Верховна Рада повернула відповідальність за несплату податків

Парламент України проголосував за зміни до Податкового кодексу, які повертають відповідальність при несплаті податків, фактично скасовану після початку повномасштабної війни, а також відшкодування податку на додану вартість. Відповідний законопроєкт №7360 підтримали 276 народних депутатів одразу в цілому як закон.

Законопроект передбачає відновлення податкового обов’язку та подання звітності для платників, які мають можливість своєчасно це робити. Перелік документів, які підтверджуватимуть неможливість виконання податкових обов’язків встановлюватиметься Міністерством фінансів.

Бізнес зобов’язаний відновити сплату податків не пізніше двох місяців після того, як у нього з’являється така можливість.

Платники податку, які перейшли на спрощену систему оподаткування зі сплатою 2% податку, звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання податкових обов’язків з 24 лютого 2022 року, якщо почали сплачувати податки протягом 60 днів із дня переходу на спрощену систему.

Платники податків, які виправлять помилки до 20 липня 2022 року, звільняються від штрафних санкцій.

Відновлюються податкові перевірки.

Також цей законопроект передбачає реєстрацію податкових накладних за лютий-травень 2022 року не пізніше 15 липня.

Наявність чи відсутність боргу підприємці мають можливість перевірити в особистому кабінеті платника податків – https://cabinet.tax.gov.ua/login (вхід по електронному ключу).
Крім того ФОПи та мешканці громади можуть звіритись із списком боржників на сайті Вишнівецької селищної ради за посиланням – http://vyshnivetska-gromada.gov.ua/budget_debt/
або у приміщенні селищної ради.
Звертатись до першої заступниці селищного голови Оксани Янкової, тел. 0966756920 або спеціаліста загального відділу Валерія Рамського, тел. 0672973328