Гендерний профіль

гендер 3Питання дотримання ґендерної рівності особливо актуальне в контексті децентралізації. В ході реформи громади отримали більш широкі повноваження і вже самі визначають напрямки свого економічного та соціального розвитку, надають послуги, вивчають та реагують на потреби мешканців – жінок та чоловіків різних соціальних груп.

Розуміння ґендерних відмінностей і нерівності є частиною аналізу місцевого економічного розвитку. Під час проведення такого аналізу «жінок» і «чоловіків» розглядають не як одне ціле, а намагаються зрозуміти соціальні змінні: яка ситуація з молодими чоловіками, старшими жінками, молодими дівчатами з фізичними вадами, старшими чоловіками, які належать до національної меншини, тощо. Розуміння цих аспектів допомагає побудувати чіткішу та точнішу картину економічних змінних і перспектив.

Вишнівецька селищна рада у своїй діяльності використовує наступні інструменти ґендерного аналізу: аналіз доступності послуг для жінок та чоловіків, ґендерно-чутливе стратегічне планування, ґендерне бюджетування, які потребують використання даних розмежованих за ознакою статі. Це дає можливість враховувати відмінність у потребах жінок та чоловіків та краще їх задовольняти за допомогою реалізації місцевих програм.

Крім того, питання дотримання принципу ґендерної рівності – це мета сама собою, зважаючи на міжнародні зобов’язання щодо забезпечення прав жінок і дівчат. Вишнівецька громада зацікавлена в тому, щоб чоловіки та жінки були рівними партнерами в будь-яких ініціативах з економічного розвитку.

Нормативно правові акти 

Конвенція ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок

Про затвердження Національного плану дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року

Національний план дій з виконання рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок до восьмої періодичної доповіді України про виконання Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок на період до 2021 року

Державна соціальна програма забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на період до 2021 року


 

Рішення сесії № 1108 від 06.11.2019р. “Щодо затвердження Положення про гендерну політику Вишнівецької селищної ради”

Рішення виконкому № 51 від 01.06.02020р. “Про затвердження Положення про уповноважену особу з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у Вишнівецькій селищній раді” 

Рішення виконкому № 52 від 01.06.02020р. “Про затвердження Плану дій із забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків Вишнівецької селищної ради на 2020-2021 роки”

Гендерний склад дошкільних навчальних закладів

У Вишнівецькій територіальній громаді діють 8 дитячих садочків, включно з групою дошкільного навчання, що працює у складі Бодаківської школи. Всього дитячі садочки відвідують 294 дитини – 150 хлопчиків та 144 дівчинки.

Гендерний склад закладів загальної середньої освіти

На Вишнівеччині діють 14 загальноосвітніх шкіл, з них: 6 – І-ІІІ ступенів, 8 – І-ІІ ступеня навчання. Всього середню освіту здобувають 1825 дітей – 905 учнів та 920 учениць.

Гендерний склад управлінської структури територіальної громади

банер законодавство гендер
банер бібліотека гендер
1325 банер
банер щастя в 4 руки

ВАМ ПОТРІБНА НАША ДОПОМОГА?

ЗВ’ЯЗОК З НАМИ