Новини ГУ ДПС у Тернопільській області 15.03.23. Державний та місцеві бюджети Тернопільщини отримали від платників 32 млн грн акцизного податку

пн 9638

Закривати робочу зміну в ПРРО для перейменування товарів не потрібно

Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або через програмні РРО для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з Українським класифікатором товарів зовнішньоекономічної діяльності, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.

При цьому для здійснення програмування (коригування) цін, найменування товарів суб’єкту господарювання (користувачу) не потрібно закривати робочу зміну в ПРРО.

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області

 

Державний та місцеві бюджети Тернопільщини отримали від платників 32 млн грн акцизного податку

Упродовж січня-лютого цього року до місцевих бюджетів області надійшло 14,6 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Зокрема, 10,1 млн грн надійшло від продажу алкогольних напоїв, 3,9 млн грн – від продажу пива та 556,3 тис. грн від реалізації тютюнових виробів.

Нагадаємо, що відповідно до норм Бюджетного кодексу акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зараховується до міських, селищних, сільських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Ставка цього податку визначена в розмірі 5 відсотків із кожної одиниці проданої алкогольної продукції чи тютюнового виробу.

До державного ж бюджету суб’єкти господарювання області за два місяці цього року спрямували 17,4 млн грн акцизного податку, а це у 2,5 рази більше очікуваної суми надходжень. Варто зазначити, що на території Тернопільської області здійснюють діяльність 16 підприємств-виробників підакцизної продукції, які є платниками акцизного податку до державного бюджету.

Структуру акцизного податку до державного бюджету складають надходження:

  • від виробництва горілчаної продукції – 15,1 млн грн;
  • від виробництва пива – 2,2 млн грн;
  • від виробництва спирту – 13,3 тис. грн;
  • від виробництва електроенергії – 3 тис гривень.

Сектор інформаційної взаємодії

Головного управління ДПС у Тернопільській області