Проводимо пошук кандидатів у батьки-вихователі для створення дитячого будинку сімейного типу, прийомної сім’ї, патронатної сім’ї!

сусд 2098

У Вишнівецькій громаді існує потреба у створенні дитячого будинку сімейного типу та прийомної сім’ї у зв’язку із наявністю великої чисельності дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, серед яких є численні родинні групи, які потребують влаштування у сімейні форми виховання.

Держава забезпечує пріоритет сімейного виховання та створює умови для їх розвитку, надаючи сім’ям, які приймають на виховання  дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування матеріальну та соціальну підтримку.

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Загальна кількість дітей (власних та вихованців) у дитячому будинку не повинна перевищувати 10 чоловік.

Прийомна сім’я – сім’я  або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування перебувають у дитячому будинку сімейного типу або прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічному, вищому навчальному закладі I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

Прийомні батьки та батьки-вихователі отримують від держави щомісячні кошти на утримання дитини та грошове забезпечення як винагороду за виховання.

Місячна норма соціальних виплат на дітей складає 2,5 неоподаткованих прожиткових мінімуми визначених законодавством для даного віку (від 0 до 6 років- 5680 грн щомісячно, від 6 до 18 років – 7082, 50 грн щомісячно), для дітей з інвалідністю – 3,5 прожиткових мінімуми (від 0 до 6 років 7952 грн щомісячно, від 6 до 18 років – 9915, 50 грн щомісячно).

Крім того, прийомні батьки отримують грошове забезпечення у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатної особи 2684 грн щомісячно на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину, незалежно від розміру пенсії, аліментів, стипендії  чи державної допомоги на кожну дитину-вихованця та на кожну прийомну дитину.

Для прийомних батьків та батьків-вихователів передбачені і інші соціальні гарантії:

  • – відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • – додаткова відпустка працівникам, які мають дітей;
  • – оплата за газ, світло, воду – 30%;
  • – прийомні діти безкоштовно харчуються в школі;
  • – прийомним дітям виділяються безкоштовні путівки до таборів відпочинку і санаторії;
  • – якщо дітей в сім’ї троє і більше, включаючи рідних, то на пільги мають право всі діти, причому, додається можливість одержання безкоштовних ліків для дітей до 6 років;

Всі пільги і виплати оформляються в органах соціального захисту прийомними батьками після того як вони  підпишуть договір про створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу.

Якщо Ви бажаєте стати батьками-вихователями дитячого будинку сімейного типу чи прийомними батьками, просимо звертатись за адресою: смт Вишнівець, вул. Грушевського, 6, Служба у справах дітей, кабінет №2, контактний телефон – 0671142457

 Служба у справах дітей Вишнівецької селищної ради