших, вона заглянула у творчі майстерні вчителів, як вони формують комунікативну компетентність під час навчально- пізнавальної діяльності учнів, про семінари, виготовлення різноманітних посібників, розповіла про калейдоскоп методоб’єднань дошкільників, різні семінари, тренінги, конкурси, майстер-класи. Проводилось узагальнення досвіду одних, щоб він ставав надбанням усіх. Не оминали й проблем, на котрі наштовхувалися в роботі, вирішували їх.

Створено методичне об’єднання бібліотекарів «Універсальна десяткова класифікація для дитячих бібліотек». Протягом навчального року проводилось замовлення та перезамовлення підручників для учнів 1,5,6 та 10 класів.

Діти брали участь в районних, обласних олімпіадах, конкурсах, програмах – кращих з них відзначала й громада. В рамках обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Земля –наш спільний дім» проходила й презентація еколого-просвітницької та природоохоронної діяльності колективу «Акварелі природи» Бутинської ЗОШ (кер. В.М.Панонько).

Проходила курсова перепідготовка педагогічних працівників. Вчителі були учасниками різних тренінгів, семінарів, зустрічей, конференцій, котрі проводились у ТОКІППО.

Про роль вчителя у виховному процесі говорила і завуч Вишнівецької ЗОШ Наталія Званецька. Опершись на німецьке прислів’я «Не даруй голодному рибу, а подаруй йому вудочку», вона сказала, що вчитель для учня є співрозмовником, співучасником, порадником, режисером, спостерігачем… Як методист з виховної роботи та початкової школи, вона розповіла, які теми інтегрують у початкових класах. Це «Я школяр», « Мої друзі», «Я і моя Батьківщина», «Я підприємливий» та ін. Навела статистику, що учень засвоює 90 % інформації, коли вчить іншу дитину, 75%- під час практичної діяльності, 60- під час дискусії і лише 5 відсотків під час лекції.
І зробила висновок, що навчання слід організовувати таким чином, щоб діти експериментуючи, спостерігаючи, спілкуючись, помиляючись, самі приходили до необхідних висновків, відкривали закони, формули, правила. Тому й культивується робота в групах, парах, індивідуальна. Не забувати про руховий режим на заняттях, активні методи навчання…

2

 

Привітав учасників конференції отець Василь Дідик. Він подякував за запрошення на достойне зібрання і зупинився на духовному аспекті виховання. Він попросив, здійснюючи реформу в освіті, вибирати найкраще, найкорисніше, як нектар із квітки. Повинен змінитися вчитель. Він повинен творити. І робити це якнайкраще, як робив би, за словами Св. Павла, для самого Ісуса Христа.
Отець Василь назвав педагогів священиками дитячих душ. Дитина – це ніби ангел, котрий бачить все. Вона зчитує ауру вчителя. І він повинен як та здорова клітина організму: лише 10 відсотків бере собі, а 90- віддає. В той же час ракова, нездорова – навпаки: забирає з організму 90 відсотків поживних речовин, а лише 10- віддає. Ми повинні бути живою клітиною…

Навчаючи дитину, підкреслив священик, варто постійно нагадувати, що це Бог створив, робити акцент на духовне. Щоб знання не були самоціллю. Людина може мати знання, але в житті бути нещасливою. Тому виховувати слід у любові, щоб діти не були егоїстами, могли знайти себе у житті…

Священик подякував голові громади за ті зміни, які відбуваються на Вишнівеччині, за новаторство очільника громади Володимира Кравця. Бо він привніс нове, світле в життя громади, за що йому о. Василь щиро вдячний.

-Покажімо, що ми єдині у прагненні змін,- сказав він.- Реформа української школи – добра справа. Помолімося до Всевишнього, щоб зіслав благословення на наші добрі починання.

Після спільної молитви педагоги розійшлися для роботи у секціях.

ГАННА БАРВА