В Україні триває процес децентралізації. І Тернопільщина у цьому плані — на передніх рубежах

Принаймні таку думку висловив прем’єр-міністр Володимир Гройсман розповів в інтерв’ю «5 каналу».

— Найкраще децентралізація втілюється Житомирській і Тернопільській областях, найгірше — на Закарпатті. І тут важливе, перш за все, усвідомлення жителями громад важливості об’єднання при «збереженні сіл та самобутності», — каже Гройсман.

За словами прем’єра, це дає можливість вийти на новий рівень вирішення тих питань, які цікавлять громадян, — освіта, охорона здоров’я, дороги.

— Звичайно, присутній такий момент у багатьох регіонах, як елементарне нерозуміння на місцях. Втім, ініціатива повинна насамперед виходити від людей, адже процес об’єднання пришвидшує успішність громад, в чому ми можемо переконатись вже зараз, — додав він.

Децентралізація допомагає територіальним громадам розвивати свій край у сфері освіти, охорони здоров’я, ремонту доріг чи створення нових робочих місць. Про це в ефірі “5 каналу” розповів Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

За його словами, держава допомагає об’єднуватися, розв’язувати ці проблеми фінансово, а також розвивати на місцях підприємницьку діяльність. “Наш пріоритет – це розвиток малого і середнього бізнесу. Треба змінювати економічну модель, яка базується на великих підприємствах чи холдингах. Фактично децентралізація – це механізм для створення малого і середнього бізнесу. Ідеологія формування взаємовідносин центрального і місцевих бюджетів така: 60% податку від фізичних осіб залишається на місцях. Це був революційний крок. До нас цього ніхто не робив і ніхто навіть не наважувався думати про це”, – зазначив Володимир Гройсман.

До слова, станом на сьогодні, в Україні вже створено 705 ОТГ.

http://ternopoliany.te.ua/zhittya/27365-za-shcho-hroisman-pokhvalyv-ternopilsku-oblast

http://decentralization.gov.ua/news/8954