На Вишнівеччині на місці бою УПА освятили каплицю та здійснили реконструкцію подій

У полі неподалік села Бодаки на Вишнівеччині освятили каплицю і відновлену символічну могилу воїнів УПА. У червні 1944 року радянські солдати вбили на цьому місці майже пів сотні патріотів.

Джерело: http://ternopoliany.te.ua/zhittya/29377-na-zbarazhchyni-na-mistsi-boiu-upa-osviatyly-kaplytsiu-ta-zdiisnyly-rekonstruktsiiu-podii-fotoreportazh

На перший погляд – це звичайне поле. І,  якби не старожили, можливо, ніхто б не дізнався історію українських повстанців, що віддали 48 життів під час несподіваної засідки ворога неподалік села Бодаки Збаразького району. У пам’ять про героїв, чиї тіла так і не знайшли для перепоховання, спорудили каплицю і відновили символічну братську могилу.

«Цей храм нехай буде не просто стояти на цьому місці, а нехай буде місцем молитви, місцем паломництва усіх справжніх патріотів. Усіх тих, хто пам’ятають наших борців за волю України. Хай кожен поспішить сюди помолитись за упокій їхніх душ,» – зазначив Архієпископ Тернопільський і Кременецький УПЦ Київського патріархату Владика Нестор.

Усі присутні на молебні мали можливість побачити, який страшний бій відбувся тут у червні 1944-го. Сорок вісім патріотів віддали життя через одного зрадника. Учасники Всеукраїнської громадської організації «Сокіл» підготували реконструкцію історичних подій.

На освяченні каплиці були присутні народний депутат України від партії ВО «Свобода» Михайло Головко та голова Тернопільської обласної організації ВО “Свобода” Олег Сиротюк.

І, хоча нам не відомі імена цих героїв, їх жертовність і любов до рідної землі назавжди вписана в історію визвольної боротьби нашої держави.