Громадські обговорення

Громадські обговорення

Детальний план території земельної ділянки площею 01170 га. для розміщення об’єкта дорожнього сервісу (автостоянки легкових автомобілів) по майдану Шевченка в смт. Вишнівець Збаразького району

14.08.2018

Гіперпосилання на файли плану:

 1. Титульний лист
 2. Зміст
 3. Том 1: Відомість робочих креслень основного комплекту; Відомість документів, на які посилаються; Ситуаційна схема
 4. Том 2: Схема розташування території у планувальній структурі генерального плану населеного пункту
 5. Том 3: Умовні позначення
 6. Том 4: Схема організації руху
 7. Том 5: Експлікація по генплану

Громадські обговорення

                                                                      

             ЗАТВЕРДЖЕНО

                                                                                                       Рішення № 568 сесії

                                                                                                       Вишнівецької селищної

                                                                                                       ради восьмого скликання

                                                                                                       від  12.06.2018року

 

 Порядок організації  виїзної торгівлі на території Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади

Проект

 

1.Загальні положення

 

…читати далі… »

1.1 Головною метою організації виїзної торгівлі на території Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади є ресурсне наповнення споживчого ринку селища товарами, залучення додаткових обсягів продукції, забезпечення територіальної та цінової доступності, наближення товарної маси до споживачів, зниження реалізаційних цін.

1.2. Порядок організації виїзної торгівлі на території Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади (далі Порядок) визначає основні вимоги щодо організації виїзної торгівлі на території селища, що поширюються на суб’єктів господарювання всіх форм власності та громадян, що здійснюють виїзну торгівлю (торгівлю поза приміщеннями) на території ОТГ, визначає умови надання місць для їх розміщення та облаштування та відповідальність за порушення вимог цього Порядку.

1.3. Діяльність суб’єктів у сфері торгівлі та здійснення виїзної торгівлі на території Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади регулюється Законами України «Про захист прав споживачів», «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Порядком провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженим постановою КМУ від 15.06.2006р. №833, Правилами роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, затвердженими наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.07.1996р. №369, Правилами роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затвердженими наказом Мінекономіки від 11.07.2003р. №185 і іншими нормативно – правовими актами, що регламентують торговельну діяльність, санітарними правилами, Правилами благоустрою території селища Нові Санжари та даним Порядком.

1.4. Даний Порядок не поширюється у випадку розміщення тимчасових споруд для впровадження підприємницької діяльності, згідно з порядком, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 р. № 244.

1.5. Виїзна торгівля є різновидом торгівлі через дрібнороздрібну торговельну мережу і здійснюється через засоби пересувної мережі з використанням спеціально обладнаних транспортних засобів (автомагазини, автокафе, авторозвозки, автоцистерни, автопричепи та інші транспортні засоби), установлених на час торгівлі, спеціального технологічного, холодильного обладнання, лотків, столів, тощо, для сезонної роздрібної торгівлі, які повинні відповідати вимогам нормативних документів щодо санітарії, охорони праці, техніки безпеки, відповідати естетичним вимогам, архітектурно вписуватись у навколишнє середовище.

Даний Порядок не поширюється на випадки наявності специфічних умов при роботі об’єкта, що вимагають додаткових заходів щодо контролю безпеки діяльності об’єкта (наприклад, наявність газового устаткування, балонів високого тиску, тощо).

В результаті здійснення виїзної торгівлі у суб’єктів господарювання не виникає земельних правовідносин з органами місцевого самоврядування згідно діючого законодавства.

1.6. Суб’єкти господарювання та громадяни здійснюють виїзну торгівлю за умови отримання письмового погодження на розміщення об’єктів виїзної торгівлі на території Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади (додаток 2).

1.7. Видача письмового погодження на розміщення пунктів виїзної торгівлі на території смт. Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади здійснюється безкоштовно.

1.8. Здійснення виїзної торгівлі забороняється:

– в межах інженерних комунікацій;

на газонах, зелених насадженнях ( дозволяється за умови збереження зелених насаджень)

– на землях, обтяжених правами землекористувачів, без їх згоди;

– в природоохоронних зонах, охоронних зонах пам’ятників історії та культури біля фасадів адміністративних і культових будівель (за винятком обслуговування селищних заходів).

 

 1. Порядок отримання письмового погодження на розміщення об’єктів виїзної торгівлі

 

 

…читати далі… »

  2.1 Для здійснення виїзної торгівлі продовольчими й непродовольчими товарами на території Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади юридичні особи, фізичні особи-підприємці і громадяни одержують письмове погодження, що підтверджує згоду виконавчого органу або уповноваженої особи Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади на організацію виїзної торгівлі із зазначенням адреси торгівельних місць.

2.2 Для одержання письмового погодження на розміщення об’єкта виїзної торгівлі на території селища, суб’єкти господарювання та громадяни надають наступні документи:

– письмову заяву встановленого зразка (додаток 1), у якій зазначається адреса розміщення об’єкта, тип і спеціалізація об’єкта або відомості про транспортний засіб, площа земельної ділянки, необхідної для розміщення пересувної малої архітектурної форми або транспортного засобу, асортимент продукції, термін розміщення, режим роботи, що підписується керівником і засвідчується печаткою;

– копію технічного паспорта  на транспортний засіб або автопричіп;

копію виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

– копію паспорта та ідентифікаційного номера;

копію свідоцтва про сплату єдиного податку (для ФОП, які працюють на спрощеній системі оподаткування) із зазначенням КВЕД (видів економічної діяльності) відповідно до спеціалізації торгівлі;

– копії документів, що засвідчують якість та безпеку харчових продуктів, що реалізуються при здійснені виїзної торгівлі;

– схему розміщення об’єкту торгівлі із зазначенням розмірів місця торгівлі й відстаней до найближчих капітальних об’єктів (будинків, проїзної частини вулиць, тротуарів і т.д.) у разі використання місця торгівлі понад 1 добу.

2.3. Заявник несе відповідальність за достовірність інформації, зазначеної в заяві та документах, що надаються до неї.

2.4 Письмове погодження на розміщення об’єктів виїзної торгівлі на території селища надається на термін, зазначений заявником, але в межах одного календарного року.

Дія письмового погодження припиняється після закінчення зазначеного в ньому терміну.

2.5 Для організації виїзної торгівлі під час проведення культурно-масових заходів в селищі, погодження оформляється розпорядженням селищного голови, підписом заявника у журналі видачі документів на розміщення об’єкта виїзної торгівлі.

2.6 При видачі письмового погодження на розміщення об’єкта виїзної торгівлі

суб’єкти господарювання і громадяни повинні бути ознайомлені з даним Порядком, Правилами благоустрою території Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади, а також попереджені про відповідальність за порушення встановленого Порядку торгівлі, вимог чинного законодавства.

 

 1. Підстави для відмови в наданні погодження на розміщення обʼєктів виїзної торгівлі

 

3.1 У наданні погодження може бути відмовлено з наступних підстав:

– подання встановленого пакету документів не в повному обсязі;

– виявлення недостовірної інформації в поданих документах;

– відсутність у переліку основних видів діяльності суб’єкта господарювання, згідно даних Єдиного державного реєстру, виду діяльності, що пов’язане із предметом погодження.

3.2 У разі виникнення  підстав, передбачених пунктом 3.1 розділу 3  Порядку, уповноваженою особою селищної ради на протязі 5 робочих днів з дня реєстрації заяви, на адресу заявника готується обґрунтована відмова.

3.3 Відмова у наданні погодження може бути оскаржена у встановленому чинним законодавством порядку.

 

4.Вимоги до організації продажу товарів у пунктах виїзної торгівлі

 

…читати далі… »

4.1 При організації роботи пунктів виїзної торгівлі суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити дотримання правил торгівлі, санітарних норм і правил, протипожежних, екологічних і інших правил, а також дотримання умов праці і правил особистої гігієни продавцями об’єктів.

4.2 Виїзна торгівля на території селища проводиться з організацією пункту із продажу товарів, що повинен включати спеціальне устаткування (прилавки, стелажі, столи) і спеціальні

конструкції для захисту товару від впливу атмосферних явищ (тентові намети, парасолі, навіси тощо), а також з автоцистерн, автопричепів, автокіосків і інших транспортних засобів, встановлених на час торгівлі.

4.3 Забороняється розкладка й продаж товарів у коробках, ящиках або іншій випадковій тарі, на тротуарі, землі, газонах тощо.

4.4  При реалізації сільськогосподарських культур у випадку торгівлі понад 1 добу місце торгівлі повинно бути обладнане контейнером для складування товару.

4.5 На кузовах автомагазинів, автокафе, авторозвозок, автопричепів, автоцистерн повинен бути нанесений фарбою чіткий напис, що вказує найменування, адресу суб’єкта господарювання, номер точки пересувної торговельної мережі та номер телефону суб’єкта господарювання.

У разі здійснення виїзної торгівлі, а також продажу товарів з використанням інших нестаціонарних засобів на робочому місці продавця встановлюється табличка із зазначенням його прізвища, імені та по батькові продавця, а також відомості про суб’єкта господарювання, що організував торгівлю:

для юридичної особи – найменування, місцезнаходження і номери телефонів;

для фізичної особи – підприємця – прізвище, ім’я та по батькові, номер свідоцтва про державну реєстрацію та найменування органу, що здійснив таку реєстрацію, копія свідоцтва платника єдиного податку  та книга обліку доходів та витрат.

4.6 Працівники, які безпосередньо здійснюють продаж продовольчих товарів у пунктах виїзної торгівлі, повинні мати:

– документи згідно з якими надійшли товари (товарно-транспортні накладні, прибутково-видаткові накладні, приймальні акти, тощо із зазначенням назви, сорту, кількості, ціни та загальної вартості товару);

– документи, що засвідчують відповідність якості товарів вимогам нормативних документів.

4.7 Зразки продовольчих і непродовольчих товарів, що є у продажу, повинні бути виставлені на видному для споживачів місці та мати ярлики цін (цінники), оформлені відповідно із вимогами діючого законодавства. Працівники об’єкту виїзної торгівлі несуть відповідальність за наявність відповідно оформлених ярликів цін.

4.8 При здійснені виїзної торгівлі працівники під час виконання своїх обов’язків повинні:

–  бути охайно одягнені в формений чи санітарний одяг і головні убори;

– додержуватися правил особистої гігієни, тримати робоче місце та навколишню територію у належному санітарному стані, не палити на робочому місці, бути ввічливими із споживачами;

– мати при собі паспорт, який пред’являється на вимогу службових осіб органів державного контролю і нагляду та правоохоронних органів;

– забезпечити на робочому місці наявність письмового погодження, що підтверджує згоду виконавчого органу або уповноваженої особи Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади на організацію та здійснення виїзної торгівлі.

Працівники, які безпосередньо здійснюють продаж продовольчих товарів, підлягають в установленому порядку обов’язковому систематичному медичному обстеженню, результати якого заносяться в їх особисті медичні книжки, що зберігаються на робочих місцях працівників.

Особи, які не пройшли своєчасно чергове медичне обстеження, до роботи не допускаються.

4.9 Кожен пункт виїзної торгівлі повинен бути забезпечений відповідним інвентарем та обладнанням залежно від асортименту продукції, що знаходиться у реалізації.

Наявність ємностей для збирання сміття обов’язкова для кожного торговельного об’єкту.

Забороняється продаж харчових продуктів і напоїв із застосуванням посуду одноразового використання при відсутності контейнерів для його збору і подальшої утилізації, а також повторне використання цього посуду.

У разі здійснення торгівлі понад 5 діб власник об’єкта торгівлі повинен забезпечити місце торгівлі вбиральнею.

4.10 Засоби вимірювання, що використовуються при продажу товарів на виїзній торгівлі,

повинні бути у справному стані, мати чітке державне повірочне тавро та в установленому порядку періодично перевірятися.

4.11 Всі працівники, які здійснюють виїзну торгівлю повинні обов’язково проходити інструктаж з питань охорони праці, протипожежної безпеки, санітарного мінімуму, додержання вимог нормативних документів та актів щодо продажу товарів та правил торговельного обслуговування споживачів.

Суб’єкт господарювання несе відповідальність за дотриманням працівниками, які здійснюють виїзну торгівлю нормативних документів та актів щодо продажу товарів та правил торговельного обслуговування споживачів.

4.12 Під час торгівлі та після закінчення виїзної торгівлі суб’єкти господарювання та громадяни зобов’язані щоденно вживати заходи по наведенню чистоти на місці торгівлі й біля нього, забезпечуючи прибирання шляхом укладання договорів на прибирання території і вивіз сміття з КП «Комунгосп»Вишнівець» або самостійно.

4.13 Суб’єкти господарювання та громадяни повинні відшкодовувати збитки, завдані об’єкту благоустрою під час здійснення виїзної торгівлі, у відповідності до норм діючого законодавства.

    4.14 Суб’єкти господарювання та громадяни зобов’язані негайно звільнити місце торгівлі, якщо буде потреба у проведенні ремонтних, аварійно-рятувальних робіт, робіт з попередження або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.     

   

5. Плата за користування місцем для здійснення виїзної торгівлі         

5.1 Користування місцем для здійснення виїзної торгівлі є платним.        

5.2 Плата за користування місцем для здійснення виїзної торгівлі проводиться власниками об’єктів виїзної торгівлі за кожний день здійснення торгівлі на даному місці.       

5.3 Розмір плати за користування місцем встановлення об’єктів виїзної торгівлі  становить 0,3 відсотка  розміру мінімальної заробітної плати за 1м2 в день;для здійснення святкової торгівлі – 2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати за 1м2 в день.        

5.4 Плата за користування місцем для здійснення виїзної торгівлі проводиться до здійснення торгівлі.           

5.5  Розміщення об’єктів виїзної торгівлі без проведення відповідної оплати забороняється.        

5.6  Мінімальна площа виїзної торгівлі становить – 1 м2.        

5.7  Облік місць торгівлі ведеться з скороченням до цілих одиниць.

 

 1. Відповідальність і контроль за дотриманням цього Порядку

 

6.1 Відповідальність за порушення вимог щодо організації виїзної торгівлі суб’єкти господарювання та їх уповноважені особи несуть згідно із чинним законодавством.

6.2. Контроль за дотриманням цього Порядку здійснюється посадовими особами органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, відповідно до законодавства.

6.3 Суб’єкти господарювання та громадяни, які здійснюють виїзну торгівлю без отримання письмового погодження відповідного органу Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади або з порушенням вимог цього Порядку притягуються до адміністративної відповідальності згідно ст. 160 КУпАП.

 

 1. Порядок скасування наданого права на організацію виїзної торгівлі

 

7.1 У разі порушення суб’єктом господарювання або його працівниками та  громадянином вимог законодавства, цього Порядку, інших нормативних актів, право на організацію та здійснення виїзної торгівлі призупиняється до усунення порушень шляхом вилучення письмового погодження, що підтверджує отримання згоди на організацію та здійснення виїзної торгівлі.

7.2 Анулювання письмового погодження здійснюється органом, що його видав на підставі неодноразових (більше двох разів) обґрунтованих письмових скарг споживачів, або за поданням правоохоронних органів, або за результатами здійснення контрольних заходів.

7.3 Наслідком анулювання погодження є припинення торгівлі на наступний день після винесення розпорядчого документа та доведення його до власника обʼєкта торгівлі.

7.4 Розпорядчий документ видається особисто власнику обʼєкта торгівлі, або відповідальному продавцю, чи надсилається поштою.

 

Секретар селищної ради                                                                 Брега І.М.

 

 Додаток 1

                                                                                                     до Порядку організації  виїзної

                                                                                                                     торгівлі на території

                                                                                                 Вишнівецької селищної ради ОТГ

 

                                                               Заява

про видачу погодження на розміщення

об’єктів виїзної торгівлі

Селищному голові

Кравцю В.В.

_____________________________

(ПІБ підприємця, найменування

юридичних осіб)

________________________________

    (Юридична адреса для юридичних

      осіб, домашня адреса для фізичних

                              осіб, телефон)

Заява

 

Заявник_______________________________________________________________________

 (назва юридичної особи, ПІБ фізичної особи-підприємця)

Адреса ____________________________________________________________________________

(для юридичної особи – юридична адреса, для фізичної особи – домашня адреса)

ПІБ керівника підприємства ___________________________________________________

Паспорт______№____________виданий

«____»_______________________________________________________________________

(для фізичних осіб)

Реєстраційне свідоцтво №_________від  «___»       ________20____р.

Ідентифікаційний код _______________________________________

 

Прошу Вас видати погодження на розміщення об’єкту виїзної торгівлі

_____________________________________________________________________________

(тип і спеціалізація об’єкту)

За адресою: ___________________________________________________________________

Розмір земельної ділянки ______________________________________________________

Режим роботи  _______________________________________________________________

Термін розміщення ____________________________________________________________

 

При організації роботи об’єкта зобов’язуюсь дотримуватися правил торгівлі, санітарних норм та правил, норм пожежної безпеки, Правил благоустрою території Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади, інших нормативно-правові акти України, що регламентують даний вид діяльності.

З Порядком організації  виїзної торгівлі на території Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади ознайомлений (а) і зобов’язуюсь виконувати.

 

До заяви додаю такі документи на ______ аркушах.

1.

2.

3.

4.

5.

6.

 

Дата_____________                                                                            Підпис____________

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

до Порядку організації

виїзної торгівлі на території

Вишнівецької селищної ради ОТГ

 

 

Погодження на розміщення об’єкту виїзної торгівлі на території Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади

 

№_____                                                                                        «____»___________20__р.

 

 

 

Виконавчий комітет Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади погоджує

_____________________________________________________________________________________

(найменування юридичної особи, ПІБ фізичної особи-підприємця)

_____________________________________________________________________________

(юридична адреса, дані свідоцтва про державну реєстрацію, паспортні дані)

_____________________________________________________________________________ _____________________________________________________________________________

 

Місце розміщення об’єкту ______________________________________________________

 

Тип і спеціалізація об’єкту_______________________________________________________

 

Режим роботи об’єкту__________________________________________________________

 

Термін роботи об’єкту __________________________________________________________

 

Селищний голова                                                                                          Кравець В.В.

Громадські обговорення

Правила благоустрою, дотримання чистоти та громадського порядку на території Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади (ПРОЕКТ)

Завантажити ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ в форматі .pdf можна за посиланням.

 

Зміст

Розділ І. Загальні положення.

Розділ ІІ. Визначення термінів.

Розділ ІІІ. Порядок здійснення благоустрою та утримання території населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ.

Розділ ІV. Санітарне очищення території населених пунктів Вишнівецької   селищної  ради ОТГ

Розділ V. Загальні заборони та обмеження у сфері благоустрою

Розділ VІ. Права та обов’язки громадян у сфері благоустрою населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ

Розділ VII.  Права та обов’язки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців у сфері благоустрою населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ

Розділ VIII. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою

Розділ IХ. Додержання тиші та громадського правопорядку.

Розділ Х. Контроль у сфері благоустрою території  населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ

Розділ ХІ. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил благоустрою території  населених пунктів   Вишнівецької селищної ради ОТГ.

Розділ ХІІ. Порядок внесення змін та доповнень до Правил благоустрою території населених пунктів   Вишнівецької селищної ради ОТГ.

 

Розділ І. Загальні положення

…читати далі… »

1.1. Правила благоустрою, дотримання чистоти та громадського порядку на території Вишнівецької селищної ради  ОТГ (далі – Правила) є нормативно-правовим актом, яким установлюється порядок благоустрою та утримання територій об’єктів благоустрою, території населених пунктів Вишнівецької селищної ради, регулюються права та обов’язки учасників правовідносин у сфері благоустрою території селищної ради, визначається комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у селах та селищі. Правила спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини, і є обов’язковими для виконання на території Вишнівецької селищної ради виконавчими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності і підпорядкування, їх керівниками, працівниками та громадянами.

1.2. Об’єкти благоустрою території населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ використовуються відповідно до їх функціонального призначення для забезпечення сприятливих умов життєдіяльності людини на засадах їх раціонального використання та охорони з урахуванням вимог цих Правил, місцевих правил забудови, інших вимог, передбачених законодавством України.

1.3. Організацію благоустрою території населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ забезпечують органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, встановлених законом. Благоустрій здійснюється в обов’язковому порядку на всій території населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ.

1.4. Вишнівецька селищна рада забезпечує вільний доступ населення, підприємств, установ, організацій всіх форм власності до цих Правил. Правила є відкритими та доступними.

1.5. Правила розроблені на підставі Конституції України, Законів України „Про місцеве самоврядування в Україні”, „Про благоустрій населених пунктів”, „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про відходи”, „Про планування і забудову територій”, інших нормативно-правових актів України.

1.6. Правила містять загальнообов’язкові на території населених пунктів Вишнівецької селищної ради  ОТГ норми, за порушення яких винні особи притягуються до відповідальності, встановленої нормативно-правовими актами України.

1.7. Контроль за дотриманням та здійсненням заходів, спрямованих на виконання цих Правил, координація дій відповідних осіб, відповідальних  за їх виконання, здійснюється виконавчим комітетом селищної ради, постійною комісією з питань житлово-комунального господарства, інспектором з благоустрою  селищної ради, старостами сіл Вишнівецької об’єднаної територіальної громади.

 

Розділ ІІ. Визначення термінів

…читати далі… »

У цих Правилах наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

 • Автомобільна дорога, вулиця (дорога) – частина території, в тому числі в населеному пункті, призначена для руху транспортних засобів і пішоходів, з усіма розташованими на ній спорудами та засобами організації дорожнього руху, обмежена по ширині зовнішнім краєм тротуарів чи краєм смуги відводу. Цей термін включає також спеціально побудовані тимчасові дороги, крім довільно накатаних доріг (колій).
 • Балансоутримувач будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд – власник або юридична особа, яка за договором з власником утримує на балансі відповідне майно, а також веде бухгалтерську, статистичну та іншу передбачену законодавством звітність, здійснює розрахунки коштів, необхідних для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів та утримання, а також забезпечує управління цим майном і несе відповідальність за його експлуатацію згідно із законом.
 • Благоустрій – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та іншого, що здійснюються на території населених пунктів з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
 • Благоустрій населених пунктів – комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та іншого, що здійснюються на території населених пунктів, селищ з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
 • Будівля – об’єкт нерухомого майна, який збудовано (споруджено) на виділеній в установленому порядку земельній ділянці і який призначений для задоволення відповідних потреб фізичної чи (або) юридичної особи.
 • Видалення відходів – здійснення операцій з відходами, що не призводять до їх утилізації.
 • Відновна вартість об’єктів/елементів благоустрою – економічно обґрунтовані витрати на проведення робіт з усунення пошкоджень (відновлення) об’єктів/елементів благоустрою до стану їх функціонального використання за призначенням, яке відповідає вимогам державних стандартів, норм і правил.
 • Відходи – будь-які речовини, матеріали і предмети, що утворюються у процесі людської діяльності і не мають подальшого використання за місцем утворення чи виявлення та яких їхній власник повинен позбутися шляхом утилізації чи видалення.
 • Відходи великогабаритні – тверді відходи, розміри яких перевищують 50×50×50 сантиметрів, що не дає змоги розмістити їх уконтейнерах об’ємом до 1,1 кубічного метра.
 • Відходи небезпечні – відходи, що мають такі фізичні, хімічні, біологічні чи інші небезпечні властивості, які створюють або можуть створити значну небезпеку для навколишнього природного середовища і здоров’я людини та які потребують спеціальних методів і засобів поводження з ними.
 • Відходи побутові – відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (крім відходів, пов’язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення.
 • Вулично-дорожня мережа – мережа вулиць, доріг загального користування, внутрішньо-квартальних та інших проїздів, тротуарів, пішохідних і велосипедних доріжок, призначених для руху транспортних засобів і пішоходів, а також набережні, майдани, площі, вуличні автомобільні стоянки з інженерними та допоміжними спорудами, технічними засобами організації дорожнього руху.
 • Дорожнє покриття – укріплені верхні шари дороги, що сприймають навантаження від транспортних засобів.
 • Заходи з благоустрою населених пунктів– роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об’єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання;
 • Захоронення відходів – остаточне розміщення відходів при їх видаленні у спеціально відведених місцях чи на об’єктах таким чином, щоб довгостроковий шкідливий вплив відходів на навколишнє природне середовище та здоров’я людини не перевищував установлених нормативів.
 • Збирання відходів – діяльність, пов’язана з вилученням, накопиченням і розміщенням відходів у спеціально відведених місцях чи об’єктах, включаючи сортування відходів з метою подальшої утилізації, видалення чи захоронення.
 • Зелені насадження – деревна, чагарникова, квіткова та трав’яна рослинність природного і штучного походження на визначеній території населених пунктів.
 • Земельна ділянка – частина земної поверхні, що має фіксовані межі, характеризується певним місцерозташуванням, природними властивостями, фізичними параметрами, правовим і господарським станом та іншими характеристиками.
 • Користувачі дорожніх об’єктів – учасники дорожнього руху, власники та користувачі земельних ділянок, що розташовані в межах червоних ліній населених пунктів вулиць і доріг, а також власники (користувачі) малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності, рекламних засобів та інженерних комунікацій і споруд, розташованих у зазначених межах.
 • Мала архітектурна форма для провадження підприємницької діяльності – невелика (площею до 30 м2) споруда торговельно-побутового призначення, яка виготовляється з полегшених конструкцій і встановлюється тимчасово без спорудження фундаменту.
 • Механізоване прибирання – прибирання території із застосуванням поливомиючих, підмітально-прибиральних, снігоприбиральних та інших машин і механізмів.
 • Місцеві дозвільні органи – Вишнівецька селищна рада ОТГ та її виконавчий комітет, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру від свого імені, а також підприємства, установи, організації, що у випадках, передбачених законом, уповноважені видавати документи дозвільного характеру і можуть залучатися до проведення експертизи та обстеження, необхідних для видачі документів дозвільного характеру.

 

Об’єкти благоустрою:

1) території загального користування:

– парки, рекреаційні зони, сади, сквери;

– пам’ятки культурної та історичної спадщини;

– площі;

– вулиці, дороги, провулки, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;

– пляжі;

– кладовища;

– інші території загального користування;

 

2) прибудинкові території;

3) території будівель та споруд інженерного захисту територій;

4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору;

5) інші території в межах населених пунктів.

  • Об’єкт культурної спадщини – визначне місце, споруда (витвір), комплекс (ансамбль), їхні частини, пов’язані з ними рухомі предмети, а також території чи водні об’єкти, інші природні, природно-антропогенні або створені людиною об’єкти незалежно від стану збереженості, що донесли до нашого часу цінність з археологічного, естетичного, етнологічного, історичного, архітектурного, мистецького, наукового чи художнього погляду і зберегли свою автентичність.
  • Пам’ятка – об’єкт культурної спадщини, який занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
  • Парк – самостійний архітектурно-організаційний комплекс, який виконує санітарно-гігієнічні функції і призначений для короткочасного відпочинку населення.
  • Паспорт прив’язки малої архітектурної форми – план прив’язки малої архітектурної форми на топографо-геодезичній основі, текстові та графічні матеріали щодо естетичного і кольорового вирішення та інженерного забезпечення об’єкта.
  • Поводження з відходами – дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.
  • Помиї – рідкі  відходи,  що  утворюються  під  час   прання, умивання,  миття посуду та прибирання приміщень,  приготування їжі та можуть містити залишки  твердих  відходів  (поліетилен,  папір, ганчір’я тощо);
  • Прибирання – санітарне очищення елементів благоустрою, а саме: покриття вулично-дорожньої мережі, площ зелених насаджень, малих архітектурних форм та іншого, що знаходяться на території громади, збирання та перевезення в установлені місця відходів, листя, гілля, сміття, снігу, льоду тощо.
  • Прибудинкова територія – територія навколо багатоквартирного будинку, визначена актом відповідного органу місцевого самоврядування на право власності чи користування земельною ділянкою, призначена для розміщення та обслуговування житлового будинку і пов’язаних з ним господарських, технічних будівель та споруд.
  • Прилегла територія – лінія межі по вулиці, провулку, проїзду по лінії бордюрного каменя і до середини проїжджої частини вулиці вздовж підприємств, установ, організацій, а в інших випадках – на відстані 10 м від фасадів будинків, споруд, огорож.
  • Проїзна частина – частина автомобільної дороги, що безпосередньо призначена для руху транспортних засобів.
  • Рекламні засоби – засоби, що використовуються для доведення реклами до її споживача. До рекламних засобів (спеціальних конструкцій) належать тимчасові та стаціонарні рекламні засоби (світлові та несвітлові, наземні та не наземні, плоскі та об’ємні стенди, щити, панно, транспаранти, таблички, короби, механічні, динамічні, електронні табло, екрани, панелі, тумби, складні просторові конструкції тощо).
  • Реконструкція будинків та споруд – комплекс будівельних робіт та організаційно-технічних заходів, пов’язаних із зміною техніко-економічних показників або використанням об’єкта за новим призначенням у межах існуючих будівельних габаритів.
  • Ремонт – комплекс операцій з відновлення стану об’єкта та (або) збільшення його довговічності.
  • Ремонт будинків та споруд:

   

а) поточний ремонт – комплекс ремонтно-будівельних робіт та організаційно-технічних заходів, спрямованих на приведення у справний стан зношених конструкцій будівлі, систем інженерного обладнання, відновлення експлуатаційних характеристик будівлі і не пов’язаних зі зміною її техніко-економічних показників.

б) капітальний ремонт – комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов’язаних з відновленням або покращенням експлуатаційних показників із заміною або відновленням несучих або огороджувальних конструкцій та інженерного обладнання без зміни будівельних габаритів об’єкта та його техніко-економічних показників.

  • Ручне прибирання – прибирання на відповідній території вручну шляхом збирання випадкового сміття, підмітання мітлою, прибирання сміття, снігу, льоду лопатою, видалення їх за допомогою інших засобів.
  • Санітарне очищення(прибирання) об’єктів благоустрою – збирання та перевезення у встановлені місця відходів, вуличного змету, листя, гілля, сміття, снігу, льоду тощо.
  • Суб’єкти благоустрою – органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, фізичні особи – підприємці, органи самоорганізації населення, громадяни.
  • Територія – сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об’єктів загального користування: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об’єктів, об’єктів промисловості, комунально-складських та інших об’єктів у межах населеного пункту.
  • Територія прибирання (санітарної відповідальності) – територія проведення комплексу заходів щодо збирання та перевезення відходів, яка складається з території суб’єкта благоустрою та прилеглої/закріпленої території державної/комунальної форми власності.
  • Територія суб’єкта благоустрою – територія в межах земельної ділянки, яка перебуває у власності або надана в користування та обслуговування фізичним чи юридичним особам.
  • Утилізація відходів – використання відходів як вторинних матеріальних чи енергетичних ресурсів.
  • Утримання в належному стані території – використання її за призначенням відповідно до генерального плану населених пунктів, іншої містобудівної документації, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження і відновлення об’єктів та елементів благоустрою.
  • Утримання будинків і прибудинкових територій – діяльність, спрямована на задоволення потреб фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством.
  • Червона лінія – геодезично фіксована межа, яка відокремлює територію вулиць і доріг від інших видів використання територій поселень, призначається для забезпечення регулювання і містобудівного контролю при забудові, реконструкції і благоустрою поселень, при виділенні земельних ділянок, встановленні умов їх використання.

   

Інші терміни у цих Правилах вживаються у значеннях, визначених Законами України “Про благоустрій населених пунктів“, “Про місцеве самоврядування в України“, “Про рекламу“, “Про охорону навколишнього природного середовища“, “Про відходи“, “Про охорону атмосферного повітря“, “Про охорону культурної спадщини“, “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності“, “Про планування і забудову територій“, “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку“, “Про поховання та похоронну справу“, “Про дорожній рух“, “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення“, іншими нормативно-правовими актами та нормативними документами.

 

Розділ ІІІ. Порядок здійснення благоустрою та утримання території населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ

 

…читати далі… »

3.1. Загальні вимоги до порядку здійснення благоустрою та утримання об’єктів благоустрою

 

3.1.1. Проектування та будівництво об’єктів будівництва на об’єктах благоустрою здійснюється відповідно до вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, а також ДНБ Б.2.2.-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».

3.1.2. Утримання об’єктів благоустрою здійснюється відповідно до статті 15 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» та Порядку проведення ремонту та утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 вересня 2003 року № 154, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 12 лютого 2004 року за № 189/8788.

3.1.3. Під час проектування благоустрою території населеного пункту дотримуються протипожежних, санітарно-гігієнічних, конструктивних, технологічних вимог, спрямованих на створення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля, збереження і охорону навколишнього природного середовища, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення.

3.1.4. Заходи з будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою в населених пунктах виконують тільки за наявності затвердженої у встановленому порядку проектної документації.

3.1.5. Якщо орган державної влади чи орган місцевого самоврядування не утворив підприємство для утримання об’єктів благоустрою державної чи комунальної власності, то зазначені органи у межах своїх повноважень визначають на конкурсних засадах балансоутримувачів об’єктів благоустрою відповідно до Положення про порядок конкурсного відбору підприємств з утримання об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 11 листопада 2005 року № 160.

3.1.6. Об’єкт благоустрою, який перебуває у приватній власності, утримується його власником.

3.1.7. Балансоутримувач забезпечує утримання у належному стані та своєчасний ремонт об’єкта благоустрою власними силами або може на конкурсних   засадах   залучати   для   цього   інші   підприємства,    установи, організації. Утримання здійснюється відповідно до умов цих Правил, чинних будівельних, санітарних та інших норм та правил.

3.1.8. Балансоутримувач об’єкта благоустрою несе повну відповідальність за виконання заходів з утримання та ремонту цього об’єкта у повному обсязі.

3.1.9. Порядок проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою визначається Інструкцією з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об’єктів благоустрою населених пунктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 29 жовтня 2012 року № 550.

3.1.10.  Забороняється прийняття в експлуатацію об’єктів нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту будівель чи споруд без проведення благоустрою відповідної території.

Роботи щодо благоустрою об’єктів вважаються завершеними тільки після закриття дозволу (ордеру) на виконання робіт з благоустрою території.

3.1.11. При виникненні пошкоджень елементу благоустрою внаслідок діяльності або бездіяльності власника інженерних мереж та споруд такий власник несе відповідальність за можливі наслідки (аварійні ситуації).

3.1.12. До об’єктів благоустрою міста належать:

а. Території загального користування:

–  Парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, історичні національні, меморіальні парки, спортивні майданчики, дитячі майданчики), рекреаційні зони, сади та сквери.

– Пам’ятки  культурної та історичної спадщини.

– Майдани, площі, бульвари, алеї, проспекти.

– вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, тротуари, пішохідні та велосипедні доріжки.

–  Пляжі, зони відпочинку біля води.

–  Кладовища.

– Інші території загального користування.

б.   Прибудинкові території.

в.   Прилеглі території до будівель та споруд.

г.   Охоронні зони інженерних мереж, технічні засоби телекомунікацій.

д.    Території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

3.1.13. Елементами благоустрою є:

–  Покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм і стандартів.

–  Зелені насадження (у тому числі сніго-, шумозахисні та протиерозійні) вздовж вулиць і доріг, у парках, скверах, на алеях, бульварах, у садах, інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях.

–  Будівлі та споруди збирання, накопичення та вивезення відходів.

–  Засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами.

–  Будівлі і споруди системи інженерного захисту територій.

–  Комплекси та об’єкти монументального мистецтва.

–  Обладнання (елементи) дитячих, спортивних, господарчих, торгівельних та інших майданчиків.

–  Малі архітектурні форми.

–  Громадські та пересувні вбиральні.

–  Телекомунікаційні мережі, телемережі та телекомунікації (електрозв’язок), антени рухомого (мобільного) зв’язку та супутникового зв’язку.

–   Інші елементи благоустрою, визначені відповідними нормативно-правовими актами.

 

3.2. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій загального користування

 

1) парків, садів, зон зелених насаджень, пляжів, майданчиків для дозвілля та відпочинку

3.2.1.1. Благоустрій та утримання у належному стані територій парків, садів, зон зелених насаджень, майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюють їх балансоутримувачі відповідно до цих Правил та інших нормативних актів.

3.2.1.2. Благоустрій та утримання у належному стані вказаних у цьому пункті територій включає:

– санітарне очищення: прибирання сміття, відходів, листя; встановлення, щоденне та по мірі наповнення очищення урн, утримання контейнерів для сміття та відходів, укладення договорів на їх вивезення;

– освітлення територій;

– озеленення, збереження існуючих зелених насаджень;

– відновлення території у міжсезонний період, після стихійних природних явищ, аварій, в інших випадках;

– утримання у належному стані відповідно до цих Правил належних балансоутримувачу будівель, споруд та їх фасадів, що розташовані на території парків, садів, зон зелених насаджень, пляжів, майданчиків для дозвілля та відпочинку;

– встановлення та утримання у належному стані обладнання, приборів освітлення, садових лав, меморіальних дощок, пам’ятників та інших елементів благоустрою;

– забезпечення безпечних умов перебування та відпочинку громадян;

– забезпечення обладнання майданчиків для дозвілля та відпочинку.

3.2.1.3. Утримання в належному стані зелених насаджень парків, садів, зон зелених насаджень, пляжів, майданчиків для дозвілля та відпочинку включає догляд, обрізання, знесення, висадку зелених насаджень (квітів, дерев, кущів, трави, інших насаджень), що здійснюється відповідно до Правил утримання

зелених насаджень міст та інших населених пунктів України, затверджених у встановленому порядку, інших нормативних актів.

3.2.1.4. Благоустрій території парків, садів, зон зелених насаджень, пляжів, майданчиків для дозвілля та відпочинку здійснюється відповідно до затверджених планів. До затвердження відповідних планів благоустрій вказаних об’єктів благоустрою здійснюється з додержанням цих Правил в порядку та обсязі, що забезпечує задоволення соціально-культурних потреб громадян, умови безпеки їх життю та здоров’ю.

3.2.1.5. Пошкодження зелених насаджень, збір квітів на територіях парків, садів, зон зелених насаджень, пляжів, майданчиків для дозвілля та відпочинку забороняється.

3.2.1.6. Догляд за садовими (парковими) урнами включає: видалення сміття, прибирання бруду, миття, фарбування. Кратність догляду визначається залежно від інтенсивності експлуатації.

3.2.1.7. Спалювання листя, побутових відходів на територіях парків, скверів, рекреаційних зон, садів  зобороняється.

2) пам’яток культурної та історичної спадщини

3.2.2.1. Власник або уповноважений ним орган, користувач зобов’язані утримувати території пам’яток культурної та історичної спадщини, пам’ятників у належному стані, своєчасно проводити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення відповідно до вимог законодавства.

3.2.2.2. Використання пам’яток культурної та історичної спадщини, пам’ятників повинно здійснюватися відповідно до режимів, встановлених органами охорони культурної спадщини, у такий спосіб, що потребує як найменших змін і доповнень та забезпечує збереження їх матеріальної автентичності, просторової композиції, а також елементів обладнання, упорядження, оздоблення тощо. Власники пам’яток або їхніх частин або уповноважені ними органи, незалежно від форм власності на ці пам’ятки, зобов’язані укласти з відповідним органом охорони культурної спадщини охоронний договір.

3.2.2.3. Прибирання, збір та вивезення сміття здійснюється згідно із загальним порядком санітарного очищення територій.

 

3)   доріг, вулиць, провулків

3.2.3.1. Власники доріг, вулиць або уповноважені ними органи повинні здійснювати їх експлуатаційне утримання та  мають право вимагати від користувачів дотримання чинних законодавчих і нормативних актів щодо дорожнього руху, правил ремонту і утримання вказаних об’єктів, правил користування дорогами і дорожніми спорудами та їх охорони.

3.2.3.2. Використовувати дороги не за їх призначенням і встановлювати засоби організації дорожнього руху дозволяється лише за узгодженими з органами Національної поліції, рішеннями власників доріг або уповноважених ними органів. Озеленення вулиць і доріг здійснюється відповідно до встановлених норм та правил ДБН В.2.3.-5-2001.

3.2.3.3. Власники транспортних засобів зобов’язані виключати можливість винесення на дорожні об’єкти землі, каміння, будівельних матеріалів, а також засмічення проїзної частини внаслідок переповнення кузова транспортного засобу сипучими матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.

3.2.3.4. Власники та користувачі земельних ділянок, що межують з „червоними лініями”  вулиць і доріг, зобов’язані:

– утримувати в належному стані виїзди з цих ділянок, запобігати винесенню на дорожні об’єкти землі, каміння та інших матеріалів, сміття;

– установлювати і утримувати в справному стані огорожі і вживати заходи для запобігання неконтрольованому виходу худоби та свійської птиці на дорожні об’єкти;

– у місцях розміщення споруд побутово-торговельного призначення та інших будинків і споруд масового відвідування влаштовувати місця для стоянки транспортних засобів і виїзду на дорожні об’єкти.

3.2.3.5.  Власники та користувачі земельних ділянок, а також власники та користувачі малих архітектурних форм, інженерних комунікацій, що розташовані в межах „червоних ліній”  вулиць і доріг, зобов’язані:

– утримувати в належному стані зелені насадження, охоронні зони інженерних комунікацій, тротуари, обладнані стоянки автомобілів та інші елементи дорожніх об’єктів;

– забезпечувати прибирання сміття, снігу, опалого листя та інших відходів, а в разі необхідності проводити обробку тротуарів протиожеледними матеріалами;

– забезпечувати належний технічний стан інженерних комунікацій, обладнання, споруд та інших використовуваних елементів дорожніх об’єктів відповідно до їх функціонального призначення та діючих нормативів;

– у разі виявлення небезпечних умов в експлуатації споруд і об’єктів, аварій і руйнувань, що призвели до виникнення перешкод у дорожньому русі або загрожують збереженню елементів дорожніх об’єктів, негайно повідомляти власників дорожніх об’єктів або уповноважених ними органів, а також органи Національної поліції;

– дотримуватись вимог діючих норм і правил щодо охорони дорожніх об’єктів.

3.2.3.6.  У межах „червоних ліній”  вулиць і доріг забороняється:

– розміщувати гаражі та інші споруди й об’єкти, крім об’єктів, визначених відповідними державними будівельними нормами і правилами;

– розміщувати контейнери та іншу тару для твердих побутових і харчових відходів;

– розміщати будівельні матеріали, грубі корми, смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;

– спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання;

– встановлювати намети та влаштовувати місця для відпочинку;

– випасати та припинати худобу, випасати свійську птицю;

– виконувати будь-які роботи без одержання на те дозволу у власника дорожнього об’єкта або уповноваженого ним органу та погодження з органом Національної поліції.

3.2.3.7. При виконанні робіт по ремонту і утриманню автомобільних доріг, вулиць дорожньо-експлуатаційні організації у першочерговому порядку повинні здійснювати заходи щодо безпеки дорожнього руху на основі обліку аналізу дорожньо-транспортних подій, результатів обстежень і огляду автомобільних доріг, вулиць і, передусім, на аварійних і небезпечних ділянках та у місцях концентрації дорожньо-транспортних подій.

3.2.3.8. Всі дорожні об’єкти згідно з їх класифікацією та значенням підлягають інвентаризації, технічному обліку і паспортизації власниками дорожніх об’єктів або уповноваженими ними органами. Основними вимогами до транспортно-експлуатаційного стану дорожніх об’єктів є відповідність контрольованих показників окремих їх елементів і об’єктів у цілому ДСТУ 3587.

3.2.3.9. Ремонт і утримання дорожніх об’єктів повинні виконуватися відповідно до технічних правил ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування і технічних правил ремонту і утримання сільських вулиць і доріг, інших будівельних та санітарних норм та правил, у тому числі ДБН В.3.2.-218-182-2003. Якість робіт по ремонту та утриманню об’єктів повинна відповідати вимогам комфортності, економічності та безпеки дорожнього руху.

 

4) кладовищ

3.2.4.1. Утримання кладовищ, а також інших місць поховання забезпечує управління інфраструктури селищної ради з дотриманням вимог Порядку утримання кладовищ та інших місць поховань, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 19 листопада 2003 року № 193, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06 вересня 2004 року за № 1113/9712, а також державних санітарних правил і норм ДСанПіН 2.2.2.028-99 «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України».

3.2.4.2. Утримання у належному стані територій кладовищ передбачає використання їх за призначенням, збір та вивезення сміття відповідно до вимог цих Правил.

3.2.4.3. Існуючі місця поховання не підлягають знесенню і можуть бути перенесені тільки за рішенням відповідного органу місцевого самоврядування.

3.2.4.4. Поховання померлих здійснюється з дотриманням вимог державних санітарних правил і норм ДСанПіН 2.2.2.028-99 «Гігієнічні вимоги щодо облаштування і утримання кладовищ в населених пунктах України».

3.2.4.5. Утримання кладовищ, військових кладовищ, військових ділянок на кладовищах, військових братських та одиночних могил, земельних ділянок для почесних поховань, братських могил, а також могил померлих одиноких громадян, померлих осіб без певного місця проживання, померлих, від поховання яких відмовилися рідні, місць поховань знайдених невпізнаних трупів забезпечується виконавчим органом селищної ради за рахунок коштів місцевого бюджету.

3.2.4.6. Утримання в належному естетичному та санітарному стані могил, місць родинного поховання здійснюється відповідно їх користувачами за рахунок власних коштів.

3.2.4.7. Виконання будь-яких будівельних робіт у місцях поховань, на місцевості із залишками слідів давніх поховань, на територіях закритих кладовищ, а також у прилеглих до місць поховань охоронних зонах забороняється.

3.2.4.8. На кладовищах збирати та зберігати відходи, мити автотранспорт, зберігати тару і дрова в не передбачених для цього місцях забороняється.

3.2.4.9. Роботи щодо впорядкування відповідних місць поховання останків осіб, які загинули внаслідок воєн, депортацій та політичних репресій, здійснюється підприємствами, установами та організаціями, які проводили ексгумацію та перепоховання останків полеглих осіб, а також іншими підприємствами, установами і організаціями на договірних засадах.

 

5)  Порядок утримання обладнання та елементів благоустрою дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку.

3.2.5.1. Утримання в належному стані обладнання та елементів благоустрою  дитячих,  спортивних  та  інших  майданчиків  для  дозвілля  та відпочинку покладається на балансоутримувачів вказаного майна або осіб, на території яких розміщені вказані майданчики.

3.2.5.2.  Утримання дитячих, спортивних та інших майданчиків для дозвілля та відпочинку повинно здійснюватися з додержанням санітарних та технічних норм, забезпечувати безпечне користування ними.

3.2.5.3.  Обладнання майданчиків для дозвілля та відпочинку необхідно підтримувати у справному стані, регулярно обстежувати, своєчасно ремонтувати, щорічно фарбувати.

3.2.5.4.  На території пляжу забороняється:

1) переганяти і випасати худобу;

2) вигулювати і купати собак;

3) заїзд і проїзд будь-яких транспортних засобів, окрім тих, що обслуговують   дану територію;

4) розводити і палити багаття;

5) спалювати сміття;

6) забруднювати територію;

7) миття транспортних засобів.

 

3.3. Порядок здійснення благоустрою та утримання прибудинкової території, території житлової та громадської забудови

 

3.3.1. Благоустрій території житлової та громадської забудови здійснюється з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, регіональних і місцевих правил забудови, цих Правил, а також установлених державних стандартів, норм і правил.

3.3.2. Утримання в належному стані та благоустрій прибудинкової території житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться власником цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими  укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.

3.3.3. Благоустрій присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік або передані в комунальну власність селищної ради як безхазяйні, проводиться органом місцевого самоврядування, або підприємством, установою, організацією, з якими органом місцевого самоврядування укладено відповідний договір на утримання та благоустрій присадибної ділянки.

3.3.4. Підприємствам, установам, організаціям всіх форм власності, приватним підприємцям, громадянам суворо забороняється створювати звалища та скидати сміття, фекалії у канави та яри, особливо на території, прилеглій до приватної забудови.

3.3.5. Не допускається залишати автотранспортні засоби, механізми на проїздах або   проїзди, що заважає руху спеціальних машин „швидкої допомоги”, пожежної та аварійної техніки, а також самовільно влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і громадського транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до житлової та громадської забудови, гаражів, автостоянок тощо.

3.3.6. Забороняється розміщення та/або залишення будівельних матеріалів (піску, щебеню, мішків із матеріалами та ін.), будівельного сміття та відходів на прибудинкових територіях, територіях житлової, громадської забудови та прилеглих до них територій понад строки проведення будівельних та інших ремонтних робіт.

3.3.7. Дерева, які своїм гіллям виходять на тротуари та проїжджі частини вулиць мають бути обрізані по створу тротуара (проїжджої частини) та на висоту не менше 2,5 м над тротуаром і не менше 3,5 м над дорогою. Прибирання від опалого листя та гілок на тротуарі та проїжджій частині регулярно проводить власник дерева.

 

3.4. Порядок здійснення благоустрою та утримання територій будівель та споруд інженерного захисту, санітарних споруд

 

3.4.1. Утримання в належному стані територій будівель та споруд інженерного захисту територій, санітарних споруд здійснюється їх балансоутримувачами відповідно до закону, цих Правил та інших нормативних актів.

3.4.2. Функціонування та експлуатація споруд інженерного захисту територій від небезпечних геологічних процесів здійснюється з урахуванням установленого режиму використання території.

3.4.3. У разі виявлення швидкоплинних небезпечних геологічних процесів, які безпосередньо впливають на функціонування та експлуатацію споруд інженерного захисту територій, до переліку робіт з їх утримання можуть бути включені роботи з протидії таким процесам.

3.4.4. Благоустрій та утримання територій будівель та споруд інженерного захисту територій, санітарних споруд мають забезпечувати нормальну роботу та експлуатацію вказаних будівель та споруд.

 

3.5. Порядок утримання зелених насаджень на об’єктах благоустрою

 

3.5.1. Утримання зелених насаджень здійснюється згідно з Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10 квітня 2006 року № 105, зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 27 липня 2006 року № 880/12754, цими Правилами, іншими нормативними актами.

3.5.2. Охороні та відновленню підлягають усі зелені насадження в межах Вишнівецької селищної ради ОТГ  під час проведення будь-якої діяльності, крім зелених насаджень, які висаджені або виросли самосівом в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв. Охорона, утримання та відновлення зелених насаджень на об’єктах благоустрою, а також знесення дерев, які виросли самосівом, здійснюються за рахунок коштів місцевого бюджету в залежності від підпорядкування об’єкта благоустрою, а на земельних ділянках, переданих у власність, наданих у постійне користування або в оренду, – за рахунок коштів їх власників або користувачів, орендарів.

3.5.3. Інвентаризація зелених насаджень проводиться відповідно до „Інструкції з технічної інвентаризації зелених насаджень у містах та селищах міського типу України”, затвердженої наказом Держбуду України від 24.12.2001 № 226.

3.5.4. Місця висадки зелених насаджень визначаються за погодженням з уповноваженими органами.

3.5.5. Поточне утримання дерев, клумб, тротуарних газонів, зелених майданчиків прибудинкової території покладається на підприємства, установи, організації – балансоутримувача (незалежно від форм власності), і громадян – власників будинків на територіях, прилеглих до їх споруд та будинків.

3.5.6. Усі роботи по поточному утриманню зелених насаджень на територіях, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності) проводяться силами і коштами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах з спеціалізованими підприємствами, які мають досвід у сфері поводження з зеленими насадженнями.

3.5.7. Засівання газонів, висадка розсади квітників, обрізання дерев, обробка насаджень проти хвороб і шкідників, а також забезпечення цих робіт матеріалами на об’єктах зеленого господарства, закріплених за підприємствами, установами і організаціями (незалежно від форм власності), проводяться силами цих підприємств, установ і організацій або на договірних засадах зі спеціалізованими підприємствами, які мають досвід у сфері поводження з зеленими насадженнями.

3.5.8. При виконанні будівельних робіт замовники таких робіт та утримувачі зелених насаджень повинні передавати зелені насадження, які вони охороняють, будівельній організації (підряднику) під охоронну розписку.

3.5.9. На територіях ділянок, відведених під будівництво, та прилеглих територіях відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними, а також знищення бур’янів покладається на керівників підприємств, установ, організацій та громадян, яким земельні ділянки відведені з вказаною метою.

3.5.10. У випадку неможливості збереження зелених насаджень на ділянках, відведених під будівництво чи виконання інших робіт, замовник після завершення робіт зобов’язаний посадити зелені насадження своїми силами та за власні кошти або до початку будівельних робіт укласти угоду зі спеціалізованою організацією на виконання всіх робіт по пересаджуванню і догляду до повного приживання, та у будь-якому випадку компенсувати в установленому порядку вартість зелених насаджень, що підлягають знищенню.

3.5.11. Видалення (знесення), висадка, пересадження дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється у встановленому порядку.

3.5.12. На території зелених насаджень забороняється:

1) виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого установленому порядку;

2) самовільно влаштовувати городи, пошкоджувати дерева, кущі, квітники, газони;

3) вивозити і запалювати в не відведених для цього місцях відходи, сміття, траву, гілки, деревину, сніг, листя тощо;

4) складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання;

5)  самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

6) посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах;

7) влаштовувати стоянки автомашин;

8) влаштовувати зупинки пасажирського транспорту та паркувати автотранспортні засоби на газонах;

9) спалювати суху рослинність, розпалювати багаття та порушувати інші правила протипожежної безпеки;

10) підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, мотузки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи та інше, якщо вони можуть пошкодити дерево;

11) добувати з дерев сік, смолу, наносити механічні пошкодження;

12) рвати квіти, ламати гілки дерев;

13) випасати худобу, вигулювати без намордника та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях;

14) здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях.

3.5.13. Відповідальність за збереження зелених насаджень, догляд за ними, видалення сухостійних, пошкоджених хворобами та шкідниками зелених насаджень, знищення бур’янів та покіс трави покладається на:

1) щодо насаджень, що належать до комунальної власності, – на виконком селищної ради;

2) на вулицях перед будівлями до проїзної частини, промислових будівель та споруд, на балансоутримувачів будівель (підприємства побуту, торгівлі, заклади освіти, охорони здоров’я, та інші установи, заклади);

3) на територіях підприємств, а також на прилеглих до них ділянках і санітарно-захисних зонах – на ці підприємства;

4) на територіях, відведених під будівництво та прилеглих до них ділянок, – з дня початку робіт – на замовників будівництва;

5) на приватних садибах та прилеглих ділянках – на їх власників.

 

 

3.6. Порядок утримання домашніх тварин

 

3.6.1. Домашні тварини можуть належати на правах власності юридичній особі, або фізичній особі, яка досягла 16 років і спроможна забезпечити умови утримання тварин відповідно до природних (фізіологічних) та видових потреб.

3.6.2. Для задоволення потреб  власного виробництва в сировині тваринницького походження, отримання доходів до сімейних бюджетів від частки їх реалізації в особистих господарствах жителів населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ (далі власників) утримуються різні види домашніх тварин і птиці.

3.6.3. З метою забезпечення в населених пунктах селищної ради  відповідної санітарної культури, очищення прибирання вулиць, висадки квітів, збереження інших зелених насаджень, впорядкування пам’ятних місць, місць масового відпочинку людей, власники тварин, птиці, собак і котів зобов’язані дотримуватись правил:

1) заводити домашніх тварин і птицю виходячи з наявних умов їх утримання та догляду;

2) випасати тварин та вигулювати птицю тільки у відведених для цього місцях – громадських або індивідуальних огороджених толоках, індивідуальних подвір’ях, інших дозволених місцях випасання тварин має проводитись під доглядом власників;

3) не допускати бездоглядного бродіння худоби вулицями,  парками населених пунктів, в місцях, облаштованих для відпочинку людей, нищення та забруднення худобою газонів, клумб, пошкодження зелених насаджень. Не проводити випасання  худоби в недозволених і не відведених  для цього місцях;

4)  буйних з проявами агресивності до людей, особливо дітей, тварин (биків), жеребців, інших) утримувати тільки на стійлі;

5) власники зобов’язані дбати щодо безпеки належних їм тварин від захворювання інфекційними  хворобами і найперше хворобами, небезпечними  для здоров’я людей. У відповідності з ветеринарно-санітарними вимогами власники мають періодично піддавати власних тварин ветеринарно-діагностичним та клінічним обстеженням, профілактичним вакцинаціям та обробкам;

6)   При русі гужового транспорті по дорогах з твердим покриттям:

а) віз повинен бути укомплектований віником, совком, ящиком для екскрементів, або на конях мають бути повішені мішки для збору екскрементів;

б)при перевезенні сіна чи трави, віз комплектується додатково граблями та рядном.

7) У випадках засмічення доріг, газонів, тротуарів та інших об’єктів екскрементами чи кормами візник зобов’язаний негайно їх прибрати.

8)  Стоянка гужового транспорту на вулицях селища допускається при умові, що на підводі, або біля неї буде присутня відповідальна особа.

9) Категорично забороняється прив’язувати коней до парканів, дерев, опор електропередач, дорожніх знаків, тощо.

3.6.4. У разі захворювання, або загибелі тварин, птиці, власник зобов’язаний повідомити про це працівників установи державної ветеринарної медицини, неухильно виконувати  усні або письмові вказівки ветеринарного спеціаліста щодо організації проведення лікування , вимушеного забою чи утилізації трупа тварин, птиці з поверхні землі;

3.6.5. Утримання бджолосімей в місцях компактного проживання забороняється. Вулики дозволяється встановлювати лише у таких випадках:

а)якщо відстань від них до межі сусідньої забудови не менше 150м;

б)у разі письмової згоди всіх сусідів, що проживають в радіусі 150м від місця встановлення;

в)при встановленні навколо пасіки суцільного забору заввишки не менше 2,5 м.

3.6.6. За порушення правил утримання тварин, птиці, собак і котів, порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою території населеного пункту  власники тварин притягуються  до адміністративної відповідальності відповідно до КУпАП (ст.152 та ст.154).

3.6.7. Відповідальність за дії тварин несуть їх власники, особи, яким тварини належать на інших підставах, що не суперечать чинному законодавству, а також особи, які супроводжують тварину. Шкода, заподіяна третій особі внаслідок агресивної або непередбачуваної дії тварини, підлягає відшкодуванню в повному обсязі особою, яка її утримує, згідно з вимогами чинного законодавства.

3.6.8.  Власникам домашніх тварин необхідно :

1) утримувати собак і котів  у квартирах, в яких проживає одна сім’я, а також в будинках, що належать громадянам на правах особистої власності;

2) у квартирах, де проживає кілька сімей тримати домашніх тварин тільки при згоді усіх мешканців квартири;

3) утримувати собак на підприємствах, в установах і організаціях для охорони в обладнаних приміщеннях або на прив’язі;

4) утримувати сторожових собак чи спускати їх з прив’язі лише в закритих дворах, що виключають можливість втечі. Про наявність собак застерігати відповідним написом;

5) про захворювання домашніх тварин негайно повідомляти ветеринарну службу;

6) негайно повідомляти заклади охорони здоров’я і ветеринарної служби про випадки укусу або травмування домашньою твариною, а також доставляти у ветеринарну установу собак і котів, які покусали людей чи тварин, або заподіяли їм травми, для огляду і карантинування протягом 10-ти днів, а покусаних тварин – для огляду і лікування. У разі, коли неможливо доставити вказаних тварин, повідомляти про них в управління житлово-комунального господарства та екології;

7) виводити собак з жилих та ізольованих приміщень, а також ізольованих територій в місця загального користування, або на вулицю / з обов’язковим забезпеченням безпеки людей/ тільки на короткому поводу і в наморднику, крім собак дрібних порід, на яких у реєстраційних посвідченнях зроблено відповідну відмітку;

3.6.9. Власникам домашніх тварин забороняється:

1)   тримати собак і котів в місцях загального користування ( коридорах, сходових площадках, горищах, підвалах, тощо);

2) забруднювати квартири, місця загального користування, вулиці і залишати екскременти тварин;

3) продавати собак, котів у невстановлених місцях;

4)  приносити собак і котів у приміщення магазинів, їдалень, на дитячі майданчики, бульвари, пляжі, парки, сквери, сади та інші місця загального користування;

5) жорстоко поводитись з домашніми тваринами, залишати бездоглядними;

6) викидати трупи собак і котів або закопувати їх в землю;

3.6.10.  Собаки, незалежно від породи, належності і призначення, в тому числі і ті, що мають нашийники з номерними знаками, намордники, які знаходяться без власника на вулицях, площах, у скверах, парках, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, а також бездоглядні коти вважаються бродячими і підлягають відлову;

 

3.7. Вимоги до впорядкування територій підприємств, установ, організацій

3.7.1. Підприємства, установи, організації забезпечують благоустрій земельних ділянок, наданих їм на праві власності чи праві користування відповідно до закону.

3.7.2. Проектами землеустрою щодо впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань передбачаються заходи щодо впорядкування структури земельних угідь, усунення черезсмужжя, далекоземелля, ламаності меж, ерозійних процесів та інших екологічних наслідків нераціонального використання земель і створення територіальних умов для функціонування всіх галузей економіки, формування й удосконалення раціональної системи існуючого землеволодіння та землекористування.

3.7.3.   Підприємства, установи, організації, які розміщуються на території об’єкта благоустрою, можуть утримувати закріплену за ними територію або брати пайову участь в утриманні цього об’єкта на умовах договору, укладеного із балансоутримувачем.

3.7.4. Підприємства, установи, організації зобов’язані утримувати закріплені за ними на умовах договору з балансоутримувачем території в належному стані відповідно до законодавства та умов договору.

3.7.5. Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.

3.7.6.  Підприємства, установи і організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати весь комплекс робіт, спрямований на наведення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень.

3.7.7.  Підприємства, установи організації, особи, які експлуатують ліхтарі вуличного освітлення, засоби та обладнання зовнішнього освітлення, установки з декоративного підсвічування будинків, будівель, споруд, вивісок, вітрин, світлової реклами, зобов’язані забезпечувати їх належний режим роботи та технічний стан.

Усі вітрини повинні бути обладнані спеціальною освітлювальною апаратурою, переважно енергозберігаючою.

На головних магістралях, проспектах та вулицях населеного пункту має бути забезпечене освітлення вітрин.

Освітлення має бути рівномірним і не повинно засліплювати учасників дорожнього руху та освітлювати квартири житлових будинків.

Ліхтарі вуличного освітлення повинні вмикатися відповідно до встановленого графіка, в залежності від пори року та природних умов.

Розміщення обладнання архітектурно-художнього освітлення на фасаді будівель та споруд здійснюється виключно на підставі згоди власника будівлі або приміщень.

3.7.8. Установка спеціальних конструкцій зовнішньої реклами проводиться із дотриманням вимог Закону України «Про рекламу» та Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановоюКабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 року № 2067.

 

 

Розділ  ІV. Санітарне очищення території населених пунктів Вишнівецької   селищної ради ОТГ

…читати далі… »

4.1. Санітарне очищення території населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ повинно бути планово-регулярним і включати раціональне та своєчасне збирання, зберігання, перевезення та видалення, надійне знешкодження, економічно доцільну утилізацію побутових відходів і екологічно безпечне захоронення побутових відходів, що утворюються на території населених пунктів та у місцях перебування людей за його межами, відповідно до схеми санітарного очищення.

4.2. Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів, земельних ділянок укладають договори з юридичною особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів, здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання твердих побутових відходів.

4.3. Збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у Порядку проведення конкурсу на надання послуг з вивезення побутових відходів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року № 1173 «Питання надання послуг з вивезення побутових відходів», спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

4.4. Збір та вивіз побутових відходів від фізичних та юридичних осіб проводиться відповідно до розробленої методики роздільного сортування побутових відходів затвердженої виконавчим комітетом  Вишнівецької селищної ради ОТГ.

4.5. Виконавці послуг з вивезення побутових відходів зобов’язані інформувати населення про графік перевезення побутових відходів.

4.6. Заяви про відсутність сміття в будь-якого від громадян, чи суб’єктів господарської діяльності не приймаються до уваги як необ’єктивні та необгрунтовані.  Відмова від укладання договору на вивезення відходів, а також створення несанкціонованих смітників, розглядається як факт забруднення навколишнього середовища відходами споживання та порушення цих правил, що тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення.

4.7. Прибирання та благоустрій на території Вишнівецької селищної ради ОТГ  здійснюють:

4.7.1.  Комунальні підприємства:

–    проїжджої частини селищних вулиць, тротуарів, прилеглих до них  територій;

–    газони і зелені насадження розташовані між дорогами і тротуарами;

–    кладовища;

–    внутрішньоквартальні проїзди, тротуари і ігрові майданчики та сквери, зелені зони.

–   території загального користування

4.7.2. Підприємства, організації і установи незалежно від форм власності:

–    територія в межах відведеної земельної ділянки;

–    територія від межі відведення (паркану) до проїжджої частини вулиці, внутрішньоквартального проїзду;

–    території закріплені рішенням селищної ради, згідно заходів по благоустрою в радіусі 25м.;

4.7.2.1.Підприємства, установи, організації, юридичні особи незалежно від форми власності:

– забезпечують виконання заходів з благоустрою, впорядкуванню, і озелененню селищ ;

–  відповідно до власних повноважень, вживають відповідних заходів по розробці та затвердженню схем об’єктів благоустрою.

4.7.2.2.Посадові особи підприємств, установ, організацій   несуть відповідальність за невиконання заходів з благоустрою, а також за дії   чи бездіяльність, що призвели до завдання шкоди майну та/або здоров’ю громадян, на власних та закріплених за підприємствами, установами, організаціями територіях відповідно до закону.

4.7.3. Власники забудови приватного сектора:

–    територія присадиби у відведених межах;

–    територія, прилегла до присадиби між проїзною частиною вулиці і присадибою (парканом присадиби;

–    при наявності водовідвідних або водопонижуючих канав, прилеглих до присадибної території – відкоси цих канав.

4.7.4. Окремі підприємства та організації повинні проводити прибирання та благоустрій додаткових територій, а саме:

–    будівельні організації – земельних ділянок, виділених під будівництво з прилеглими до них тротуарами і дорогами, будівельних майданчиків, місць та прилеглих до них територій, зелених насаджень, місць прокладання підземних комунікацій від дня передачі під будівництво;

–    товариства, правління гаражних кооперативів, власники  індивідуальних гаражів – території прилеглих до гаражів та масивів;

–    торговельні та інші організації і підприємства – місць розміщення тимчасових точок оптової, роздрібної торгівлі та сфери послуг (кіоски, павільйони, лотки, столики, автомобілі тощо) в радіусі 7 метрів. При організації вуличної торгівлі, у тому числі під час проведення масових заходів, забезпечувати своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відведеної території, не допускати його накопичення;

–    підприємства, установи, організації – прилеглі території до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних підстанцій, які знаходяться на їх балансі в радіусі 15 метрів;

–    власники автозаправних станцій зобов’язані прибирати територію на відстані 25 м навколо станції (включаючи 0,5 м проїжджої частини від бордюрного каменю);

4.8. Визначення меж щодо утримання територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій, приватних домоволодінь громадян:

1) покриття проїжджої частини сільських, селищних вулиць, провулків, тротуарів за кошти місцевого бюджету – покладається на відповідні служби за належністю органів місцевого самоврядування; графік їх прибирання встановлюється за погодженням з органами місцевого самоврядування при укладанні договору про надання послуг на прибирання проїжджої частини;

2) покриття тротуарів, покриття проїжджої частини внутрішньоквартальних доріг, територій, суміжних (прилеглих) з приватними домоволодіннями, – покладається на власників домоволодінь, а контроль за виконанням цього обов’язку на виконком селищної ради;

3)   дворів, тротуарів, покриття проїжджої частини, територій, прилеглих до будівель громадської забудови, прибудинкової території – покладається на балансоутримувача будівель;

4) дворів, тротуарів, майданчиків, покриття проїжджої частини, інших суміжних (прилеглих) територій з земельними ділянками, що надані у власність або користування юридичним або фізичним особам, – покладається на відповідні підприємства, установи, організації, приватних підприємців, громадян, які є власниками або користувачами таких ділянок;

5) тротуарів, територій, прилеглих до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, магазинів, ринків, палаток, ларків, кіосків, інших об’єктів торгівлі на відстані 10 м. навколо них – покладається на суб’єктів господарювання, що експлуатують вказані об’єкти;

6) охоронних зон ліній електропередач – покладається на відповідні підприємства, що їх експлуатують;

7) прилеглих до трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій у радіусі 10 м – покладається на підприємства, установи, організації на балансі в яких знаходяться вказані об’єкти, або їм належать чи знаходяться в користуванні;

8) місць для зупинки маршрутних транспортних засобів, крім кінцевих – на балансоутримувачів місць зупинок;

9) прибудинкових територій – покладається на власників будинків, або на відповідні організації за погодженням з органами місцевого самоврядування при укладанні договору про надання послуг на прибирання;

10) зелених насаджень, спортивних дитячих та інших рекреаційних зон, скверів та майданчиків для дозвілля та відпочинку – покладається на їх балансоутримувачів або відповідні організації за погодженням з органами місцевого самоврядування при укладанні договору про надання послуг на прибирання;

11) місць встановлення сміттєзбірників та стоянки для велосипедів – покладається на підприємства, установи, організації на балансі в яких знаходяться вказані об’єкти;

12) прибирання територій, які відведені під проектування та забудову, здійснюється фізичними чи юридичними особами, яким відповідно до діючого законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться;

13) рішенням селищної ради за підприємствами, установами, організаціями, приватними підприємцями можуть бути закріплені для прибирання інші території в межах населеного пункту.

 

4.9.    Підприємства, установи, організації, юридичні особи незалежно від форми власності,фізичні особи зобов’язані проводити весь комплекс робіт, спрямованих на     наведення чистоти і порядку:

4.9.1. Здійснювати прибирання до 10.00 год.

4.9.2. Забезпечувати розміщення контейнерів, урн для збору сміття та твердих побутових відходів у спеціаль но визначених місцях, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані.

4.9.3. Контролювати стан колодязів і утримувати кришки колодязів підземних комунікацій у справному    стані та на рівні дорожнього покриття. При виявленні відкритих люків негайно повідомляти про це організації, які їх експлуатують.

4.9.4. Своєчасно прибирати листя в період його опадання, не допускати накопичення, спалювання листя, гілля та сміття на території населених пунктів. Листя, гілля та сміття повинне вивозитись транспортом згідно додатково укладених угод.

4.9.5.Регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву висотою більше 10 см, облаштовувати газони та квітники, виконувати своєчасно роботи по догляду за зеленими зонами і  насадженнями і виконувати своєчасну санітарну рубку і обрізання дерев і чагарників,

4.10. Рідкі відходи (фекалії, сеча, помиї), що утворюються у житлових та громадських будівлях і спорудах за відсутності централізованого водопостачання та водовідведення, допускається зберігати у вигрібних ямах (вигребах). У разі наявності дворових вбиралень вигрібна яма може бути спільною.

4.11.  Вигріб повинен бути водонепроникним та мати щільно прилягаючу кришку. Об’єм вигребу розраховується виходячи з чисельності населення, що ним користується.

Вигреби необхідно очищати у міру їх заповнення.

Забороняється:

–  Перевезення рідких відходів з вигребів та розміщення їх на території приватних володінь, а також використання їх як добрива в сільському господарстві

– Відводити каналізаційні стоки, рідкі відходи за межі вигрібних ям та септиків.

– Зливати рідкі побутові відходи у водойми,  каналізаційні люки, на тротуари, газони і проїжджу частину,а також в інші не відведені для цього місця.

Вигреби повинні бути віддалені від меж земельних ділянок навчальних та лікувально-профілактичних закладів, стін житлових та громадських будівель і споруд, майданчиків для ігор дітей та відпочинку населення на відстань не менше 20 м.

Місце розміщення вигребу на присадибній ділянці та відстань від нього до власного житлового будинку визначає власник цього будинку з додержанням правил добросусідства.

Спірні питання щодо місць розміщення вигребів на території присадибної ділянки розглядаються у порядку вирішення земельних спорів згідно з законодавством.

За умови нецентралізованого водопостачання, вигреби на території присадибної ділянки повинні бути віддалені від індивідуальних колодязів і каптажів джерел на відстань не менше 20 м, при цьому відстань від вигребів до громадських колодязів і каптажів джерел повинна бути не менше 50 м. При цьому слід враховувати напрямок схилу ділянки.

4.13.  На територіях, які належить прибирати, необхідно проводити весь комплекс робіт, спрямований на наведення порядку та постійне підтримання чистоти, збереження зелених насаджень, а саме:

1)  регулярне прибирання від сміття, побутових відходів, бруду, опалого листя, снігу, що забезпечує утримання об’єктів благоустрою та прилеглих  територій у належному санітарному стані;

2) при цьому тротуари прибираються вздовж всієї ділянки будинку, домоволодіння (в межах належності), до бордюрного каменю чи до краю проїжджої частини (включаючи наявні канави між проїзною частиною вулиці і відповідною територією);

3) забезпечення вивезення сміття, бруду, побутових відходів, опалого листя на відведені для цього ділянки. Вивезення сміття, побутових відходів здійснюється  шляхом укладення відповідних договорів із спеціалізованими підприємствами;

4) регулярне прибирання місць встановлення сміттєзбірників, а також місць, забруднених побутовими та іншими відходами, на територіях, прилеглих до будинків та споруд;

5)  регулярно знищувати бур’яни, скошувати траву заввишки більше 10 см, видаляти сухостійні дерева та чагарники, видаляти сухе та поламане гілля і забезпечувати їх вивезення;

6)  не допускати пошкодження елементів благоустрою, розташованих на прилеглих територіях;

7)  з додержанням встановлених норм та правил здійснювати утримання в належному стані фасадів будівель, огорож, парканів та інших споруд, своєчасно проводити їх капітальний та поточний ремонт.

8)  належним чином проводити відновлення благоустрою території після проведення ремонтних або інших робіт, а також після аварій або природних явищ, які спричинили погіршення благоустрою.

4.14. Для запобігання забруднення випадковим сміттям вулиць та інших об’єктів благоустрою, зобов’язання по встановленню та утриманню урн покладається на:

1) підприємства, установи, організації, незалежно від форм власності, приватних підприємців, що утримують будинки, споруди, або інших осіб згідно з укладеними договорами. Урни встановлюються біля входу в будинки, споруди;

2)  підприємства, організації, фізичних осіб – підприємців, що здійснюють торгівлю та побутове обслуговування – біля входу в торгівельні зали, магазини, салони, інші приміщення з території загального користування, а також біля палаток, ларків, павільйонів, інших виносних/вуличних об’єктів торгівлі та послуг.

4.15. Особи, на яких покладено обов’язок по встановленню урн, зобов’язані утримувати їх у справному й охайному стані, очищати від сміття по мірі їх наповнення,  у разі стійкого забруднення – промивати.

4.16.   Проводячи  снігоочистку  необхідно дотримуючись таких правил:

4.16.1.Роботи по очистці від снігу та льоду розпочинати з настанням снігопаду;

4.16.2.Від снігу та льоду в першу чергу очищати тротуари, дороги до під’їздів житлових будинків, місць зупинок пасажирського транспорту, люки водопровідних і каналізаційних колодязів;

4.16.3.Під час ожеледиці посипати тротуари, переходи через вулиці, місця  зупинок пасажирського транспорту, спуски, підйоми речовинами, що виключають ковзання. Посипати кухонною сіллю сніг та лід на тротуарах заборонено («Правила утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України» п.3.6, стор.664);

4.16.4. Регулярно з додержанням правил безпеки, проводити очистку дахів від снігу та льодових бурульок;

 

 

Розділ V. Загальні заборони та обмеження у сфері благоустрою

На території Вишнівецької селищної ради ОТГ забороняється:

…читати далі… »

1)  виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого в установленому законодавством порядку;

2) самовільно копати, добувати в невідведених для цього місцях пісок, глину та інші будматеріали;

3) самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо;

4) здійснювати паркування та проїзд мото та автотранспорту на тротуарах, бордюрах, газонах територіях зелених насаджень, парках, скверах, площах та інших заборонених для цього місцях;

5) використовувати прилеглу придворову територію приватних домоволодінь та прибудинкову територію багатоквартирних будинків під утримання та/або ремонт гужового, вантажного транспорту, автобусів, фургонів, причепів, тракторів, сільгосптехніки та іншої великогабаритної техніки;

6) вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг;

7) кидати сміття, недопалки, папір, тару, ганчір’я тощо на вулицях, площах, скверах, інших громадських місцях, а також спалювати сміття у контейнерах та урнах;

8) складувати та утримувати будівельні матеріали (цеглу, пісок, труби, стовпи, панелі, щебінь, грунт, глину), солому, гній, жом, хмиз, каміння, гілки та інші побутові відходи і сміття, копати ями (без дозволу), канави та спалювати сміття на вулицях, прилеглих придворових ділянках приватних домоволодінь та прибудинкових територіях багатоквартирних будинків.

У разі необхідності власник приватного домоволодіння може за письмовою заявою отримати дозвіл селищної ради на тимчасове розміщення будматеріалів  на прилеглій прибудинковій території на термін не більше 30 днів із дня видачі дозволу за умови відповідного огородження та розташування будматеріалів не ближче 1,5 м до проїжджої частини вулиць.

9) самовільно встановлювати об’єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо;

10) встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України;

11) утримувати та випасати худобу або птицю на придворових територіях приватних домоволодінь, прибудинкових територіях багатоквартирних будинків, обочинах доріг селища/села, парках, скверах та інших не визначених для цього місцях;

12) забороняється самовільно встановлювати точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків, торгувати з рук, машин, землі або іншим чином у невстановлених для цього місцях та без наявності відповідного дозволу, виданного у встановленому порядку;  торгувати з рук, машин, землі або іншим чином у невстановлених для цього місцях;

13) робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах тощо;

14) доставка та вигрузка товарів на проїжджій частині вулиці при наявності біля об’єктів благоустрою стоянок.

15)  забороняється готувати розчин та бетон на проїжджій та пішохідних частинах вулиць.

16) забороняється розпалювати багаття на території парків, скверів, зон зелених насаджень, пляжів, майданчиків для відпочинку та дозвілля у не встановлених для цього місцях.

17) забороняється викидання або складування будь-яких відходів біля бордюр проїжджої частини доріг, на самих дорогах, тротуарах та зелених зонах.

18)  самовільно підключатися до мереж водопостачання, зливової та побутової каналізації;

19) самовільно займати земельні ділянки і використовувати їх при відсутності документів, що засвідчують право на використання та володіння землею, використовувати земельні ділянки не за цільовим призначенням;

20) забороняється самовільне будівництво різних господарських і допоміжних будівель (дерев’яних сараїв, будок, гаражів, голуб’ятників, погребів, теплиць та інше) на дворових територіях, територіях загального користування і присадибних земельних ділянках.

5.2. Обмеження при використанні об’єктів благоустрою

На об’єктах благоустрою забороняється:

1)  виконувати земляні, будівельні та інші роботи без дозволу, виданого установленому законодавством порядку;

2)   вчиняти дії, що негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд, у тому числі робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд;

3)  самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо. Зрізка відповідної кількості дерев здійснюється виключно на підставі дозволу виданого виконавчим комітетем Вишнівецької селищної ради;

4)  вивозити або звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг, влаштовувати звалища;

5)   забруднювати довкілля, місця загального користування, засмічувати побутовими відходами, недопалками тощо;

6)   захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків, інших споруд;

7)   складувати будівельні матеріали, конструкції на прилеглих територіях та ділянках загального користування;

8)   захаращувати території будівельними та іншими матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та льоду тощо;

9) порушувати правила складування, зберігання, розміщення, транспортування, утилізації та використання відходів;

10) використовувати не за призначенням контейнери та урни для збору сміття та твердих побутових відходів;

11) виливати рідину, кидати предмети з балконів, лоджій, вікон та сходів будинків;

12)  приклеювання газет, плакатів, афіш, різного роду оголошень і реклам дозволяється тільки на спеціально встановлених щитах чи рекламних тумбах. Забороняється вивішувати різні об’яви на опорах ліній електропередач, деревах, установлювати рекламні щити у невідведених для цього місцях;

13)  випасати худобу, вигулювати без повідка та намордника собак, залишати на об’єктах благоустрою та їх елементах фекалії тварин;

14)   здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці);

15)   використовувати земельні ділянки не за цільовим призначенням;

16) здійснювати діяльність, яка негативно впливає на довкілля при відсутності позитивного висновку державної екологічної експертизи проектної документації об’єктів будівництва, реконструкції;

17)  здійснювати викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без відповідного на те дозволу;

18)  забороняється перевищення норм забруднення атмосферного повітря та рівня шуму, у тому числі від транспортних засобів;

19)  паркування транспортних засобів на зелених зонах та тротуарах;

20)  вчиняти дії, що тягнуть порушення умов благоустрою, пошкодження (руйнування чи псування) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, та інші дії, заборонені цими Правилами, чинним законодавством України.

 

5.3.  Обмеження на використання прибережних захисних смуг:

Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності.

У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється:

1) розорювання земель (крім підготовки грунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво;

2) зберігання та застосування пестицидів і добрив;

3) влаштування літніх таборів для худоби;

4) будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних), у тому числі баз відпочинку, дач, гаражів та стоянок автомобілів;

5) миття та обслуговування транспортних засобів і техніки;

6) влаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичувачів рідких і твердих відходів виробництва, кладовищ, скотомогильників, полів фільтрації тощо.

Об’єкти, що знаходяться у прибережній захисній смузі, можуть експлуатуватись, якщо при цьому не порушується її режим. Не придатні для експлуатації споруди, а також ті, що не відповідають встановленим режимам господарювання, підлягають винесенню з прибережних захисних смуг.

 

5.4. Обмеження (обтяження) на використання земельних ділянок об’єктів благоустрою

 

5.4.1. На використання власником або землекористувачем земельної ділянки або її частини може бути встановлено обмеження в обсязі, передбаченому законом або договором. Перехід права власності або права користування земельною ділянкою не припиняє встановленого обмеження.

5.4.2. Право на земельну ділянку може бути обмежено законом або договором у випадках, передбачених Земельним кодексом України, а також інших випадках, встановлених законом.

5.4.3. Правовий режим земель охоронних зон визначається законодавством України. Охоронні зони створюються: уздовж ліній зв’язку, електропередачі, земель транспорту, мостів, шляхопроводів, навколо промислових об’єктів для забезпечення нормальних умов їх експлуатації, запобігання ушкодження, а також зменшення їх негативного впливу на людей та довкілля, суміжні землі та інші природні об’єкти.

5.4.4. Правовий режим земель зон санітарної охорони визначається законодавством України. Зони санітарної охорони створюються навколо об’єктів, де є підземні та відкриті джерела водопостачання, водозабірні та водоочисні споруди, водоводи та інші, для їх санітарно-епідеміологічної захищеності. У межах зон санітарної охорони забороняється діяльність, яка може призвести до завдання шкоди підземним та відкритим джерелам водопостачання, водозабірним і водоочисним спорудам, водоводам, об’єктам оздоровчого призначення, навколо яких вони створені.

5.4.5. Правовий режим земель санітарно-захисних зон визначається законодавством України. Санітарно-захисні зони створюються навколо об’єктів, які є джерелами виділення шкідливих речовин, запахів, підвищених рівнів шуму, вібрації, ультразвукових і електромагнітних хвиль, електронних полів, іонізуючих випромінювань тощо, з метою відокремлення таких об’єктів від територій житлової забудови.

5.4.6. У межах санітарно-захисних зон забороняється будівництво житлових об’єктів, об’єктів соціальної інфраструктури та інших об’єктів, пов’язаних з постійним перебуванням людей.

5.4.7. На землях рекреаційного призначення забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель. Порядок використання земель рекреаційного призначення визначається законом.

 

Розділ VІ. Права та обов’язки громадян у сфері благоустрою населених пунктів Вишнівецької селищної ради  ОТГ

 

…читати далі… »

6.1. Громадяни у сфері благоустрою села, селища мають право:

6.1.1. Користуватись об’єктами благоустрою Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади.

6.1.2. Брати участь в обговоренні правил та проектів благоустрою території  Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади.

6.1.3. Вносити на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій пропозиції з питань благоустрою Вишнівецької селищної ради ОТГ.

6.1.4. Отримувати в установленому законом порядку повну та достовірну інформацію про затвердження правил благоустрою Вишнівецької селищної ради ОТГ та внесення до них змін, а також роз’яснення їх змісту.

6.1.5. Брати участь у здійсненні заходів з благоустрою Вишнівецької селищної ради ОТГ, озелененні та утриманні в належному стані садиб, дворів, вулиць, кладовищ, обладнанні дитячих і спортивних майданчиків, ремонті шляхів і тротуарів, інших об’єктів благоустрою.

6.1.6. Звертатись до суду з позовом про відшкодування шкоди, заподіяної майну чи здоров’ю громадян унаслідок дій чи бездіяльності балансоутримувачів об’єктів благоустрою.

 

6.2. Громадяни  у сфері благоустрою Вишнівецької селищної ради ОТГ  зобов’язані:

6.2.1. Утримувати в належному стані закріплені за ними в установленому порядку території.

6.2.2. Дотримуватися цих Правил.

6.2.3. Не порушувати права і законні інтереси інших суб’єктів благоустрою.

6.2.4. Відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою.

6.2.5.  Громадяни, організації, підприємства незалежно від форм власності зобов’язані укладати договори на вивезення твердих побутових відходів згідно з вимогами діючих санітарних норм.

6.2.6. Виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України „Про благоустрій населених пунктів”, законами України, цими Правилами, рішеннями центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, іншими нормативно-правовими актами України.

 

Розділ VII. Права та обов’язки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців у сфері благоустрою населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ

 

…читати далі… »

7.1. Підприємства, установи та організації, фізичні особи-підприємці у сфері благоустрою населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ мають право:

7.1.1. Брати участь у розробленні планів соціально-економічного розвитку  та заходів з благоустрою його території.

7.1.2. Брати участь в обговоренні проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів з благоустрою.

7.1.3. Вимагати зупинення робіт, що виконуються з порушенням правил благоустрою території  або призводять до її нецільового використання.

7.1.4. Брати участь у роботі комісій з прийняття в експлуатацію нових, реконструйованих та капітально відремонтованих об’єктів благоустрою.

7.1.5. Вносити на розгляд органів місцевого самоврядування пропозиції щодо поліпшення благоустрою.

 

7.2. Підприємства, установи та організації, фізичні особи-підприємці у сфері благоустрою зобов’язані:

7.2.1. Утримувати в належному стані території, надані їм в установленому законом порядку, у тому числі утримувати в належному стані закріплені за ними, на умовах угоди про організацію взаємовідносин у сфері благоустрою з виконавчим комітетом селищної ради, об’єкти благоустрою (їх частини).

7.2.2. Здійснювати благоустрій території житлової та громадської забудови з урахуванням вимог використання цієї території відповідно до затвердженої містобудівної документації, регіональних і місцевих правил забудови, а також встановлених державних стандартів, норм і правил.

7.2.3. Усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) за власний рахунок та в установлені строки пошкодження інженерних мереж або наслідки аварій, що сталися з їх вини.

7.2.4. Усувати на закріплених за ними об’єктах благоустрою (їх частинах) наслідки надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру в установленому порядку.

7.2.5. Проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об’єктів благоустрою (їх частин).

7.2.6. У процесі утримання об’єктів благоустрою (їх частин) дотримуватися відповідних технологій щодо їх експлуатації та ремонту, регулярно здійснювати заходи щодо запобігання передчасному зносу об’єктів, забезпечення належних та безпечних умов їх функціонування та й утримання їх у чистоті і належному стані.

7.2.7. Відшкодовувати збитки та іншу шкоду, завдану ними внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою та охорони навколишнього природного середовища, відповідно до чинного законодавства.

7.2.8. На підставі укладених договорів із спеціалізованими підприємствами забезпечувати вивезення сміття, відходів (у тому числі твердих побутових, негабаритних, будівельних, харчових та інших) згідно з вимогами діючих санітарних норм.

7.2.9. Забезпечувати розміщення сміттєзбірників (урн, контейнерів) для накопичення сміття та твердих побутових відходів на об’єктах благоустрою, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані згідно з санітарними нормами та цими Правилами.

7.2.10. Проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду малих архітектурних форм та інших об’єктів благоустрою згідно з паспортами, затвердженими уповноваженими особами.

7.2.11. Відповідно до встановлених норм та правил впорядковувати надані земельні ділянки.

7.2.12. Виконувати інші обов’язки у сфері благоустрою, передбачені Законом України „Про благоустрій населених пунктів”, законами України, рішеннями центральних органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами.

 

Розділ VIII. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою

 

…читати далі… »

8.1. Порядок утримання малих архітектурних форм для провадження підприємницької діяльності

8.1.1. Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів».

8.1.2. Проектування малих архітектурних форм здійснюють відповідно до вимог державних будівельних норм ДБН Б.2.2-5:2011 «Планування та забудова міст, селищ і функціональних територій. Благоустрій територій».

8.1.3. Кількість розміщуваних малих архітектурних форм визначають в залежності від функціонального призначення території і кількості відвідувачів на цій території, користуючись такими принципами: екологічність, безпека (відсутність гострих кутів), зручність в користуванні, легкість очищення, привабливий зовнішній вигляд.

8.1.4. З метою забезпечення можливості максимально адекватного користування територіями загального користування інвалідами з вадами зору малі архітектурні форми треба підбирати яскравих (контрастних) тонів або фарбувати яскравими (контрастними) кольорами.

8.1.5. Для оформлення мобільного і вертикального озеленення застосовують такі види пристроїв: трельяжі, шпалери, перголи, альтанки, квіткарки, вазони, павільйони, навіси, амфори.

8.1.6. Утримання в належному стані малих архітектурних форм забезпечують їх балансоутримувачі або особи, на об’єктах яких розміщені елементи благоустрою.

8.1.7. Садові, паркові лави слід розставляти згідно з планами парків, скверів, зелених зон, утримувати в справному стані, фарбувати не рідше двох разів на рік. Утримання садових, паркових лав включає їх миття, очищення від пилу і снігу, поточний ремонт.

8.1.8. Порядок розміщення тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення визначено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21 жовтня 2011 року № 244, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22 листопада 2011 року за № 1330/20068 «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності».

8.1.9. Власник тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, розташованої на території об’єкта благоустрою державної та комунальної власності, зобов’язаний забезпечити належне утримання прилеглої до тимчасової споруди території або може брати пайову участь в утриманні цього об’єкта благоустрою на умовах договору, укладеного із підприємством або балансоутримувачем.

8.1.10. Біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення повинно бути зовнішнє штучне освітлення, а також впритул до неї покриття вдосконаленого типу відповідно до вимог законодавства.

8.1.11. У разі розміщення тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення на відстані більше 2 метрів від тротуару до неї з тротуару повинна бути побудована пішохідна доріжка завширшки не менш 1,5 метра, під’їзд для розвантаження товарів.

8.1.12. Біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення встановлюються однотипні урни для сміття та стоянка для велосипедів, обов’язки з обслуговування яких покладаються на її власника або орендаря.

 

8.2.  Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою під час будівництва, земляних, монтажних, ремонтних та інших робіт

 

8.2.1. Будівельні підприємства зобов’язані належним чином утримувати земельні ділянки, виділені під будівництво з прилеглими до них тротуарами і дорогами, будівельні майданчики та прилеглі до них території, зелені насадження, місця прокладання інженерних комунікацій від дня передачі таких ділянок для будівництва.

8.2.2. При проектуванні, будівництві, реконструкції об’єктів містобудування обов’язково передбачається:

1) комплексний благоустрій відповідної території, у тому числі безперешкодний доступ до об’єктів та елементів благоустрою і можливість їх використання інвалідами та особами з обмеженими можливостями;

2) розміщення гаражів-стоянок або улаштування спеціальних майданчиків для паркування відповідно до чинних державних будівельних норм;

3) організація архітектурно-декоративного освітлення об’єктів благоустрою з додержанням вимог органів архітектури та будівельних норм та правил.

8.2.3. Проектування, будівництво та реконструкція об’єктів комплексного благоустрою територій здійснюються на основі проектів забудови території, санітарних норм і правил, умов безпеки руху транспорту та пішоходів, етапності будівництва, реконструкції і капітального ремонту на підставі проекту.

8.2.4. Роботи з комплексного благоустрою територій, розташованих над інженерними мережами та комунікаціями, виконуються з дотриманням умов та нормативів щодо безпечної експлуатації таких інженерних мереж та комунікацій.

8.2.5. Планування і забудова населених пунктів на території Вишнівецької селищної ради ОТГ, формування жилих районів, розробка проектних рішень, будівництво і реконструкція будинків, споруд та їх комплексів без пристосування для використання інвалідами не допускається.

У тих випадках, коли з об’єктивних причин неможливо пристосувати для інвалідів діючі об’єкти, за рішенням органу місцевого самоврядування за участю відповідних підприємств (об’єднань), установ і організацій створюються інші сприятливі умови життєдіяльності інвалідів, зокрема будівництво спеціальних об’єктів.

8.2.6. Замовники, суб’єкти господарювання у сфері будівництва та інші особи зобов’язані:

1) утримувати в належному стані та у встановленому порядку огороджувати земельні ділянки, що відведені уповноваженими органами під будівництво;

2) здійснювати виконання будівельних (монтажних) робіт (у тому числі реконструкції та нового будівництва) з додержанням будівельних норм та правил на підставі дозволу на виконання будівельних робіт, який видається увстановленому порядку. Забороняється закриття вказаних робіт без належного та якісного проведення благоустрою території;

3) виконувати земляні, будівельні, ремонтні, монтажні та інші роботи на об’єктах благоустрою, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження чи знищення елементів або об’єктів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, матеріалів та обладнання) на підставі дозволу (ордера) селищної ради. Забороняється закриття вказаних робіт та закриття дозволу (ордера) без належного та якісного відновлення благоустрою території. Зазначена вимога розповсюджується на випадки проведення робіт безтраншейним способом. Про закінчення робіт замовником робіт в обов’язковому порядку повідомляється виконком селищної ради;

4) проводити ремонтні роботи на фасадах будинків і споруд з обов’язковим використанням заходів безпеки та протипилових засобів (захисної сітки, плівки, легких огорож);

5) у встановленому порядку отримувати дозвіл (ордер) на встановлення риштування, каркасно-плівкових та інших легких огорож під час ремонту (реконструкції) елементів будівель, споруд, що пов’язано з погіршенням благоустрою, виконувати умови такого дозволу (ордера) та проводити роботи відповідно до вимог цих Правил та чинного законодавства;

6) встановлювати огорожі місць проведення будівельних та ремонтних робіт визначених типів відповідно до вимог будівельних норм та правил, інших нормативних актів;

7) на період проведення робіт з улаштування місць паркування автомобілів на об’єктах благоустрою у встановленому порядку отримувати відповідний дозвіл (ордер) на проведення робіт, пов’язаних з тимчасовим погіршенням благоустрою;

8) негайно не більше ніж за добу прибирати на прилеглих до будівельних майданчиків територіях залишки будівельних матеріалів, ґрунту і сміття, що виникли у процесі будівельних, ремонтних та відновлювальних робіт;

9) не допускати випадків виїзду автотранспорту з будівельних майданчиків на проїзну частину вулиць із забрудненими колесами;

10) організувати механічне або ручне очищення і миття автотранспортних засобів при їх виїзді з будівельних майданчиків на проїзну частину вулиць;

11) вживати заходи щодо виключення можливості винесення автотранспортними засобами на дорожні об’єкти сипучих матеріалів і розчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря;

12) не допускати відкачування та виливання води на проїжджу частину вулиць, тротуари, а також відведення стічних вод на тротуари, шляхи та інші місця, не передбачені технологією відводу стічних вод;

13) при здачі в експлуатацію об’єктів нового будівництва, реконструкції та комплексного капітального ремонту будівель чи споруд проводити комплексний благоустрій відповідної території;

14) не допускати прокладання трубопроводів інженерних мереж на поверхні шляхів, тротуарів, пішохідних доріжок.

8.2.7. Тимчасове погіршення благоустрою дозволяється виключно на підставі аварійного або планового дозволу (ордера) на виконання земляних, будівельних, ремонтних, монтажних та інших робіт, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження об’єктів та елементів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, матеріалів, обладнання), який видається виконкомом селищної ради, та на наступних умовах:

1) підприємство, установа, організація або її керівник, що виконує роботи, несе відповідальність за дотримання умов, погоджень і вимог, викладених у дозволі (ордері) та правилах ведення робіт. Таку ж відповідальність несе субпідрядна організація;

2) дозвіл (ордер) повинен знаходитися на місці проведення робіт у відповідальної особи;

3) особа, яка здійснює будівельні роботи, зобов’язана до їх початку:

а) обгородити місце розриття стандартними бар’єрами, пофарбованими в яскраві кольори;

б) при обмеженій видимості встановити кутові ліхтарі або обгородити місце розриття світловим сигналом червоного кольору;

в) встановити шляхові знаки і покажчики стандартного типу;

г) на ділянках вулиці, де дозволене її перекриття, встановити чіткий покажчик об’їзду;

д) у випадках передбачених будівельними нормами та правилами, встановити інформаційний щит з найменуванням осіб, які є замовниками робіт та підрядниками, строками початку і закінчення робіт, іншою інформацією;

4) з метою попередження випадків пошкодження існуючих підземних комунікацій замовник зобов’язаний не пізніше як за дві доби до початку робіт викликати представників зацікавлених організацій, встановити разом з ними і представником будівельної організації (підрядником) точне місцезнаходження підземних мереж, після чого відповідальна особа зобов’язана вжити необхідні заходи для збереження інженерних мереж і провести до початку робіт інструктаж робітників;

5) керівники організацій, що експлуатують підземні комунікації, зобов’язані забезпечити своєчасну явку своїх представників до місця проведення робіт і дати письмові вказівки про умови забезпечення, збереження належних їм підземних комунікацій;

6) організація і особа, яка відповідає за виконання робіт, несуть відповідальність за пошкодження підземних мереж, зелених насаджень. Пошкоджені комунікації повинні бути негайно полагоджені силами і засобами осіб, які їх пошкодили;

7) забороняється перенесення існуючих підземних комунікацій, зелених насаджень, якщо це не передбачено проектом, без узгодження з зацікавленими організаціями;

8) при виконанні розриття в місцях руху транспорту і пішоходів необхідно дотримуватись черговості робіт, забезпечувати безпеку руху.

Відповідальність за забезпечення руху транспорту і пішоходів несуть особи, які відповідають за виконання робіт;

9) місця виконання земляних робіт та будівельні майданчики повинні бути огороджені й оснащені застерігаючими знаками стандартного типу, до будмайданчиків влаштовані під’їзні дороги з твердим покриттям;

10) відновлення благоустрою, у тому числі твердого покриття та зеленої зони, повинно бути виконано у вказані в дозволі (ордері) строки з додержанням державних будівельних норм України та санітарних норм і правил, відновленням дорожньої розмітки;

11) виконання робіт без отримання дозволу (ордера) або по закінченню вказаних у дозволі (ордері) строків (без продовження дозволу або оформлення нового дозволу) – забороняється і вважається самовільним. Роботи, які проводяться без дозволу (ордера), повинні бути негайно припинені. Відбудова розритої ділянки проводиться силами та коштами порушника, винні особи (юридичні або фізичні) притягуються до відповідальності, передбаченої рішеннями селищної ради, цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами;

12) компенсації шкоди внаслідок погіршення благоустрою, у тому числі порушення умов благоустрою, пошкодження чи знищення елементів благоустрою вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту, розміщення конструкцій, обладнання та матеріалів;

13) видачі планового дозволу (ордера) на проведення робіт, пов’язаних розриттям проїжджої частини вулиць центральної частини населеного пункту, проводиться тільки за розпорядженням селищного голови або старости села;

14) забороняється влаштування окремих входів у квартири на першому поверсі багатоквартирних будинків, зміни функціонального призначення приміщень у вказаних будинках без письмової згоди власників квартир у будинку та без дозволу виконкому Вишнівецької селищної ради ОТГ.

8.2.8. Контроль за додержанням цих Правил при проведенні земляних, будівельних, ремонтних, монтажних та інших робіт, що тягнуть погіршення благоустрою (пошкодження об’єктів та елементів благоустрою, порушення умов благоустрою, ускладнення умов руху пішоходів та транспорту та ін.), та відновлення благоустрою здійснюють виконавчий комітет селищної ради.

 

8.3. Порядок здійснення благоустрою, утримання об’єктів та елементів благоустрою під час

проведення святкових, розважальних та інших масових заходів

 

8.3.1. Під час проведення святкових, розважальних та інших масових заходів організатори та замовники вказаних заходів зобов’язані забезпечити додержання чистоти та порядку, збереження зелених насаджень (клумб, газонів, дерев, кущів), своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відповідної території, не допускати його накопичення.

8.3.2. На час організації зазначених масових заходів, включаючи вуличну торгівлю, з метою забезпечення чистоти організатори та замовники укладають договори із спеціалізованою організацією про своєчасне прибирання, збір та вивіз сміття з відповідної території , відновлення зелених насаджень. Зазначені договори можуть укладатися як організаторами та замовниками масових заходів, так і юридичними особами та фізичними особами – підприємцями, які здійснюють торгівлю або надають послуги (виконують роботи) під час проведення вказаних заходів. Проведення заходів без укладення вказаного договору (договорів) не допускається, за винятком випадків прийняття обов’язку по прибиранню, збору та вивезенню сміття, відновлення зелених насаджень власними силами.

8.3.3.Після завершення вказаних у цьому розділі заходів організатори, замовники або відповідальні зобов’язані забезпечити вивезення сміття, відновлення зелених насаджень. У разі тривалості вказаних заходів більше ніж один день збір та вивезення сміття проводиться щоденно.

8.3.4. Тимчасове розміщення сцен, тентів тощо на період проведення концертних, розважальних та інших масових заходів здійснюється у встановленому порядку з отриманням відповідних дозволів.

8.3.5. На період підготовки і проведення масових і офіційних заходів (свята, народні гуляння, фестивалі, спортивні змагання, конференції та ін.) на  вулицях і дорогах допускається розміщувати над проїжджою частиною засоби святкового оформлення та відповідну інформацію з дотриманням вимог законодавства і забезпечення видимості дорожніх знаків, перехресть, пішохідних переходів, місць для зупинки маршрутних транспортних засобів.

 

 

Розділ IХ. Додержання тиші та громадського правопорядку

…читати далі… »

9.1. Підприємствам, установам, організаціям, суб’єктам господарювання, громадянам вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень  рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, в таких приміщеннях і на таких територіях (захищені об’єкти):

– житлова забудова і прибудинкові територіЇ;

– заклади охорони здоров’я, освіти і культури;

– торгівлі побутового обслуговування;

– інших будівель і споруд, у яких постійно або тимчасово перебувають люди ;

– парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території груп житлових будинків.

9.2. У нічний час, із двадцять третьої до шостої години на захищених об’єктах, визначених п. 9.1, забороняється гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, використання піротехнічних засобів.

9.3. Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні цілодобово. Власник, наймач, орендар приміщень у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих будинків про початок зазначених робіт за попередньою згодою яких такі роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні.

9.4. Положення передбачені п. п. 9.2, 9.3. правил щодо додержання тиші та обмежень певних видів діяльності, що супроводжуються шумом, не поширюються на випадки:

9.4.1. Здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжуються шумом, за умов, що виключають проникнення шуму в прилеглі приміщення, в яких постійно чи тимчасово перебувають люди.

9.4.2. Здійснення в закритих приміщеннях будь-яких видів діяльності, що супроводжується шумом, за умов, що виключають проникнення шуму за межі таких приміщень.

9.4.3. Попередження та/або ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій.

9.4.4. Надання невідкладної допомоги, попередження або припинення правопорушень.

9.4.5. Попередження крадіжок, пожеж, а також виконання завдань цивільного захисту.

9.4.6. Проведення зборів, мітингів, демонстрацій, походів, інших масових заходів, про які завчасно та в письмовій формі сповіщено виконавчий орган ради.

9.4.7. Відзначення встановлених законом святкових і неробочих днів , інших свят відповідно до рішення селищної ради.

9.4.8. Проведення заходів з використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів у заборонений час за погодженням з виконавчим органом ради.

9.5. Використання звуковідтворювальної апаратури та музичних інструментів у концертних та танцювальних залах клубів, будинку культури, відкритих майданчиках, дискотеках, інших закладах розважального бізнесу і культури, кафе, барах, інших закладах громадського харчування, торгівлі побутового обслуговування здійснювати на підставі та у відповідності з дозволом на гранично допустимі рівні шуму виданого відповідними органами державної виконавчої влади.

 

Розділ Х. Контроль у сфері благоустрою території населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ

 

…читати далі… »

10.1. Контроль у сфері благоустрою населених пунктів Вишнівецької селищної ради  ОТГ спрямований на забезпечення дотримання органами місцевого самоврядування, всіма підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, приватними підприємцями, громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог Закону України „Про благоустрій населених пунктів”, цих Правил та інших нормативно-правових актів

10.2. Контроль за станом благоустрою населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ, виконанням цих Правил, у тому числі охорону зелених насаджень, створення місць відпочинку громадян, контроль за утриманням в належному стані закріплених за підприємствами, установами, організаціями територій селищна рада покладає на уповноважених Вишнівецькою селищною радою осіб.

10.3. Самоврядний контроль за станом благоустрою здійснюється шляхом:

– проведення перевірок території;

– розгляду звернень підприємств, установ, організацій та громадян;

– участі в обговоренні проектів благоустрою територій населених пунктів, іншої технічної документації з питань благоустрою і внесення відповідних пропозицій на розгляд органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій;

– подання позовів до суду про відшкодування шкоди, завданої об’єктам благоустрою внаслідок порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів.

 

Розділ ХI. Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил благоустрою території населених пунктів   Вишнівецької селищної ради ОТГ

 

…читати далі… »

11.1. Невиконання або порушення передбачених Правилами вимог та обов’язків вважається порушенням цих Правил. За порушення цих Правил винні особи несуть відповідальність, встановлену Кодексом України про адміністративні правопорушення ст.152, Законом України „Про благоустрій населених пунктів”, цими Правилами, іншими нормативно-правовими актами та рішеннями селищної ради.

Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

11.2. До відповідальності за порушення законодавства у сфері благоустрою населених пунктів притягаються особи, винні у:

– порушенні встановлених державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;

– проектуванні об’єктів благоустрою  з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;

– порушенні встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об’єктів благоустрою;

– порушенні правил благоустрою території  населених пунктів;

-порушенні режиму використання й охорони територій та об’єктів рекреаційного призначення;

– самовільному зайнятті території (частини території) об’єкта благоустрою населених пунктів;

– пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів та елементів благоустрою населених пунктів;

– знищенні або пошкодженні зелених насаджень чи інших об’єктів озеленення населених пунктів, крім випадків, передбачених законом;

– забрудненні (засміченні) території населених пунктів;

– неналежному утриманні об’єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення територій населених пунктів, тощо.

11.3. Законом може бути встановлена відповідальність і за інші види правопорушень у сфері благоустрою населених пунктів.

11.4. Допущення порушень не позбавляє винну особу від обов’язку припинення порушення та вчинення дій по відновленню благоустрою. У разі порушення Правил благоустрою особи, винні у їх порушенні, зобов’язані вчинити всі необхідні дії для усунення наслідків такого порушення. Усунення наслідків порушення здійснюється негайно. У виняткових випадках, коли усунення зазначених наслідків пов’язане із значним об’ємом робіт або необхідністю залучення третіх осіб для виконання відповідних робіт, усунення порушення може бути здійснено у триденний строк. У випадках, коли порушення вимог цих Правил пов’язане із аварією, стихійним лихом, усунення наслідків такого порушення здійснюється у п’ятиденний строк.

11.5. У разі, коли особи, винні у порушенні цих Правил, не виконують обов’язок щодо усунення наслідків порушення у встановлений строк, балансоутримувач об’єкта або елементу благоустрою має право здійснити усунення наслідків порушення цих Правил власними силами або шляхом укладення відповідного договору залучити для виконання певних дій третіх осіб. У такому випадку балансоутримувач має право на відшкодування витрат (збитків), понесених у зв’язку з усуненням наслідків порушення вимог цих Правил.

11.6. Збитки, завдані об’єкту благоустрою в результаті порушення законодавства з питань благоустрою населених пунктів, підлягають відшкодуванню в установленому порядку. Оцінка завданих збитків проводиться балансоутримувачем у разі:

1) протиправного пошкодження чи знищення елементів благоустрою;

2) пошкодження чи знищення елементів благоустрою при:

– ліквідації аварій на інженерних мережах та інших елементах благоустрою;

– здійсненні ремонту інженерних мереж;

– видаленні аварійних сухостійних дерев та чагарників;

– прокладанні нових інженерних мереж;

– виконанні інших суспільно необхідних робіт.

11.7. У разі пошкодження чи знищення елементів благоустрою винна юридична чи фізична особа усуває пошкодження (відновлює елементи благоустрою) власними силами або за домовленістю з балансоутримувачем перераховує на його рахунок суму відновної вартості. Порядок визначення відновної вартості об’єктів благоустрою затверджується Кабінетом Міністрів України.

11.8. Розмір відшкодування збитків, завданих об’єкту благоустрою, визначається балансоутримувачем за методикою визначення відновної вартості об’єктів благоустрою, затвердженою центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

11.9. У разі якщо пошкодження чи знищення елементів благоустрою здійснюється балансоутримувачем у ході усунення аварії на власних інженерних мережах чи власних об’єктах або якщо особу, яка пошкодила чи знищила елементи благоустрою, не виявлено, відновлювальні роботи проводяться за рахунок власника об’єкта благоустрою.

11.10. Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, до встановленої відповідальності не звільняє їх від обов’язку відшкодування шкоди, завданої внаслідок порушення вимог законодавства.

 

Розділ ХІІ. Порядок внесення змін та доповнень до Правил благоустрою території населених пунктів Вишнівецької селищної ради ОТГ.

 

12.1. Зміни та доповнення до цих Правил вносяться шляхом прийняття відповідного рішення на сесії Вишнівецької селищної ради.

 

Секретар селищної ради: Брега І. М.

Завантажити ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ в форматі .pdf можна за посиланням.

Громадські обговорення

Проект «Стратегії розвитку Вишнівецької селищної ради об’єднаної територіальної громади до 2021 року»

 

Бачення

 

Вишнівецька селищна об’єднана територіальна громада – успішна згуртована громада, з високим рівнем життя та гарними умовами особистого розвитку мешканців, широкою пропозицією в сфері історичного і зеленого туризму та активного відпочинку. Територія ефективного сільського господарства та переробки, приваблива для нових інвестицій.

 

Стратегічна ціль 1. Розбудова та модернізація технічної інфраструктури громади та забезпечення екологічної безпеки громади

Операційні цілі »

Операційна ціль 1.1. Покращення якості дорожнього покриття та навколодорожньої інфраструктури.

Операційна ціль 1.2. Налагодження системи поводження з твердими побутовими відходами.

Операційна ціль 1.3. Підвищення рівня енергонезалежності та енергоефективності громади.

Операційна ціль 1.4. Розвиток та підтримка в належному стані комунальної інфраструктури.

Операційна ціль 1.5. Покращення системи водопостачання та водовідведення громади.

 

Стратегічна ціль 2: Забезпечення доступу до якісних суспільних послуг та умов для особистого розвитку та відпочинку мешканців

Операційні цілі »

Операційна ціль 2.1. Покращення умов та якості роботи освітніх закладів

Операційна ціль 2.2. Покращення умов та якості роботи закладів культури

Операційна ціль 2.3. Розвиток спорту та відпочинкових зон на території громади

Операційна ціль 2.4. Якісне надання суспільних послуг.

Операційна ціль 2.5. Висока якість і рівень доступності медичних послуг.

Операційна ціль 2.6 Безпечна для проживання та роботи громада.

 

Стратегічна ціль 3. Створення умов для економічного зростання, зокрема в сфері виробництва та переробки с/г продукції, туризму

Операційні цілі »

Операційна ціль 3.1. Покращення бізнес-середовища, підтримка інноваційного сільського господарства та переробки громади.

Операційна ціль 3.2. Підтримка розвитку туризму

Операційна ціль 3.3. Промоція місцевої сільськогосподарської продукції та економічне просування громади.

 

Стратегічна ціль 4  Забезпечення ефективного управління громадою

Операційні цілі »

Операційна ціль 4.1.  Просторове планування розвитку громади.

Операційна ціль 4.2.  Раціональне управління майном громади.

Операційна ціль 4.3. Забезпечення надання якісних адміністративних послуг мешканцям громади

Операційна ціль 4.4. Розширення громади та міжмуніципальне співробітництво.

Операційна ціль 4.5. Забезпечення ефективної роботи комунальних служб

Операційна ціль 4.6 Створення привабливого образу об’єднаної громади як комфортного місця проживання

 

Додаток 1. Детальний план заходів. Короткотривала перспектива до 2021 року. (завантажити документ тут)

Додаток 2. Формуляр для зауважень та пропозицій. (завантажити документ тут)

 

Громадські обговорення

Україна

Тернопільська обл, Збаразький район, смт. Вишнівець, вул. Грушевського, буд. 6

тел. +38 03550 31263

Графік роботи:

Пн-Пт з 08-00 до 17-15
Сб, Нд: вихідні

vuchnivets.selrada@ukr.net

ВАМ ПОТРІБНА НАША ДОПОМОГА?

ЗВ’ЯЗОК З НАМИ