Свято Останнього дзвінка. Бодаківська ЗОШ

ДИТИНСТВА ОСТАННІЙ ДЗВІНОК
У травні, коли розквітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Останнього дзвоника.
Останній дзвоник – це чудова шкільна традиція, тепле родинне свято, яке не можна нічим замінити. Цього свята немає в жодному календарі. Воно буває лише раз у житті кожної людини, кожного з нас.

34583528_1845271262445493_1074387546563149824_n
Для більшої частини учнів це просто оповіщення про прихід шкільних канікул. Майже всі, кому йти в школу в другий, третій, десятий клас, радіють цьому довгоочікуваному дню. Три місяці свободи від строгого розпорядку дня, ранніх пробуджень, підручників і контрольних. На три довгих місяці можна забути про парти, підручники, щоденники.
Хтось відправиться подорожувати, хтось проведе літо в селі, але все одно вільним, як травневий вітер. Можна займатися улюбленими справами, не думаючи про час.
Але для деяких закінчення шкільного року пов’язано не тільки з радістю, але і з побоюванням, легким смутком, надіями… Для тих, хто цього року закінчує школу, останній дзвоник є відліком початку найбільшої зміни в житті. Вони начебто і не зовсім дорослі ще, але вже й не діти. Попереду ще море тривоги у вигляді ЗНО.
Цього року Бодаківську ЗОШ І – ІІІ ст. закінчує 13 випускників 11 класу та 12 дев’ятикласників. 31 травня на шкільному подвір’ї відбулася святкова лінійка. Під гучні оплески ведучі свята –Дмитро Пойдич та Яна Колеснік , запрошують на лінійку випускників 2018 р. із класними керівниками Л.М. Колеснік та Дячиною О.О. Усіх присутніх вітає директор школи С.Д. Пойдич. Вона вручає Похвальні листи найкращим учням школи: Волохатій Софії (4кл.), Мукоїді Софії (4 кл.), Сторожук Тетяні (5 кл.), грамоти за участь у конкурсах («Геліантус», «Бобер», «Джура», «Молитва за Україну»), диплом ІІ ступеня за перемогу в обласному зльоті юних натуралістів (Сторожук Т.) та кубок шкільній команді, яка стала переможцем І турніру з футболу серед шкіл Вишнівецької ОТГ (кер. Ю. В. Вознюк).
Линуть теплі слова із уст отця Володимира, заступника Вишнівецького селищного голови С.В. Волохатого, заступника директора школи з навчально – виховної роботи Л. А. Владики, першої вчительки випускників – Л.М.Панчук, класного керівника – Л. М. Колеснік, мами одинадцятикласниці – Мукоїди Алли.

«Дорогі випускники! Ось і настав цей радісний, веселий і водночас сумний день. Сьогодні ви прощаєтесь з рідною школою, затишними класними кімнатами, гомінкими шкільними коридорами, щирими друзями, із своїми мудрими наставниками, люблячими батьками, рідною домівкою. Попереду – незвідана даль. Позаду – батьківський поріг, розквітла калина, протоптана стежка в шкільному дворі, незрадлива мамина усмішка зі сльозою на щоці. Знайти себе, вирости і вижити, бути завжди людиною – що є в світі святішого і дорожчого», – побажала Людмила Володимирівна, перша вчителька випускників.

Особливими будуть канікули для учнів 4 класу, адже вони вже не повернуться до своєї першої вчительки – А.І.Шевченко.
І ось слово беруть винуватці свята – випускники.
Право дати останній дзвоник надається учню 11 класу – Юрію Головатюку та учениці 1 класу Амалії Прошак.
Учасники дитячого ансамблю «Співаночка» подарували всім присутнім музичні вітання «Канікули», «Дитинство».
Останній дзвоник – це старт. Ще не рушив життєвий потяг та пасажири вже вибирають місця… Останній дзвоник – це перше запрошення на головний екзамен -життя. Останній дзвоник – то радісний смуток…
АЛЛА ДУШКО
с. Бодаки