❓ Чи можуть окупанти прослуховувати телефони українців, зокрема – і на тимчасово окупованих територіях? Як цьому запобігти?
✅ Розмови українців у мережах українських мобільних операторів надійно захищені від ворога. Доступ до внутрішніх мереж операторами закрито. А передача сигналу між абонентами відбувається у зашифрованому вигляді, що унеможливлює прослуховування. Оператори використовують сучасні системи шифрування, рекомендовані міжнародними організаціями, що розробляють стандарти мобільного зв’язку та роботи мереж.
✅ Оператори відстежують незаконне увімкнення мережі. На мережах операторів працює контроль мережного устаткування. Будь-яке включення до мережі операторів з метою прослуховування (шляхом так званого дублювання пакетів) буде одразу помічено.
❗️ У регіонах, де окупанти відключили український зв’язок та намагаються запустити власного оператора, ситуація кардинально інша.
❗️ Російські спецслужби мають доступ до мереж російських операторів, тому користуватися зв’язком російських мобільних операторів слід максимально обережно.
- ▪️ По телефону говорите тільки про буденні нейтральні речі та уникайте тих, які можуть нашкодити вам, вашим близьким та українській армії: не обговорюйте місця дислокації чи руху окупаційних військ, окупаційних властей тощо.
- ▪ Краще взагалі мінімізувати розмови з використанням мобільного зв’язку та користуватися месенджерами з відкритим кодом та наскрізним шифруванням передачі даних.
- ▪️ Завжди використовуйте VPN-сервіси для виходу в Інтернет. Вони знижують ризик передачі інформації ворогові, а також дозволяють уникнути блокування інформаційних ресурсів.
Джерело: Держспецзв’язку