Спалювання сухої рослинності у воєнний час прирівнюється до диверсії!

наші новини пожежі жнива

Про заборону спалювання сухої рослинності та пожнивних залишків час жнивної кампанії 2022 року

З настанням жнив часто доводиться бачити, як люди випалюють суху траву, пожнивні залишки, тощо. Незважаючи на те, що спалювання сухостою має сезонний характер, із року в рік масштаби пожеж та їх наслідки демонструють жахливу статистику. Через сильні пориви вітру вогонь здатен долати відстань між населеними пунктами швидко та агресивно. Як показав гіркий досвід попередніх років інших областей, цілі села здатні спалахувати всього за кілька годин.

Звертаємо Вашу увагу, що Кодексом України про адміністративні правопорушення заборонено випалювання сухої рослинності та її залишків на землях сiльськогосподарського призначення.

Загалом, органи державного нагляду у сфері пожежної та техногенноï безпеки з початку 2022 року притягнули п’ять осіб до адміністративної відповідальності за статтею 771 КУпАП (Самовільне випалювання рослинності або її залишків) тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста вісімдесяти (3060 грн.) до трьохсот шістдесяти (6120 грн.) неоподатковуваних мiнiмумів доходів громадян і на посах осіб – від дев’ятисот (15 300 грн.) до однiсï тисячі двохсот шістдесяти (21 420 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Спалювання сухої рослинності у військовий час прирівнюється до диверсійної роботи. Оскільки ці дії можуть розглядатись, як обмеження видимості для Збройних сил України та територіальної оборони, а також подання сигналів для армії агресора.

На виконання листа ГУ ДСНС України 
в Тернопільській області 
№ 64 23/2 - 590/64 23/2/3 від 11.07.2022